Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kalkulatorek

Szukam serwer www lub

Polecane posty

Witam,

szukam serwera www pojemność od 30 do 50 GB. Transfer miesięczny przynajmniej X 3 ilość miejsca. Przede wszystkim zależy mi na stabilności i dobrym panelu do zarządzania np. DA. Dodatkowo będzie tam spora ilość emaili. Fajnie by było jako by przeniesienie strony z home na serwer było gratis.

 

Ewentualnie zastanawiam się nad VPS ale tutaj dochodzą koszty administracji, backupów itd - dodatkowo przerzucę tam kilka innych stron więc akurat to może być rozwiązanie przyszłościowe... coś możecie polecić w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrymi opiniami Klientów cieszy się pakiet Blink Profit. W pierwszym roku masz 6 miesięcy za darmo, wiec płacisz za rok tylko 124 zł netto (w kolejnych latach 249 zł netto / rok). Pojemność 50 GB, transfer nielimitowany, dane w Polsce i bardzo wysoka niezawodność. Jest też mniejszy pakiet 15 GB za 49 zł / 99 zł netto. Na plus przemawiają:

  • trafik nielimitowany,
  • wygodny webmail,
  • backup trzymany jest 7 dni i możesz samodzielnie przywrócić go poprzez panel,
  • nowoczesne wersje PHP (3 linie do wyboru)/MySql,
  • jawne parametry bezpieczeństwa,
  • program partnerski, z 20% prowizją za polecanie hostingu i domen,
  • kupon nawet 500 zł na działania SEO (nie AdWords, tylko organiczne pozycjonowanie),
  • możliwość zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych,
  • marka z długą historią, obsługująca tysiące zadowolonych użytkowników.

Sam używam do serwisów na WordPress i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście 14 dni bezpłatnego testu, a o wszystkim możesz dowiedzieć się więcej na stronie operatora Blink.pl

 

Co do VPS - jeśli nie potrzebujesz dzisiaj skalowania parametrów i samodzielnej administracji to póki co nie spiesz się z wyborem tego rozwiązania. Fajnym kompromisem może być VPS z gotową platformą hostingową, zarządzany przez operatora, jak np. w ofercie www.ogicom.pl/cloud - kontraktujesz tylko parametry, ale administruje operator. Także backupy wykonuje operator, w tym wypadku OGICOM, przechowując je 7 dni. Uwaga - nie znaczy to, że masz czynności administracyjne i konfigurację na Twoje życzenie, po prostu dostajesz taki sam panel jak w shared hostingu, ale osadzony w gwarantowanych parametrach wydajnościowych (RAM, CPU) VPS'a. Jeśli interesuje Cię rozwiązane indywidualne, z własną administracją itp - to sprawa jest poważniejsza, ale z Twojego pytania nie wynika wyraźna potrzeba samodzielnej administracji, więc na razie temat bym traktował dość luźno.

 

Istnieje możliwość przetestowania VPS'a, nawet 3 miesiące bez opłat, w tym celu zapraszam do kontaktu na priv.

 

 

Operatorem marki Blink.pl jest Ogicom "Spider" Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Poznaniu (dawniej: Ogicom Sp. z o.o), ul. Abpa A. Baraniaka 88, 61-131 Poznań, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000410900, REGON 634407251, NIP 7811720476, kapitał zakładowy 418 000 zł w pełni wpłacony.

 

Edytowano przez Artur Pajkert (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

600 rocznie za VPS-a z DA?

Licencja na rok dla DA to jakieś 240zł (12 miesięcy po powiedzmy 20zł).

A gdzie podatki, gdzie transfer, gdzie zarobek?

 

5-6 stówek to właśnie porządny hosting... ale nie VPS, no come on...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę te dwie firmy co mam w podpisie jeśli nie koniecznie potrzebny jest ci DA to progreso będzie idealne ich panel jest szybki, no i bardzo prosty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsze zdanie - czytam i myślę sobie "ufff, udało się nawrócić"... a potem drugie zdanie mnie niszczy : )

Czekamy na wątek "cześć, mam kimsufi, ale nie umiem nic na nim z robić" : )

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki - faktycznie chyba trochę za dużo wymagam. Z tego wszystkiego zdecyduję się chyba na kimsufi.
Odrazu kup drugiego, pewnego dnia możesz się obudzić z uszkodzonym dyskiem bez RAID i klops. Zawsze jest coś, za coś ... ;)

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba macie jakieś zboczenie zawodowe ;) Przecież nie napisałem, że będę sam to konfigurował to raz. A dwa to przecież są rozwiązania z dwoma dyskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer ma dwa dyski. Niestety dodaj do tych 100 złotych miesięcznie koszty panelu i administracji serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dlatego go Tobie pokazałem, bo pisałeś, że nie ma ;) Wiem, o tych dodatkowych opłatach. Choć wolę na początku wydać więcej i mieć później spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×