Skocz do zawartości
dr.

Mikro płatności - PremiumSMS

Polecane posty

Witam,

 

Dziś potrzebuję małej konsulatacji i porady w sprawie mikropłatności czyli tak zwane PremiumSMS. Szukam jakiejś firmy oferującej takie usługi, lecz strony zazwyczaj są zrobione tak, aby minimalnie były czytelne dla normalnych ludzi.

Na tą chwilę znalazłem (przynajmiej z tych bardziej znanych i posiadających dobre opinie) takie firmy:

PayU, Przelewy24, CashBill, ProfitSMS

 

PayU odpada ponieważ obsługuje jedynie klientów biznesowych, nie wykluczone że nawiążę z nimi współpracę w przyszłości.

ProfitSMS raczej też ze względu na niską prowizje.

 

Moje wymagania dotyczące mikro płatności:

- obsługa klientów indywidualnych

- możliwość wypłacania zgromadzonych środków w dowolnym momencie (przynajmiej 1 raz w miesiącu)

- kożystna prowizja

- minimum formalności przy wypłacaniu środków

 

Zastanawiałem się również nad DotPay, lecz tutaj jest zbyt dużo informacji o nie wypłacaniu środków w czasie więc raczej będę starał się uniknąć zbędnego stresu. Dodatkowo słyszałem że wymagają jakiejś faktury przy wypłacie środków - nie wiem o co chodzi i pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, nawet nie znalazłem o tym informacji na ich stronie. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat proszę napisać - to tak z czystej ciekawości.

 

Ważne jest też że na początku płatność sms nie będzie zintegrowana ze stroną internetową. Dobrze byłoby gdyby ta sama firma obsługiwała również płatności przelewem, tak jak PayU.

 

Nie podaję szczegółów co do tego za co będą pobierane płatności bo to nie jest istotne zwłaszcza że ciągle będą dodawane nowe usługi, czy to dostęp do konkretnych stron/informacji czy konta premium, a nawet zasilenie własnego wirtualnego portfela.

 

 

Interesuje mnie jakie firmy wy możecie polecić oraz jakie jest wasze doświadczenie zarówno z podanymi firmami jak i na polu mikropłatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, czy masz jakieś dosświadczenie z tą firmą? Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświerzyć temat, bo w sumie nic się nie dowiedizałem a powędrował już troszke w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z homepay.pl musisz przygotować dobrze skrypty
po wielokrotnie próbują przetwarzać tę samą płatność

i nie potrafią odpowiedzieć czemu, da się żyć

ale raczej muszę odradzić

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Polecam cashbill, no ale niestety musisz czekać na koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najmniej wymagającym jest profitsms.pl , lecz wymagają linku do sklepu i nie mają za wysokich prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

atomsms.pl - współpracują z osobami fizycznymi bez działalności gospodarczej, umowa zlecenie posiadają gotowe skrypty.

Aktualna tabela prowizji jest na stronie.

Zaplacto.pl - też współpracują z osobami fizycznymi te same zasady, tylko, że sms masz o określonej przez siebie treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu analizowalem kilkunastu uslugodawcow w tej dziedzinie. Po wnikliwym zapoznaniu sie z regulaminami, umowami i cennikami nie zdecydowalem sie na podpisanie papierow. Powod byl prosty: wiecej bylo zakazow/nakazow/obowiazkow niz praw. "Hitem" zas sa umowy/regulaminy na numery stacjonarne Premium (np. 0704).

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×