Skocz do zawartości
IceBeast

Wentylator zaczął hałasować

Polecane posty

Cześć

Od kilkunastu dni wentylator w moim laptopie zaczął wydawać podejrzane dźwięki. Takie tarcie i rzężenie, nie wiem nawet jak to nazwać. Oczywiście wyczyściłem go dokładnie, ale nadal problem występuje. Najdziwniejsze jest to, że zauważyłem że jakieś 15-20 minut po włączeniu działa głośno, później uspokaja się i działa po cichu tak jak działał do tej pory, a dopiero po kilku (około 6-7 godzinach pracy) znów zaczyna głośno pracować. Zauważyłem to, bo codziennie korzystam z niego w mniej więcej tych samych godzinach...

Laptop to 4-letni asus z serii m50vc.

Co robić? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się, u mnie w jednym kompie to samo, ale delikatne kopnięcie w obudowę pomaga

i nic mu się nie dzieje nawet po kilkunastu h pracy :) i tak chyba już z 2 miesiące jedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedzie, jedzie, aż w końcu się zatrze, nie zauważysz i spalisz procka/pamięć/grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W moim starym asusie było to samo. Łożyska w wentylatorze poszły. Jak go wyjałem to mi skrzydełka (wiertełko heh) zostały w rękach ;)

 

Popatrz na allegro.

 

 

Ja w moim netbooku miałem problem dostać nowy nawet na allegro nie było. Dopiero sprowadziłem z Hong-Kongu za chyba 60zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedzie, jedzie, aż w końcu się zatrze, nie zauważysz i spalisz procka/pamięć/grafikę.

 

w moim przypadku nie wiem co droższe, więc kopniak i jazda

 

zawsze niepotrzebne sprzęta komuś podrzucam, ale tego to trochę obciach nawet zapytać kogoś czy by nie chciał, a wyrzucać nie lubię skoro działa :)

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po walnięciu w obudowę zaczyna jeszcze głóśniej chodzić, więc to raczej odpada :D

 

Dzięki wszystkim za pomoc, kupię nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w stacjonarkach jak padnie wiatrak np. na grafice to spali się tylko grafika, na procku - tylko procek (nie dotyczy chłodzenia zasilacza, bo jak ten walnie to też potrafi wywalić w kosmos pół kompa), to w przypadku lapów jak padnie wiatrak to może zdechnąć wszystko jednocześnie. Przeszło przez moje ręce kilka takich egzemplarzy, lepiej nie ryzykować. A nowe wentyle do tego Asusa masz choćby tutaj: http://allegro.pl/nowy-wentylator-asus-m50-m50v-g50-g60-x55-f7-n50-i2941857530.html (pewnie jak poszukasz to znajdziesz i tańsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

d.v. nie zawsze się spali ;)

 

Ja kiedyś zrobiłem test i zdjałem całkiem wentylator i chyba został taki mały radiator chyba z 1mm wysokości i tylko miałem tęczę po 2 sekundach od uruchomienia :D

 

 

O ile to ta sama karta graficzna to jeszcze mam i tylko obraz jest czarno biały. Nic nie zarżnie GeForce 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ja miałem akcje, tylko klienci, swój sprzęt staram się raczej kontrolować. A co do czujników i funkcji automatycznego wyłączania, to zdziwiłbyś się w ilu modelach są o kant d. potłuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie to akurat wiatrak od zasilacza, ale jak już pisałem, kop i jazda, chodzi już tyle że czasami nowe kompy na gwarancji szybciej na warsztat wskakują, hehe, zaczynam się zastanawiać czy cxzasami nie pochodzi ten komp z przed ery celowego postarzania produktów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kurde mój leciwy pentium 4 dopiero dzisiaj odmówił mi posłuszeństwa w PC :)

 

555394_522181251135811_67010192_n.jpg

 

Zamieniłem go na celerona 2.4GHz i oc do 2.8GHz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×