Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kurcze

Szukam Partnera W Interesach

Polecane posty

Witam Serdecznie!

 

Tworzymy pierwszy czeski komunikator internetowy [aktualnie sytuacja na ich rynku jest podobna do naszej sprzed nadejścia komunikatora Gadu-Gadu - większość internautów kożysta z ICQ].

 

Projekt jest w zaawansowanym stadium rozwoju, strona komunikatora jest już gotowa, sam komunikator potrzebuje 2-4 tygodni betatestów.

 

Współpracuje z kilkoma Czechami, którzy rozreklamują komunikator w ich ojczyźnie, tłumaczenia są gotowe, support i obsługa użytkowników również.

 

Dlaczego projekt ma szanse powodzenia?

 

Ponieważ będzie to ich pierwszy "rodzimy" komunikator, dodatkowo będzie obsługiwał sieci ICQ, MSN oraz Jabber, jest prosty w obsłudze i funkcjonalny. Pomimo, że czasy sie zmieniły sytuacja na czeskim rynku jest podobna do tego co było u nas 5 lat temu, przed nadejściem Gadu-Gadu.

 

Dlaczego potrzebuje "partnera"?

 

Ponieważ brakuje mi kapitału niezbędnego do realizacji projektu, aktualnie utrzymujemy 2 maszyny na polskich łaczach a będzie potrzebna jeszcze jedna. Komunikator ma oferowac również dodatkowe usługi na które również będą potrzebne serwery. Potrzebuje również środków na promocje komunikatora w prasie i internecie [o ile komunikator przyjmie się w mniejszym gronie użytkowników]. Oczywiście rozważam wprowadzenie komunikatora również na inne rynki.

 

Inwestycja rezykowna ale koszty nie są duże a potencjalne zyski już tak, zapraszam do rozmowy na GG 6541659. Moge pokazac screeny czy betawersje komunikatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być czeskie Gadu-Gadu (i tak samo "niezawodne") to lepiej nie otwierać takiej puszki pandory ;);)

 

PS.

Powodzenia, jak projekt się uda to może być niezła "żyła złota" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy nie lepiej servery kolokowac w czechach

 

Teoretycznie napewno lepiej w praktyce wyglada to tak, że mniej nas kosztują serwery na polskich łaczach niż kolokacja np. w niemczech do czasu gdy sieć nie zużywa dużej ilości transferu.

 

Oczywiście w przyszłości przeniesienie maszyn do Czech będzie nieuniknione o ile projekt się powiedzie. Aktualnie robie wszystko, żeby koszty inwestycji były jak najmniejsze przez co rezyko inwestycyjne jest całkiem znośne.

 

Zapraszam na GG, czekam na więcej ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wspomniales o stronie, chcialbym ja zobaczyc ... Z drugiej strony moge pomoc, na tyle ile bedzemy mieli czas. Strona to podstawa, jej funkcjonalnosc, system itp. Tego akurat chyba tlumaczyc nie musze ;o)

 

Prosze wyslij PW z projektami, badz docelowym linkiem do strony

 

Pozdrawiam i czekam

 

Pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jaka kwota na poczatek trzeba wejsc ?

 

O papierkach nie chce rozmawiac na forum ale chyba każdy wie o ilu cyfrowych kwotach bedziemy dyskutowac biorąc pod uwage zamiary wdrozenia nowego komunikatora.

 

wspomniales o stronie, chcialbym ja zobaczyc ...

 

Stronka narazie nie jest do oglądania jak i reszta projektu dla "ciekawskich" osób. Osoby zainteresowane inwestycja w projekt sa proszone na GG.

 

Z drugiej strony moge pomoc, na tyle ile bedzemy mieli czas. Strona to podstawa, jej funkcjonalnosc, system itp.

 

Rozumiem, że chcesz pomóc? projekt jest juz finishowany, mam dobrych specjalistow od systemow portalowych, zreszta nie jeden mamy na swoim koncie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O papierkach nie chce rozmawiac na forum ale chyba każdy wie o ilu cyfrowych kwotach bedziemy dyskutowac biorąc pod uwage zamiary wdrozenia nowego komunikatora.

No o ilu? Nie wiem czy znasz historie GG, ale wierz mi, ze tam duzych sum nie bylo... A skoro sytuacja w Czechach jest taka jak u nas zanim powstalo GG to naklady finansowe powinny byc podobne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy znasz historie GG, ale wierz mi, ze tam duzych sum nie bylo

 

700.000zl to nie duża suma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Szczerze mowiac nie wiem skad sie tam ta suma wziela, ale nie wiem czy zauwazyles co pisale LF (brak innych zatrudnionych osob, brak reklamy). Koszt napisania komunikatora jest smiesznie niski i dobrze wiadomo, ze to nie sa pieniadze o jakich pisales powyzej. Jedyne koszty jakie poniosl LF to serwery + lacze. Nawet jakby odraz kupil wszystkie serwery jakie GG posiada w chwili obecnej (a z tego co pamietam na poczatku byl to serwer czy dwa) to koszty nawet by nie doszly do polowy sumy wspomnianej przez ciebie.

Poza tym nie wiem czy zauwazyles, ale LF pisze o 80-100 tys. zl przychodow, ktore dwukrotnie przewyzszaja koszty (czyli 40-50 tys. miesiecznie) po paru(?) latach dzialalnosci (wspominal o tym, ze w poprzednim roku przychody byly 3x mniejsze -> ~30 tys. zl, a nie wiem czy pamietasz, ale na poczatku GG nie posiadalo zadnych reklam, wiec przychodow odrazu nie przynosilo).

Zakladajac, ze zyski rosly w miare proporcjonalnie do liczby uzytkownikow (a zatem tez do kosztow utrzymania serwerow i lacza) mysle, ze mozna smialo stwierdzic, ze _na_starcie_ koszty te nie przekraczaly 10-15 tys. zl. miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt napisania komunikatora jest smiesznie niski
Nie skomentuje

 

Szczerze mowiac nie wiem skad sie tam ta suma wziela

 

Z tego co wiem to inwestor zrobil serwerownie dla GG.

 

 

Znalazlem juz odpowiedniego inwestora wiec temat mozna zamknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie skomentuje

Czemu?

Juz pomine fakt, ze LF sam napisal komunikator (bez pomocy innych programistow ktorym musialby za to placic).

Pomine tez fakt o tym do czego sprowadzaly sie jego mozliwosci w pierwszych wersjach.

Pomine tez fakt, ze nawet dla 'przecietnego' programisty napisanie takiego komunikatora nie jest jakims nie-trywialnym zadaniem.

 

Czego sie bede trzymal:

Mysle, ze napisanie pierwszej wersji GG zajelo autorowi ponizej miesiaca.

Nawet zlecenie napisania firmie zewnetrznej takiego komunikatora to nie sa koszty xxx tys. zlotych (przy obecnej funkcjonalnosci programu - nie mowiac juz o cenie napisania komunikatora z funkcjonalnoscia pierwszych wersji GG). A mowimy tutaj o zewnetrznym zleceniu, a nie o kosztach wlasnych!

 

I ostatnie:

Sam napisalem sporo programow komunikujacych sie poprzez siec (wiekszosc w C/Javie/C#) wiec bez bzdurnych odpowiedzi prosze, bo 'jestem w temacie' ;)

 

Z tego co wiem to inwestor zrobil serwerownie dla GG.

Heh... Czary mary :(

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z kosztow budowy serwerowni, ale nie o to tu chodzi. Budowanie serwerowni dla 2-3 serwerow (bo tyle max. bylo na poczatku) mija sie zupelnie z celem. GG aktualnie posiada 8 serwerow obslugujacych uzytkownikow i budowanie serwerowni nawet w chwili obecnej jest jak przyslowiowe 'polowanie z armata na muche'!

 

Dla twojej wiadomosci: serwery GG kolokowane sa w ATManie.

 

Poza tym troche dziwi mnie twoja nagla zachlannosc na inwestorow. Jakies pol roku temu wszystko czego potrzebowales to serwer z 1TB HDD, a teraz rzucasz sie na 700.000 PLN :) Chyba czas popracowac nad biznesplanem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie to ile zainwestowano w GG, przeczytalem o takiej sumie i w to nie wnikalem. Jakbys nie zauwazyl to nie jest tematem tego topicu i malo mnie obchodzi Twoje prywatne zdanie i to ile tak naprawde zainwestowano w GG. Nie rozumiem tylko po co sie udzielasz w tym temacie? przeciez to kosztuje to Twoj czas, nie wiem jaki masz w tym interes, jak chciales sobie pogadac to trzebabylo napisac PW a nie zasmiecac temat. Widzisz, ja mam co robic i nie mam czasu na rozmowy o "dupie marynie". Myslisz, ze komunikator i serwery to wszystko? dowiedz sie ile kosztuje zalozenie spolki i jej utrzymanie oraz reklama w internecie i prasie a takze dobry marketingowiec, ktory zajmie sie promocja. Jakby to wszystko bylo takie proste i tanie to nie szuklabym inwestora. Przekrecasz moje wypowiedzi i szukasz dziury w calym, nie wiem jaki masz w tym cel ale z mojej strony EOT, tak jak pisalem znalazlem juz to czego szukalem i mam lepsze zajecia niz takie do niczego nie prowadzace dyskusje.

 

Ps. bez urazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obchodzi mnie to ile zainwestowano w GG

Troche dziwne, bo wydawalo mi sie, ze jestes w podobnej sytuacji co GG na starcie... A tam o zadnej reklamie (ktora pewno pochlonie wiekszosc Twojego budzetu) nie bylo mowy. Poza tym zdaje sie, ze chciales inwestora z suma podobna do tej podanej przez Ciebie?

 

Nie rozumiem tylko po co sie udzielasz w tym temacie? (...) trzebabylo napisac PW a nie zasmiecac temat.

Nie uwazam tego za zasmiecanie tematu. Po prostu nie lubie jak sie ludzia wciska tzw. kit.

 

dowiedz sie ile kosztuje zalozenie spolki i jej utrzymanie

I po co w ogole takie rzeczy wypisujesz? Koszta zalozenia spolki to nawet nie procent sumy o ktorej wspomniales.

 

Ps. bez urazy.

Oczywiscie :)

 

PS. Radze zrobic jeszcze raz porzadny biznes plan, zebys sie po paru miesiacach nie przejechal. I zastanow sie czy reklama jest Ci faktycznie potrzebna.

I nie odbieraj tego jako wypowiedz kogos kto ma interes w tym, zeby Twoj komunikator nie ruszyl, a raczej jako dobra rade. Wierz mi, ze ani z ogolnodostepnymi komuniatorami nie mam nic wspolnego(przynajmniej w chwili obecnej), ani tym bardziej z inwestycjami u naszych poludniowych sasiadow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.

Cokolwiek powiedziane po łacinie wydaje się wzniosłe.

Lubię sentencje łacińskie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×