Skocz do zawartości
GazowanySmalec

Jak postawić VPS pod Windowsem?

Polecane posty

Witam. Niedawno mój znajomy stał się szczęśliwym posiadaczem jakiejś starszej maszyny serwerowej. Ma on zamiar głównie trzymać na tym pliki (czyli wkorzystywać jako NAS). Zapytałem się go, czy nie udostępnił by mi troszku zasobów maszyny. Powiedział że ok, ale nie wie jak to zrobić ;_; Stąd pytanie, jak udostępnić zasoby przez VPS pod systemem Windows (z dostępem przez SSH)?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na tej maszynie windowsa, to możesz zrobić wirtualizację przez Hyper-V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiejś starszej maszyny serwerowej

 

Jak masz na tej maszynie windowsa, to możesz zrobić wirtualizację przez Hyper-V

 

Starsza maszyna serwerowa może nie mieć wsparcia dla sprzętowej wirtualizacji, a Hyper-V bez tego się nie odpali.

Zrealizować to można programową emulacją na jakimś VMware (Player, Server) albo VirtualBox.

Z tym, że jeśli to będzie programówka, to może nieźle spowolnić system bazowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej: najlepiej przez Hyper-V, a potem VPSy można już tworzyć (prawie dowolne)-> Windows, wybrane Linuxy (np CentOS, Ubuntu) itd.

Jeżeli tylko jest to możliwe to najlepiej na samym dole dać gołe Windows Hyper-V Server (a nie Windows Server z rolą Hyper-V), a dopiero na to konkretne maszyny (łącznie z macierzystą)

 

Co to wspierania wirtualizacji (jeżeli to intel to) http://ark.intel.com/ i już wiadomo czy się da.

 

PS. Hyper-V 2012 ma sporo fajnych opcji, których 2008 R2 nie ma, więc polecam.

Edytowano przez VPS365.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tylko nie licz na super wydajność zarówno matki jak i virtuala - skoro to leciwy sprzęt i jeszcze z Windowsem ;)

 

Hyper-V jest moim zdaniem prostszy niż VirtualBox - ale to moje skromne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×