Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Max25

Windows 7, brak ikon, brak reakcji

Polecane posty

Witam,

 

Dzisiaj po uruchomieniu laptopa miałem problem. Żadna z ikon na pulpicie się nie załadowała. Było widać tylko tapetę, oraz pasek systemu. Niestety nic nie dało się kliknąć. Po zjechaniu kursoner na pasek pojawiła się klepsydra i tak już zostało- zero reakcji. Klawisze CTRL+ALT+DEL nie działały.

Po wejsciu w zwykły tryb awaryjny usunąłem ostatnie zainstalowane programy. System samoczynnej aktualizacji jest wyłączony, wiec to raczej żadna z updatów.

Przeczyśiłem radiator na procesorze, ale nie pomogło.

W końcu w biose wyłączyłem WLAN i ponownie uruchomiłem.... Włączył sie :)

Skanuje teraz Nodem, ale raczej nic nie znajdzie.

 

Co mogło być przeczyną i jak mogę wyelimonować taką usterkę. Jeszcze nie włączałem ponownie, wiec nie wiem czy będzie bez problemów.

System to Windows 7Home Premium oryginalny.

 

Prosze o pomoc :)
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może z awaryjnego zaktualizować sterowniki do wifi, może coś się tam posypało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak updatów to spory błąd, zarówno pod kwestią security jak i bugów, w które mogłeś właśnie wpaść (mała szansa, ale zawsze).

 

Polecam zacząć od wywalenia wszystkich sterowników od WLAN'a, włączenie go w biosie i próbę wystartowania. Jak wystartuje to najnowsza instalka wprost od producenta z oficjalnej strony (żadnych nośników CD!), a następnie komplecik update'ów windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludziska, słuchajta no. Łatki nie są po to, żeby wam robić na złość, tylko po to, żeby poprawiać błędy! Jak można wyłączać Win Update? Toż to pierwszy stopień do piekieł bugów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do łatek bezpieczeństwa to macie rację, ale żeby z dnia na dzień taki błąd - brak ikon, brak odznak życia? :P

Łatki zostały wyłączone jeszcze kiedy używany był internet mobiliny, a tam każdy megabajt na wagę złota :)

Ja pamietam- jeszcze na XP, że te updaty zamiast pomagać to często szkodziły. Niby zwiększały bezpieczeństwo i łatały luki, ale przy okazji sypały się inne programy.

Zaaktualizuje sterowniki do karty wifi i sprawdze co Bill zaproponuje mi z aktualizacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi przelecieć ramu jakimś memtestem (najlepiej takim z dosu) i procka jakimś programem do testowania typu orthos - chociaż kilkanaście minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×