Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
.:KuKiS:.

Streaming. Jak się do tego zabrać?

Polecane posty

Witam, chciałbym zrobić streaming dla grona ok. 50-100 osób. Chciałem skorzystać z serwisów takich jak np. Ustream/Livesteram/Popler, co o tym sądzicie? Zależy mi na tym, aby mieć własny odtwarzacz. Do tego steraming będzie z dwóch kamer, obraz z nich chcałbym przełączać z komputera. Do nadawania mam zamiar używać xsplita, daje on sporo opcji.. Mój upload to ~1024kb/s, jak myślicie, jaka jakość na tym pójdzie? Zależy mi na dźwięku 96 lub 128kb/s. Jaki sprzęt: procesor/ram/karta graficzna musi być do nadawania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast xsplita polecam OpenBroadcaster, co do streamingu i jakości to postreamujesz na tym "słabe" HD bądź w miarę porządne 480p. Jeśli chcesz własną maszynę to licz transfer (który będzie ogromny) i łącze. 100 mbitów pociągnie te 100 osób, ale transfer może bardzo szybko zlecieć.

 

Jeśli naprawdę chcesz sie w to bawić to licz koszty rzędu 200-300 zł minimum na samą maszynę. O wiele lepszym sposobem jest zabawa z twitchem/own3d.tv. Potem zawsze możesz z tego zrezygnować jak już zdobędziesz "widzów", a jak nie wypali to przynajmniej nie masz kosztów. Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi - a czemu akurat polecasz program w wersji Alpha ?

Ma on jakieś specjalne bajery których nie ma Xsplit ?

.:KuKiS:. - jeśli twoje łącze ma maksymalną wydajność 1024kb/s to strumień jaki możesz wysterować będzie w przedziale 500-800kb/s co winno pozwolić na sygnał SD lub bardzo ale to bardzo cienkie HD, chyba że zmniejszysz rozdzielczość do 960x540 (wciąż masz format 16:9). Jest wiele serwisów darmowych pozwalających strumieniować, z tym że żaden nie pozwala robić tego przez twój własny player, a przynajmniej ja takiego nie spotkałem. I teraz jeśli masz własny serwer i wysyłasz strumień o jakości 500kb/s i masz 100 widzów to potrzebujesz łącza o przepustowości 50mb/s to chyba sobie policzysz sam ile zużyjesz transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja sugeruje FFSplit - ten przynajmniej nie jest we wczesnym stadium alfa.

Oczywiście jeszcze pozostaje darmowy AFMLE, który również świetnie się sprawdza.

Pozostaje tylko kwestia własnego playera, być może ktoś zna serwis który daje możliwość podpięcia własnego, oczywiście mówimy tu o pełnej opcji darmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z FFSplita na długo zanim wyszedł OB. W moim odczuciu jest o wiele bardziej awaryjny, pamięciożerny, nie ma wsparcia dla żadnego "normalnego" capture'a screena (pseudo capture), do tego lubi się crashować bez przyczyny i używać 100% cpu. Ale jak kto woli ;). To tylko moja opinia.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to pytał tworzący wątek.

Pytał o możliwość podłączenia dwóch kamer, a to zapewnia XSplit, wydaje mi się że jeszcze Producer UStream ale za niego również należy zapłacić.

Inne programy nie przychodzą mi na myśl, oprócz mojego własnego w którym używałem nawet 6 kamer przy transmisji z toru kartingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×