Skocz do zawartości
CyberDNA

Kodowanie Dziwny Problem

Polecane posty

Witam, jakis czas temu padl mi serwer i udalo mi sie odzyskac stara kopie strony i na razie postawic serwer na kloxo centos (zawsze uzywalem DA) i jakiego kodowania na stronie bym nie ustawil czy zmienil w mysql bo myslalem ze w tym problem bo byl problem z przywroceniem bazy i aby poszlo musialem usunac wpis o kodowaniu to na stronie zamiast polskich znakow sa tylko same znaki zapytania - �

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta strona używa jakiejś bazy MySQL i z niej pobiera dane to istnieje ryzyko, że źle wyeksportowałeś bazę danych i polskie znaki przepadły :P.

 

A jeśli nie to nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wieszkosc jest pobierana z bazy danych ale dla przykladu za pomoca include na stronie glownej jest wstawiony plik html z polskimi znakami i tez same znaki zapytania.. kiedys tez przywracalem ta kopie i nie bylo takiego problemu mysle ze jak ustawianie w indexie kodowania nic na stronie nie smienia to cos po stronie serwera a raczej panelu kloxo musi byc z DA nie bylo takiego problemu a na razie nie stac mnie na platny panel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zatem w bazie danych (jakiś wpisanych tabeli, cokolwiek co ma polskie znaki) czy wszystko się poprawnie wyświetla. Ot tak dla pewności.

 

Co do problemu to sam nie wiem, może pliki są w złym formacie zapisane? Kodowanie jako wpis <HTML> to tylko jedna z możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przykladowy pwis z bazy:

 

"Nigdy... nieprzestane byæ cz³owiekiem

Zawsze... bêdê kochaæ
Lubie... ¿ycie
Spogl±dam... na ¶wiat z uznaniem
P³acze... gdy nie widzi nikt
Szukam... prawdy w dzisiejszym ¶wiecie
Pragnê... wyssaæ z ¿ycia to co najpiêkniejsze
¯yje... bo chce
Kocham... to co najpiêkniejsze
Walczê... z tym co trudne
Milczê... gdy nie znam odpowiedzi
U¶miecham siê... gdy jestem szczê¶liwy
S³ucham... cierpliwie
Jestem... tolerancyjny
Koniec... dopiszcie o mnie sami....."
Przykladowy wpis z html:
"- Każdy może oddać 1 gło¶ na 1 fotkę
- Głosować może każdy, nie tylko zalogowani użytkownicy. Więc niech znajomi pomagaj±!!
- Wygrywaj± osoby z największa liczb± głósów na swoje fotki
- Głosy z fotek profilu s± sumowane.m większa ilo¶ć fotek tym więcej punktów można zdobyć!! "
o ile dobrze pamietam zawsze znaki byly chyba jakos przekrecone i pojawial sie problem z przeprowadzka na inny serwer ale nigdy nie byly jakies inne znaki i zmiana kodowania html szlo to szybko rozwiazac a nie same znaki zapytania na stronie i zmiana kodowania w indexie nic nie zmienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem serwer www lub php nie wymusza wysłanym nagłówkiem kodowania?

Jak masz krzaki to spróbuj w przeglądarce zmienić ręcznie kodowanie na odpowiednie (ISO lub UTF) i zobaczyć czy jest dobrze.



Podaj adres strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj wysłać przez php w swoim skrypcie odpowiedni charset np.

header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');

i zobaczyć efekt



Potem zobacz co masz w php.ini w default_charset a w apache szukaj AddDefaultCharset



PS. Podanie adresu strony ułatwiło by diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dalej znaki zapytania a przegladarma ma funkcje zmiany o ile w przegladanym dokumencie nie jest kodowanie zdefiniowane



doszulalem sie w php ini default_charset = "iso-8859-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apache wymusza Ci kodowanie do UTF8 (w nagłówku odpowiedzi jest Content-Type text/html; charset=UTF-8), po przełączeniu w przeglądarce na ISO strona jest bez krzaków. Szukaj w konfiguracji Apache AddDefaultCharset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany i chyba w wiekszosci kloxo to norma

 

dodalem linijke w .htaccess w glownym katalogu storny

 

AddDefaultCharset iso-8859-2

 

i jest ok na przyszlosc dla innych :) chociaz to w sumie wymuszenie kodowania a nie rozwiazane ale zawsze cos :)



dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest wyłączenie AddDefaultCharset z konfiga całego Apache poprzez zakomentowanie AddDefaultCharset z pliku /etc/httpd/conf/httpd.conf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps w configu apache dla domeny nie ma nic na temat kodowania w kloxo troche inaczej to porobione w katalogu home sa configi osobno dla kazdej domeny



Rozwiązaniem jest wyłączenie AddDefaultCharset z konfiga całego Apache poprzez zakomentowanie AddDefaultCharset z pliku /etc/httpd/conf/httpd.conf

 

tak z ciekawosci przetestowalem i nie dziala



ale racja bylo ustawione UTF8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×