Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
23kulpamens

Prośba o ocenę oferty

Polecane posty

Witam,

 

chciałem wynająć serwer VPS z obsługą w zamian za to zaproponowano mi serwer dedykowany z obsługą. Do tej pory nie miałem do czynienia z serwerami dedykowanymi, dlatego proszę o ocenę czy to korzystna oferta.

 

Procesor: 1 x AMD Phenom II X4 910e Processor (2.60GHz, 4C, 2ML2/6M L3 Cache)

Pamięć 8GB DDR3

Dysk: 2x500GB SATA

 

Cena: 615PLN brutto

 

Ofertę przedstawiła firma która istnieje już 15 lat na polskim rynku. Wolałbym jednak nie pisać która, nie chcę jej robić niepotrzebnej reklamy/anty-reklamy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Archi: jak to mówią, z całym szacunkiem, ale SDC nie jest wyznacznikiem czegokolwiek, no chyba poza niską ceną ;)

 

@23kulpamens: za mało danych podałeś, zarówno jeżeli chodzi o sprzęt, jak i administrację, nie mówiąc o np. łączu.

Ogólnie sprzęt stosunkowo słaby ale jak od tej ceny odjąć kilka stówek za obsługę to faktycznie może wyjść taka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Razem z administracją, cena nie jest duża jeśli liczyć SLDC + Admina.

No właśnie to miałem na myśli. Do tego cena brutto więc już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejsza specyfikacja jest taka:

 

DELL C5125

1 x AMD Phenom II X4 910e Processor 2.60GHz, 4C, 2M L2/6M L3 Cache

8 GB RAM DDR 3 ECC4

2 x 500 GB SATA

RAID 1 SW

KVMoIP

 

Łącze do internetu (gwarantowane): 100 Mbps

Transfer: 5000 GB m-c

 

Co do administracji to w tej cenie 4h pracy miesięcznie. Rozliczane raczej luźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parametry tego serwera na dzisiejsze czasy to złom :) Administracja serwerem na godziny zaczyna sie od 50zl h wiec sam policz ;)

 

Masz internet wiec Pytaj po firmach ;) np. https://www.sprintdatacenter.pl/ http://vipower.pl/Serwery-Dedykowane zobacz jaki sprzet. slaskdatacenter tez ma dobre serwery dedykowane, co prawda obsluga kiepska.

 

Itd. pełno normalnych ofert a nie szajsu za cene z kosmosu. Ten procesor to zabytek muzealny wersja odswiezonej starszej wersji ;)

Wydajnosc bardzo niskich lotów nie dorasta do najnizszych obecnych inteli np dwurdzeniowych ;d i3 2100 W zasadzie to nowa celina lekko podkrecona go bierze jak chce.

 

Zeby to jeszcze dali jakiegos i7 860 z 16Gb z ssd to by mozna przemyslec w wielkich mekach

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ta oferta bazuje na Dell C5000 a nie na desktopach.

 

Druga sprawa to pewnie ma redundantne zasilacze co tez stanowi plus.

 

W obudowie jest 8-12 podobnych serwerow wiedz w razie awari mozna sie pewnie spodziewac szybszej rekacji.

 

Faktycznie procesorek slaby , ale nie wszyscy potrzebuja niewiadomo czego.

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja w Polsce. Co do obsługi to doskonała. Czas naprawy awarii to max. 1h, zazwyczaj dużo krócej. Odpowiedzi na prośby i zapytania zazwyczaj w 20 min. 24/7 przez cały rok, ze świętami włącznie.


W ciągu 4 lat współpracy nie uświadczyłem praktycznie żadnej poważnej awarii. Wszelkie konieczne modernizacje były przeprowadzane w nocy po tygodniowym uprzedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj po forum bądz napisz prośbę firm tu będących o ofertę na lepszy sprzęt od tego co tu zaoferowałeś + administracja - jestem pewny że o 2 stówki niższą ofertę dostaniesz a lepszą...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, CPU nie jest może najwyższych lotów, ale miała być to alternatywa dla mocnego VPS'a.

Po za tym jest to dedykowany serwer i nie współdzieli zasobów jak przy VPS a także nie ma "narzutu" wirtualizacji.

 

Co do ceny: na tym forum firmy sprzedają serwery dedykowane po 200 PLN brutto pewnie za chwilę pojawią się takie co dadzą w cenie administracje. Maja do tego prawo i nie będę tego komentował. My staramy się dać coś więcej niż tylko niską cenę.

 

Osobiście uważam, że jeśli mogę dopłacić usługi / towaru np 30% i mieć pewność i święty spokój to to robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×