Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jagon

Limit CP

Polecane posty

Witam Was, chciałbym się dowiedzieć nieco więcej na temat limitu cp, który na moim serwerze wynosi

120cm/dobę.

 

W ostatnim czasie zwiększyłem liczbę odwiedzin strony z kilkudziesięciu do kilku tysięcy (ok 5tys uu i ok 130tys przeładowań dziennie)

 

Wynikiem czego od tego czasu codziennie dostaję maila z "pogróżkami" o blokadzie mojego konta w powodu obciążenia.

 

Proszę mi powiedzieć, czy limit który obecnie posiadam jest rygorystyczny?

 

Od czego głównie zależy wzrost wartości cp? - chciałbym zminimalizować źródło problemu.

Edytowano przez jagon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest to czas wykorzystania procesora na dobę, podany w minutach. Musisz albo zoptymalizować skrypt albo przenieść się na mocniejszy hosting. A czy to mało czy dużo to też zależy np. od tego ile za ten hosting płacisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest to czas wykorzystania procesora na dobę, podany w minutach. Musisz albo zoptymalizować skrypt albo przenieść się na mocniejszy hosting. A czy to mało czy dużo to też zależy np. od tego ile za ten hosting płacisz ;)

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. Płacę niby nie dużo, prawie 100zł rocznie, ale jestem już u nich kilka lat, nie było żadnych problemów wcześniej. Pakiet mam znośny, nie jest to ani starter ani jakiś powerfull. Konkretnie Biznes-1 w unixstorm.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie 100zł rocznie,
(ok 5tys uu i ok 130tys przeładowań dziennie)

 

Myslac najprosciej:

 

100 zł / 365 dni = 27 groszy dziennie za 5k uu. Myslisz, ze odpowiednio placisz za taka ilosc odwiedzajacych i ze uslugodawca czepia sie z powodu jego widzimisie ?

 

Strona to pewnie w dodatku jakis Wordpress badz Joomla z dodatkami, wiec nie licz ze za ta cene ktos bedzie Cie hostowac przy zachowaniu dobrej jakosci uslug.

 

Te "pogrozki" pokazuja tylko dobra strone uslugodawcy - widac, ze monitoruje i dba o obciazenie systemow, aby wszystko dzialalo stabilnie.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż potwierdzam przedmówcę, nie jest to niestety za duża kwota jak na hosting do takiej oglądalności. Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę, to stwórz temat na forum, napisz dokładnie jaki masz ruch i na pewno parę osób zgłosi się z propozycjami. Możesz tez podać tu w temacie czy korzystasz z jakiegoś popularnego cms'a to może poradzimy jakiś cache czy coś innego na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W ostatnim czasie zwiększyłem liczbę odwiedzin strony z kilkudziesięciu do kilku tysięcy (ok 5tys uu i ok 130tys przeładowań dziennie)

...

Od czego głównie zależy wzrost wartości cp? - chciałbym zminimalizować źródło problemu.

 

 

Widzisz związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy ilością odwiedzin a wartością cp?

 

Odwiedziny wzrosły 100x to i obciązenie konta wzrosło 100x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić usługodawcę

 

Świetna porada - a później sie wszyscy dziwią że wht ma tak niski poziom.

 

Autorze:

Jak już wszyscy ci napisali: jeśli wzrasta ci ruch o xxx procent to wiadomym jest że obciążenie też wzrośnie o te xxx procent.

Jeśli do tej pory byłeś zadowolony z ich usług to najlepszym wyjściem jest zmiana pakietu.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana usługodawcy niewiele może Ci pomóc, teraz co druga firma wprowadza limity, aby zabezpieczyć serwer przez przeciążeniem samolubnych klientów.

 

Tutaj zgodzę się z Markiem w tym przypadku, zmiana pakietu na wyższy jak to będzie za mało wtedy zmiana usługi (niekoniecznie usługodawcy) na mocniejszą np. jakiś VPS lub hosting dedykowany.

 

Niestety, klienci muszą się nauczyć, że prowadzenie blogów, stron, forów czasami może być kosztowe, szczególnie jeśli się liczy na wysoki poziom usługi.

 

Jagon@ Napisz do swojej firmy hostingowej, na pewno doradzą Ci na podstawie logów i statystyk obciążeń z Twojego konta, która opcja byłaby tu najlepsza dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×