Skocz do zawartości
Nikodemsky

Hosting pod rozwijający się blog

Polecane posty

Witam,

 

jako iż ostatnio mam pewien problem, to prosiłbym o poradę,

 

na początku może jednak kilka słów o moim przypadku - od roku prowadzę rozwijający się blog z raczej nieco mniejszym ruchem, sam ruch jednak z miesiąc dość pokaźnie rośnie, w grudniu zauważyłem, że przekroczyłem transfer swojego pakietu hostingowego o ponad 20gb(mam ograniczenie na 50gb/m), w styczniu b.r. do dzisiaj mam już zużyte ponad 40% transferu miesięcznego, byłem bardzo zaskoczony tym faktem, ponieważ przez cały rok raczej wyrabiałem się bez problemu z miesięcznym transferem, nie chodzi o to, że szukam przyczyny skąd pożeranie tych zasobów(sam blog nie jest obładowany grafiką czy masą skryptów, tylko niektóre bardzo często odwiedzane wpisy ze względu na swój charakter posiadają od kilku do kilkunastu obrazków), strona jest postawiona na wordpressie plus mam zabezpieczenie przed wyświetlaniem obrazków na innych stronach i możliwie "odchudzone" witrynę,

 

pakiet hostingowy mam wykupiony na linuxpl, na początku gdy strona była raczej "malutka" to byłem zadowolony, jednak ze wzrostem ruchu zaczęło robić się problematycznie, za nadwyżkę ruchu w grudniu dostałem fakturę w wysokości 80zł brutto(za 20gb), co jest dla mnie absurdalną ceną za kilka dodatkowych gb w miesiącu, w tym miesiącu również jestem pewien, że przekroczę limit - co więcej, prawdopodobnie nawet nie zmieszczę się w pakiecie 120gb(planuje kilka większych zmian i spodziewam się ruchu co najmniej 2x większego niż obecnie), rozmawiałem z konsultantem i dowiedziałem się, że mogę albo co miesiąc opłacać nadwyżki(co byłoby dla mnie głupotą) albo zakupić po prostu większy pakiet, jednak wiem, że musiałbym zapłacić za jeden z droższych pakietów - a tutaj jestem pewien, że za podobną opłatą(przy miesięcznym rozliczaniu) na pewno znajdę już choćby VPSa, gdzie raczej nie musiałbym się martwić o transfer, czy momentalne przycięcia w ładowaniu strony(podejrzewam, że jest to "zaleta" hostingu współdzielonego).

 

Oferta linuxpl raczej nie jest "elastyczna" pod tym względem, ponadto za większe pieniądze wolałbym jednak mieć choćby jeden większy problem z głowy(sprawdzałem ich ofertę vps'ów - nie są one zbyt tanie ani jakoś specjalnie atrakcyjne, na dedyka też trochę za szybko), ponadto nie chciałbym kupować Bóg wie czego pod stronę opartą na wordpressie.

 

Hosting współdzielony na początku mi odpowiadał, jednak coś czuję, że niezależnie od oferty nadal będę miał zawsze pomniejsze problemy, czy to z transferem, ładowaniem strony czy innymi szczegółami, którymi raczej wolałbym sobie nie zawracać głowy, tylko w miarę możliwie bezproblemowo rozwijać blog.

 

Chciałbym opcję z ok. 10-20gb powierzchni dyskowej oraz co najmniej 200gb transferu miesięcznego(na porządnym porcie, 10mbps mnie nie zadowala). Chciałbym również, aby nie dochodziło do sytuacji, w której przykładowo wzrasta mi ruch miesięcznie i bez powiadomienia witryna zostaje zablokowana.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://mintshost.pl/shared.php dobra cena, dużo transferu.

 

Ja na twoim miejscu, grafikę bym wrzucał na jakiegoś dropboxa który pozwala na publikowanie swoich rzeczy które znajdują się w folderze public. Każdy plik ma link i bez problemu byś mógł wrzucić obrazek np. droga_mleczna.png do folderu public (i możesz tworzyć podfoldery) a dostaniesz link dropbox cos tam/droga_mleczna.png. Wstawisz obrazek na stronkę i już zaoszczędzasz transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że oferty nie widziałem wcześniej, dziękuję za propozycję, wybadam jeszcze inne oferty, jeśli się pojawią.

 

Co do grafiki, myślałem już o udostępnianiu obrazków w chmurce, jednak na dłuższą metę jest to niestety metoda dość niewygodna, plus trzymając obrazki u siebie mam gwarancję, że nigdy one nie znikną oraz mogę je wyświetlać bezpośrednio, wiem również, że zaoszczędziłbym wiele w ten sposób na transferze ale jednak wolałbym nie korzystać z półśrodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do webh.pl, napewno przygotują dla Ciebie jakąś fajną ofertę ;)

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za serwer VPS z konfiguracją (o ile nie jesteś w stanie sam tego zrobić) zapłacisz więcej, niż za najwyższy pakiet z oferty swojego obecnego dostawcy.

Kupując VPS dostaniesz z kolei ograniczone zasoby sprzętowe, więc jeśli nie będzie mocny lub poprawnie skonfigurowany, to będziesz musiał się również martwić o te "zalety", o których napisałeś.

Rozważ to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad tym, jeśli faktycznie konfiguracja będzie zbyt droga(sam raczej nie poradzę sobie) jednocześnie przy słabszym sprzęcie(nie chciałbym też wydawać setek złotych w ciemno), to chyba faktycznie pozostanie mi opcja zwykłego hostingu www, mimo wszystko nadal potrzebowałbym większego transferu i najlepiej z miesięcznym rozliczaniem, serwer z niskim pingiem powinien też zdać egzamin.

 

Dziękuję za sugestię, być może popełniłbym błąd.

 

Na chwilę obecną wiem tylko tyle, że przy linuxpl nie mam co zostawać, bo oferty dostosowanej do potrzeb jednocześnie z w miarę atrakcyjną ceną raczej nie otrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

zapraszam do skorzystania z naszej oferty. SERWER WWW PREMIUM spełnia Pana wymagania. .. gdyby transferu zaczęło brakować to już po drugim miesiącu może Pan skorzystac z promocji dla klientów gdzie za 50 zł rocznie (zamiast standardowych 150 zł dla nowych klientów) będzie Pan mógł wykupić opcje nielimitowanego transferu.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Widać autora nie interesują kwestie cenowe, to w takim razie zaproponuję to: https://www.chmurka.pl/aff.php?aff=111 - reflink. Pakiet Serwer 10GB.

249 złociszy netto. A tak poza tym to wszystko bezlimitów, dyski SSD i takie tam różne rzeczy do doczytania na stronie firmy ;)

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać autora nie interesują kwestie cenowe

 

To nie tak, że chcę wyrzucić kupę kasy :) Oferta wydaje się dość ciekawa, jednak nielimitowany transfer zawsze niesie za sobą jakieś inne ograniczenia(nie chciałbym trafić na cuda typu ograniczenie uv dziennie, czy coś innego, co nie jest grubo zaznaczone w ofercie). Po drugie straszne przeskoki cenowe(być może przekłada się to na jakość usług, nie wiem), opcje są również dość "sztywne". Plus przydałby się serwer testowy do sprawdzenia pinga.

 

SERWER WWW PREMIUM spełnia Pana wymagania. .. gdyby transferu zaczęło brakować to już po drugim miesiącu może Pan skorzystac z promocji dla klientów gdzie za 50 zł rocznie (zamiast standardowych 150 zł dla nowych klientów) będzie Pan mógł wykupić opcje nielimitowanego transferu.

 

 

Już w tym miesiącu będę potrzebował 150-200gb transferu, więc raczej ciężko będzie, jakkolwiek dziękuję za propozycję.

 

A ja Ci polecę Progreso.pl tanio i znakomita wydajność. W lepszej cenie i z taką jakością nic innego nie znajdziesz.

 

Oferta ciekawa ale czy są jakieś ograniczenia typu słabe łącze czy coś w ten deseń?

Edytowano przez Nikodemsky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie nie ma. Support na mega plus, posiadają własny panel i nie masz co martwić się o szybkość działania. Serwerownia ATM.

 

Potwierdzam. Firma bd. uczciwa. Support miły i szybki. Serwery śmigają aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma. Support na mega plus, posiadają własny panel i nie masz co martwić się o szybkość działania. Serwerownia ATM.

 

Potwierdzam. Firma bd. uczciwa. Support miły i szybki. Serwery śmigają aż miło.

 

Progreso śmiało możesz brać, oferują wyśmienity stosunek ceny do jakości.

 

Powiem szczerze panowie, że przekonaliście mnie w pewnym momencie, napisałem do progreso z zapytaniem o ofertę, generalnie wszystko pasowało mi prócz jednej rzeczy - "W praktyce na serwerze biznes plus da się utrzymywać strony ze 150 tysiącami unikalnych użytkowników w skali miesiąca." - ja spodziewam się większej ilości unikalnych użytkowników w ciągu miesiąca w niedługim czasie, więc ponownie musiałbym zmieniać dostawcę, chciałbym raczej tego uniknąć.

Edytowano przez Nikodemsky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×