Skocz do zawartości
tomek30

Zakładanie darmowego serwera -jak się do tego zabrać ?

Polecane posty

Po dogłębnej optymalizacji wszystkich moich serwerów okazało się, że 2 są mi zupełnie niepotrzebne,a że są opłacone do sierpnia , to trzeba je jakoś zagospodarować . Wstępnie wymyśliłem, aby przerobić je na darmowe serwery

Serwery,są bardzo dobre 16 G RAM , 6 rdzenie x 2,8 GHz , 1000 G powierzchni .

Dodam,że serwery mają już opłacone zarządzanie (jedynie gwarancja ciągłości pracy serwera), a maksymalnie mogę w to zainwestowac 5000 zł , wystarczy ?

Podpowiedzcie mi co powinienem dokupić , co zrobić itd.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o zarabianie na darmowym hostingu np. reklamy, sprzedaż linków pozycjonujących itd. ? Warto w to inwestować, czy z góry jest to skazane na porażkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Panel np. DirectAdmin, jakiś skrypt do zamawiania serwerów, domena i tyle w sumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakiś start to tak jak już kamikadze napisał wyżej - potrzebny będzie panel, przede wszystkim billingowy, polecam od siebie WHMCS, nie najdroższy, a całkiem fajny. Co do panelu hostingowego to możesz albo pojechać w płatne skrypty jak już wyżej wymieniony Direct Admin (który jest naprawdę fajny), jeśli szukasz alternatyw to dodam jeszcze cPanel, a także darmowego Webmina, a konkretniej Usermin'a.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakiś start to tak jak już kamikadze napisał wyżej - potrzebny będzie panel, przede wszystkim billingowy, polecam od siebie WHMCS, nie najdroższy, a całkiem fajny. Co do panelu hostingowego to możesz albo pojechać w płatne skrypty jak już wyżej wymieniony Direct Admin (który jest naprawdę fajny), jeśli szukasz alternatyw to dodam jeszcze cPanel, a także darmowego Webmina, a konkretniej Usermin'a.

O jezusie nazareński...

 

Po co mu WHMCS?

 

Ja polecam kupic tylko licencję DA i wykorzystać API, badź kupić/napisać skrypt darmowego hostingu, który bedzie trzymał konta w bazie danych. Koszta takiego skryptu to z 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O jezusie nazareński...

 

Po co mu WHMCS?

 

Ja polecam kupic tylko licencję DA i wykorzystać API, badź kupić/napisać skrypt darmowego hostingu, który bedzie trzymał konta w bazie danych. Koszta takiego skryptu to z 20zł.

 

Chyba nawet ty taki udostępniałeś tu na forum albo ktoś inny za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Kolopik chyba, i ja. Mam go jeszcze, jak ktoś chce to pw i wyślę za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też pomysł darmowych hostingów nie zbyt się podoba. Nie ma co w to inwestować bo Ci się to nie zwróci w nakładzie 5k PLN. Jak masz za dużo kasy to tak jak Zoompl powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego piniądz, to niech wyrzuca gdzie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nawet ty taki udostępniałeś tu na forum albo ktoś inny za darmo ;)

No właśnie :P Już o tym zapomniałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×