Skocz do zawartości
exec

Alternatywa dla GG

Polecane posty

Witam,

 

poszukuje alternatywnego komunikatora dla GG, który jednak nie będzie miał problemów z obsługą wcześniej wymienionego. Jakieś propozycje, co i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja długo nie mogłem znaleźć. Te wszystkie AQQ i WTW to zawsze jakiś minus. A to coś nie dało się zrobić, a to nachrzanić się z konfiguracją, a to to, tamto, itd.

W końcu "zmusili mnie" w pracy do Jabbera (Pidgin). I W KOŃCU GG mi działa, jak trzeba. Bez reklam i bullshitu, przestojów itd.

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz serwera jabberowego który posiada obsługę GG, to możesz użyć np. psi.

Ogólnie polecam pidgina - prosty i czytelny, nie mam z nim problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja długo nie mogłem znaleźć. Te wszystkie AQQ i WTW to zawsze jakiś minus. A to coś nie dało się zrobić, a to nachrzanić się z konfiguracją, a to to, tamto, itd.

W końcu "zmusili mnie" w pracy do Jabbera (Pidgin). I W KOŃCU GG mi działa, jak trzeba. Bez reklam i bullshitu, przestojów itd.

Polecam.

A co w WTW było nie tak, czy też nie działało?

Ja pod windowsem używam WTW i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adium ;)

 

Jeśli ma OS X bo jeśli nie to nie odpali tego na innym systemie (chyba że jest jakiś port?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jeśli ma OS X bo jeśli nie to nie odpali tego na innym systemie (chyba że jest jakiś port?)

Nie podał systemu więc jest sobie winien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie mogę ci polecić http://jabbi.pl , mój własny projekt. Oparty na protokole Jabber'a, wspiera najpopularniejsze transporty (bramki), współpracuje ze wszystkimi komunikatorami mobilnymi i na PC obsługującymi wspomniany protokół.

 

W piątek dość pokaźna aktualizacja, zmieni się wygląd, zasoby, treść, jakość usług i dojdzie kilka mniej i bardziej istotnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

razor nie wiem, że cokolwiek chciałem zrobić, to "doinstaluj cośtam" a to doinstalowanie oznaczało ściągnięcie jakichś pluginów, dziwne kombinowanie z konfigiem i żeby chyba importować listę kontaktów czy coś to trzeba było "cośtam cośtam"... generalnie olałem... no i wygląd słaby, aż bolało : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^ I dobrze. Dobry komunikator nie musi wyglądać nie wiadomo jak, to nie choinka.

Tak samo jak forum, na którym najważniejsza jest treść, jednakże nie wygląda one tak. :)

 

Wg mnie komunikator musi być prosty i zarazem ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maniack bez przesady, nie pluj mi w twarz. Nie mówię o choince, mówię o podstawowym sensownym wyglądzie. Mamy jednak 2012 rok i nie chcę korzystać z czegoś, co wygląda jak Win 3.11...

 

xorg ooo właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

razor nie wiem, że cokolwiek chciałem zrobić, to "doinstaluj cośtam" a to doinstalowanie oznaczało ściągnięcie jakichś pluginów, dziwne kombinowanie z konfigiem i żeby chyba importować listę kontaktów cz3 y coś to trzeba było "cośtam cośtam"... generalnie olałem... no i wygląd słaby, aż bolało : /

pod

No z tym masz rację. Zeby mi go do głupiego rogu ekranu przyciągało, to musiałem plugin instalować. Ogólnie do samego działania WTW nie mam zastrzerzen. Niemniej, takie rzeczy jak jakieś podstawowe dźwięki i ze 3 różne skórki powinny być domyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Miranda NG ?? Używam od ponad 3 lat i nigdy nie miałem problemu :)

 

Jeżeli nie to AQQ i WTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dla mnie WTW ma wszystko czego potrzebuję w domyślnej instalacji, a po dograniu pluginu od skype ma wszystko czego inne nie mają, albo nie obsługują poprawnie. ; )

 

Wygląda dobrze, nie chrzani się, nie obciąża niepotrzebnie komputera.

Jedyna wada taka, że nie ma i nie będzie portu na Linuxa. ; (

Stąd na windowsie używam WTW, na Linuxie kadu, którego w sumie nikt nie podał a sporo moich znajomych używa go pod windowsem.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie wiem, dla mnie WTW ma wszystko czego potrzebuję w domyślnej instalacji, a po dograniu pluginu od skype ma wszystko czego inne nie mają, ale nie obsługują poprawnie. ; )

 

Wygląda dobrze, nie chrzani się, nie obciąża niepotrzebnie komputera.

Jedyna wada taka, że nie ma i nie będzie portu na Linuxa. ; (

Stąd na windowsie używam WTW, na Linuxie kadu, którego w sumie nikt nie podał a sporo moich znajomych używa go pod windowsem.

 

fakt kadu fajne jest, ale nie używałem nigdy pod windowsem - tylko WTW jak tutaj na forum o nim przeczytałem kilka miesięcy temu od razu wywaliłem poczciwe GG :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tlen odpada bo projekt jest już nierozwijany i ja po kilku latach używania tlena przerzuciłem się na WTW i według mnie rewelacja.

Dla mnie zaletą jest to, że podkreśla błędy a dla mnie to zmora.

 

Jedyny minus to nie działający import archiwum tlena (w aktualnej wersji wyłączyli całkowicie możliwość importu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×