Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiek08

Porównanie tańszych VPSów z kilku firm

Polecane posty

Gdyby ktoś szukał porównania podstawowych parametrów i przeliczonych pojemności i łącz w skali miesiąca i roku to wrzucam porównanie. Jak coś jest niejasne to proszę pytać.

post-7648-0-88814400-1355485640.png

* wartości RAM w kilku przypadkach napisałem zaokrąglając, bo w sumie GB to nie GiB, więc wszędzie powinny być liczby nie binarne, a dziesiętne.

 

EDIT: Najbardziej aktualna wersja znajduje się tutaj: http://vps.misiek08.eu/

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trafiłem tutaj przypadkowo choć jak widzę ranking całkiem fajny.

W wolnym czasie mógłbyś dodać jeszcze kilka firm :)

 

Misiek dzięki, że zaznaczyłeś nas na zielono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Brakuje mi jeszcze podania w tabeli lokalizacji danego serwera, łącza (np. 100mbps). Pamiętaj że do ceny liczy się też lokalizacja.

 

Mam prosbe żebyś dodał jeszcze globalnetwork i hitme.

 

 

Aha i jeszcze jedno - licz wszystko bez cen promocyjnych i bez dodatkowych parametrów (same standardowe oferty) ;)

 

 

P.S. Zwracaj uwagę cena netto/brutto

 

 

Edit: Vihost ma transfer bez limitu a u ciebie jest tam jakaś wartość. O co w tym chodzi?

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie skąd u Nas transfer 6000 ( czego? MB, GB) i 336 zł/rok, skoro jest 168zł ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolorki to skala Excela, dlatego ja nic nie zaznaczałem sam. Excel ma taką fajną opcję, że liczy średnią, a potem zaznacza wynik na tej podstawie. Raczej to znacie.

 

Jak wpisywałem transfer? Jeżeli na stronie podany - przepisuję. Jeżeli na stronie jest łącze 10Mb/s, to na takim łączu da się osiągnąć maksymalnie 3TB na mies. Jeśli 20Mb/s to analogicznie 6TB. Wiadomo, że może będzie więcej latać, ale pisze o gwarantowanym. Możliwe, że machnę małą stronkę w HTMLu z porównaniem, bo update obrazka boli.

 

@up - na stronie jest 28/mc, więc pomnożyłem razy 12. Większość firm mam system billingowy, który pozwala wybrać okres rozliczenia jeszcze w momencie namyślania się, a u Was trzeba się zalogować/zarejestrować.

 

EDIT: Jak gdzieś podałem netto zamiast brutto to powiedzcie gdzie. Ja wpisuję brutto, bo to porównanie dla zwykłego śmiertelnika jak ja.

 

EDIT2: Pierwszy post poprawiony.

Edytowano przez Misiek08 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to porównanie jest aktualnie nastawione bardziej na cenę dysku i transferu ultimahost.pl odpada. Pali się tak mocnym czerwonym, że szkoda wstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@up - na stronie jest 28/mc, więc pomnożyłem razy 12. Większość firm mam system billingowy, który pozwala wybrać okres rozliczenia jeszcze w momencie namyślania się, a u Was trzeba się zalogować/zarejestrować.

 

Nie? W BH przy zamówieniu rocznym masz 50% zniżki. 28zł / mc lub 168zł rocznie.

 

Wystarczy kliknąć skonfiguruj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wpisywałem transfer? Jeżeli na stronie podany - przepisuję. Jeżeli na stronie jest łącze 10Mb/s, to na takim łączu da się osiągnąć maksymalnie 3TB na mies. Jeśli 20Mb/s to analogicznie 6TB

 

20mb/s * 60 sek * 60 min * 24h * 30 dni / 8bitów /1024 gb/ 1024tb * 2 (down + up) = 12,35TB miesięcznie:P

 

a tak serio to moim zdaniem nie powinno się tego tak liczyć bo przecież ruch nie rozkłada się równomiernie w ciągu dnia (no chyba że udostępniamy usługi dla całego świata jednocześnie?)... Zdaje mi się że w "normalnym" ruchu (czytaj www, serwery gier itp a nie p2p i inne pierdoły związane z pobieraniem dużych plików) przerzuci się więcej danych na łączu 100mb 3TB transferu niż na takim właśnie 20mb no limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś podałem netto zamiast brutto to powiedzcie gdzie

(...)

Nie grzebałem długo po stronie, ale po poście p. Marka zmieniłem.

Co implikuje totalną bezwartościowość tego zestawienia.

Sorry Winnetou. Tworząc zestawienia i później je publikując trzeba to robić rzetelnie, a nie na odwal się.

 

 

przerzuci się więcej danych na łączu 100mb 3TB transferu niż na takim właśnie 20mb no limit

Że co? Sumarycznie danych przerzuci się tyle samo.

Dowcip tylko taki, że łącze 20Mb łatwiej w danej chwili T przeciążyć niż łącze 100Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi - ale mówię o zastosowaniach typowo www itd. Przecież nie siedzi ci na stronie 24/7 tyle samo osób. rano i w nocy ruch jest mniejszy niż po południu i wieczorem, więc wtedy nie przerzucasz w ogóle danych i łącze się tak jakby "marnuje". Dlatego zdaje mi się że więcej danych przy takim ruchu przerzuci się na łączu o mniejszej ilości transferu a szybszej prędkości np 100mb 3TB (to takie przykładowe) niż 20mb bez limitu. Albo trochę źle to napisałem - nie obsłużysz tak dużego ruchu w godzinach szczytu na łączy 20mb/s bez limitu jak na łączu 100mb/s z limitem. Jak mnie nie zrozumiesz to napisz, popołudniu postaram się jakoś to "zobrazować" dokładniej.:)

 

Kamikadze - przejrzyj wzór jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi - jako jeden z wielu dziękuję za ten post pogardy. Bardzo cieszę się z każdej krytyki, taką jak Twoja oczywiście olewam, bo jest zerowej treści. Zestawienie robię z własnej woli, a jak ktoś szuka usługi to i tak ją przegląda, bo ja nie wypisuję kruczków regulaminowych (czyli nie pominę na pewno żadnego ważnego faktu), a tylko pokazuję parametry i przeliczam je wg abonamentu.

 

@Kszysiu - oczywiście, że nie masz szans obsłużyć takiego samego ruchu, bo od takich rzeczy są łącza 95-go percentyla, czy 100Mb/s z limitem danych, jednak w wielu firmach masz nie dość, że limit to gwarantowane łącze 5Mb/s, a reszta to jak pójdzie, więc czy przyjmę stałe obciążenie czy nie to i tak w którymś przypadku zestawienie będzie nieprawdziwe, a w innym idealne.

Osobiście miałem raz przez 2 tygodnie usługę, gdzie 1 serwer non-stop pobierał z drugiego dane z pełnym (10Mb/s) łączem.

 

Co do obliczeń to rzeczywiście na 10Mb/s symetryk jest 3TB, ale skoro patrzymy na to, że łącze nie jest cały czas zapchane, to uśredniona wartość z down/up jest dla 10Mb/s 5, a dla 20Mb/s 10, czyli odpowiednio 3TB/mc i 6TB/mc.

 

Jak jeszcze komuś się temat nie podoba to proszę o zgłoszenie moderacji, a tą proszę w takim przypadku o wyrzucenie tematu. Załosne jest już to ciągłe negowanie, narzekanie i próby ośmieszania przez pewną grupę użytkowników, a ostatnio głównie przez kafiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Gratuluję pomysłu. Pisząc gratuluję może warto by było zrobić coś online? To tylko sugestia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak chcesz to możemy dopiąć moją bazę firm i oferty, też mam w excelu, bardzo rozbudowane + statytsyki i inne pierdoły, chyba z 50 firm posiadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×