Skocz do zawartości
mag80

[wirtualny] hosting pod prestashop poszukiwany

Polecane posty

witam,

 

może ktoś polecic dobry hosting pod prestashop? Chodzi mi o profesionalne podejscie do sprawy , bezawaryjność serwerów i obsługę techniczną , która w razie komplikacji jest w stanie pomóc.

 

Sklep bedzie miał ok. 500 produktów, więc nie mam zapotrzebowania na serwer dedykowany.Budżet też nie jest wielki - 100 - 200 zł rocznie na początek.

 

Na czym mi zależy to :

 

-stabilność serwera i jak najmniejsza awaryjność (na hostingu trzymam też pliki jpg do szablonu aukcji na allegro - kiedy serwer pada - moje aukcje znikają i do naprawienia serwera obrót wynosi równe 0zł :/

-możliwość zainstalowania prestashop - na forum presty jest masa wątków dot. serwerów , gdzie zainstalowanie tego skryptu jest wyzwaniem. mając szeroki wybór tego chciałbym uniknąć.

-porządne limity - ewentualnie ich brak :)

-możliwość zakupu (najlepiej u tego samego dostawcy) zainstalowania w przyszłości certyfikatu ssl

-w miarę niska cena za hosting i odnowienie domeny.

 

Wiem , że przynajmniej 1 firma w polsce ma hosting dedykowany pod prestę - seoline.pl - niestety numer tel. podany na ich stronie nie istnieje, na maile tez nie odpowiadają więc po firmie została chyba tylko strona :(

 

Będę wdzięczny za opinie osób , które mają już działajacy sklep i mogą coś polecić. Na tą chwilę mam wykupiony hosting w cal.pl , ale nawet szkoda czasu żeby się o tym rozpisywać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcąc poważnie zająć sie sklepem na preście chyba zacznij od vps-a. Jak zacznie sie ruch na sklepie to współdzielony hosting szybko nie wyrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

-stabilność serwera i jak najmniejsza awaryjność (na hostingu trzymam też pliki jpg do szablonu aukcji na allegro - kiedy serwer pada - moje aukcje znikają i do naprawienia serwera obrót wynosi równe 0zł :/

 

Oblicz sobie ile ponosisz strat z powodu niedziałającego hostingu i przeznacz te środki na usługe z wyższej półki. Nie ma co liczyć że hosting za 100 PLN/rok nadaje się na sklep i że będzie niezawodny.

 

-porządne limity - ewentualnie ich brak :)

 

W miarę jak limity stają się coraz "porządniejsze" lub następuje ich brak stabilność usługi spada (mówimy o hostingu współdzielonym). Brak limitów powoduje, ze każdy może zająć całą dostępna moc serwera dedykowanego i Tobie nic nie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do www.Hekko.pl - u nas presta działa poprawnie. W razie wątpliwości możesz przetestować serwer. Jeśli zamówisz usługę do końca miesiąca, to nawet po nowym roku będziesz mógł opłacić ją w promocyjnej cenie na pierwszy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblicz sobie ile ponosisz strat z powodu niedziałającego hostingu i przeznacz te środki na usługe z wyższej półki. Nie ma co liczyć że hosting za 100 PLN/rok nadaje się na sklep i że będzie niezawodny.

 

 

 

W miarę jak limity stają się coraz "porządniejsze" lub następuje ich brak stabilność usługi spada (mówimy o hostingu współdzielonym). Brak limitów powoduje, ze każdy może zająć całą dostępna moc serwera dedykowanego i Tobie nic nie zostanie.

 

 

celna uwaga, troche strat z racji awarii serwerów w ostatnim roku było , chociaż myslę ,że to cal.pl daje ciała - awarie są bardziej niż częste i pamiętam co najmniej 2 kilkudniowe - o tej firmie można dość sporo złego przeczytać od innych użytkowników, na tym forum także. myslę ,że u innych dostawców wygląda to może troche drożej, ale znacznie lepiej.

 

Jeśli chodzi o vps to już droga sprawa, do tego trzeba samemu serwer obsłużyć, a moim przypadku to już generuje znaczne koszty, bo samemu nie dałbym rady.Skłaniam się raczej do współdzielonego serwera w dobrej firmie, może być większy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×