Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

Linux - kopia systemu

Polecane posty

Mam pytanko czy jest jakiś program, który mi wykona całą kopie na płytkę lub w formie ISO i zapisze na dysku kopie całego systemu.

 

Chodzi o to, że jak zainstaluje system i wszystkie niezbędne programiki to by wykonać kopie i łatwo ją można było z płyty wgrać z całym po instalowanym softem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że zły - ale to chyba dla każdego administratora oczywiste, by używać tego polecenia z rozwagą.

 

 

W opisie nigdzie nie ma "Wykonaj dd z poziomu livecd", więc user odpala linuxa i robi sobie dd, to nic że to trwa długo, to nic, że dane na dysku się zmieniają, a "głupi" dd nie widzi zmian tylko kopiuje dalej ;)

 

Lepiej użyć tego co dałem linka, szybsze i pewniejsze bo nie kopiuje blokowo dysku a pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy idealna jest clonezilla . Stosuję od lat (często przed upgrade dystrybucji jak by wyszły jakieś kwiatki później).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak zainstaluje system i wszystkie niezbędne programiki to by wykonać kopie i łatwo ją można było z płyty wgrać z całym po instalowanym softem.

To ma Cię uchronić przez popsuciem czegoś czy chcesz to dalej powielać na innych komputerach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierza ją powielać na kolejnych komputerach by na każdym tego samego nie instalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×