Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Isiaczek13

Proźba o pomoc z serwerem VPS?

Polecane posty

Witam!

Mam nastepujący problem. A więc: gildia poprosiła mnie o postawienie serwera Teamspeak 3. No wiec poczytałam popatrzyłam i postawiłam ;) Okazało się jednak ( co dla was jest pewnie oczywiste) że serwer działa jedynie jak go odpalonego u mnie na komputerze :)))) Idąc za ciosem wyczytałam gdzieś, że powinnam kupić jakiś (nieokreślony bliżej) serwer VPS. no więc na stronie (chyba elektrodzie) wyczytałam że dobre i tanie serwery sa na jee.pl. Kupiłam tam serwer na miesiąc o takich 'właściwościach':

 

 

CPU - 1 core pakiet RAM - 256 MB pakiet Dysk - 5 GB pakiet Transfer - 500 GB pakiet Dystrybucja - Debian, FreeBSD, CentOS, Własny pakiet

 

No i już byłam zadowolana z tym że weszłam na swoje konto i nie miałam pojęcia co dalej. Postanowiłam wiec twardo szukać sama. Wyczytałam gdzieś ze powinnam się połączyć z tym serweren za pomocą 'Putty' (?). Jak wlączam ten program to gdy wpisuje adres ip który jest podany po zalogowaniu na jee.pl do mojej usługi to wyskakuje że za długo łączył się z serwerem. Gdy natomiast wpisuję adres jee.pl to pokazuje mi się zeby podac login to wpisuje login do konta na jee.pl ale jak wpisuje hasło do serwisu to mi pokazuje ze błędne haslo ;( Proszę może podpowiecie mi co mam zrobic? Bo co do postawienie samoge tsa jak juz odpalę to putty to widziałam już dużo poradników i myslę ze sobie z tym poradzę, ale nie potrafię skonfigurować go ;( Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam Isia

 

Edit: Aha jeżeli nie w tym temacie się wpisałam to bardzo proszę o przeniesienie mnie do właściwego. Na przyszłość obiecuję poprawę!

Edytowano przez Isiaczek13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten vps jest stworzony i wystartowany? Może trzeba zainstalować najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze... Myślę że dobrze wszystko zrozumiałem i będę ci wstanie teraz pomóc, a więc, tak tylko na marginesie, jeśli chcesz stawiać coś na swoim komputerze upewnij się że posiadasz stały oraz publiczny adres IP w innym wypadku stanie się to co się stało... Informację o tym czy posiadasz stałe IP czy nie znajdziesz u dostawcy internetu. Idąc dalszym Twoim tropem (czyli zakup serwera VPS) Szczerze mówiąc... dla mnie głupota... moim zdaniem lepiej zainwestować w hosting serwerów teamspeak, gdzie masz pewność że serwer matka jest dobrze zabezpieczona, że za każdym razem gdy masz problemem możesz się zwrócić do administratora, że główny serwer dysponuje wystarczającymi zasobami aby twój serwer teamspeak działał jak trzeba... A takich hostingów jest mnóstwo, pierwsze które wyleciały z google :

 

http://www.multigaming.pl/

http://www.1shot1kill.pl/cennik

http://coste.pl/cennik

 

Co do serwera VPS to to nie jest takie "hop-siup" jak się co niektórym wydaje, przy takim serwerze to minimum znać podstawowe komendy, ale okej, możesz powiedzieć że masz poradnik dasz radę... Nie... nie dasz... bo to nie wszystko, do tego potrzebujesz jakiegoś zabezpieczenia... MINIMUM Iptables które ci przynajmniej zamknie i otworzy porty które używasz bądź nie używasz, mam kilka serwerów dedykowanych i szczerze mówiąc nie ma dnia, aby ktoś nie próbował się zalogować do któregoś serwera... (na szczęście po 3 razach osoba jest banowana na 2 godziny, co zniechęca klienta) lecz to nie wszystko, pewnie znajdą się takie osoby którym nie będzie się podobał twój serwer teamspeak i będą go atakowali metodą typu DoS etc. W przypadku hostingu wszystkim się zajmuje administrator...

 

Dlatego moja dobra rada ! Zainwestuj w firmę udostępniającą serwery teamspeak, zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze...

 

Pozdrawiam

NetMat

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy kilkunastu do kilkudziesięciu slotów jak najbardziej, ale powyżej (kilkaset) takie serwery są już nieopłacalne, ponieważ cena jest nieproporcjonalna do wymagań :P. Wtedy trzeba się zainteresować właśnie serwerami typu VoiceVPS, VPS albo nawet Dedykiem.

 

W tym wypadku jednak hosting serwerów TS będzie najlepszym rozwiązaniem. Ze swojej strony dorzucę jeszcze http://net-speak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponieważ cena jest nieproporcjonalna do wymagań

Nie do końca.

Po prostu licencja na team speak jest droga, a stawiając serwer samemu ma się do 512 slotów za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, co nie zmienia faktu że większość firm oferuje ceny w zależności od liczy slotów, a endusera nie obchodzą takie rzeczy jak licencja tylko cena i to, co dostaje :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×