Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dejron

Proszę o podpowiedź

Polecane posty

Witam

 

Proszę mi powiedzieć co sądzicie na temat serwera VPS 4 z tej strony ?

Proszę mi powiedzieć czy taki serwer wystarczy pod stronę społecznościową np. taką jak badoo, sympatia itd ? Czy wytrzyma duży napór użytkowników ? Interesują mnie wszystkie opinie na ten temat.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego typu serwisy korzystają raczej z serwerów dedykowanych, gdzie występują pewnie loadbalancery, oddzielne serwery do serwowania contentu itp. itd. (w skrócie). Jeśli chcesz stworzyć jakiś portal społecznościowy to na początek pójdź z pieniędzmi w stronę marketingu lub porządnego napisania skryptu, a nie kupowania mocnego serwera dla portalu, który będzie miał 10 unikalnych użytkowników dziennie. Zacznij na spokojnie od jakiegoś serwera wirtualnego - na forum jest bardzo dużo ofert oraz opinii o firmach. Ilość użytkowników jaką serwer wytrzyma zależy w głownej mierze od tego jaki apetyt na CPU, RAM, łącze będzie wykazywać aplikacja na której stanie portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt jest już pisany za jakiś miesiąc powinien być skończony, marketing też się rozpoczął jakiś czas temu, także teraz szukam odpowiedniego serwera i myślałem właśnie o tym VPS, ale chciałbym wiedzieć czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki ruch będziesz miał na stronie oraz w jakim języku/frameworku został napisany skrypt. Na początek wystarczy pewnie zwykły VPS, a jeżeli portal się rozwinie to będziesz musiał zainwestować w jakieś poważniejsze rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o podanie jakieś konkretnej firmy u której mógłbym zakupić VPS, który będzie działał szybko i stabilnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, to z innej strony się wybiera. Najpierw opisujesz przedsięwzięcie - co, kto, jak będzie używał (transfer, zapytania, uu, itd.). Potem podajesz budżet i kombinujemy.

Firm można wylistować 30, ale to nie tędy droga.

 

"Duży napór" to jest pojęcie względne. Zapewne zrobiłeś (albo jeśli nie, to musisz zrobić) jakąś analizę, jak ten skrypt będzie się zachowywał w przewidywanych okolicznościach (przewidywanych w sensie ilu ludzi w jakim czasie co będzie robiło).

 

A... i masz świadomość rozróżnienia ofert VPSów na root i managed? Szukasz root czy managed?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt to portal społecznościowo/randkowy inowacyjny pisany przez zewnętrzną firmę koszt skryptu to 4 tys. Używać go będą ludzie raczej w wieku od 20 do 50 lat. Budżet na serwer to około 1500zł na początek. Myślałem że jak na tą chwilę dobrym rozwiązaniem będie serwer VPS 4 z DA z tej strony. Myślę że już na samym początku, jak strona zacznie działać będzie duże zainteresownie tematem. a co a tym idzie dużą ilością wejść. I dlatego chciałbym taki serwer który wytrzyma np. 50-100 tys. wejść dziennie. Wy się bardziej na serwerach znacie i dlatego bardo interesuje mnie wasza opinia za którą z góry dziękuję.

Edytowano przez dejron (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli to nowy portal to nie musisz mieć 18 rakiet serwerowych na początek z starszy mały VPS bądź shared... Skucesywnie możesz przechodzić na lepsze technologie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Root czy managed? tzn ?

 

W skrócie:

Root - otrzymujesz czystą instalkę systemu i sam wszystko instalujesz, konfigurujesz

managed - masz w pakiecie czas pracy administratora, który ci wszystko instaluje i konfiguruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo 1500 zł to budżet roczny, za jakiś czas pewnie się zwiększy ale póki co mam tylko taki. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal upierasz się przy serwerze VPS to według mnie jedna z lepszych ofert na rynku to obecnie biznes-host. Zerknij sobie na ich ofertę http://biznes-host.pl/vps_directadmin/?sub=12

 

Jeśli jednak załatwisz sobie administratora we własnym zakresie to polecam vipower.pl którego korzystam ponad rok i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1500 rocznie za managed - będzie ciężko.

Te VPSy z linka, który podałeś to jest root, jest tam opcja managed, ale pewnie wtedy ze dwa razy drożej.

 

Za 150 brutto miesięcznie to spróbuj np. Hekko i ich hosting dedykowany. Prawda rzeczywiście jest taka, że kup najpierw coś na np. 3 miesiące, a potem zobaczysz. Ale docelowo IMO budżet x1,5, jak nie x2...

 

Ew. dvps.pl, spoko jest megiteam.pl i ich VPS za stówę + VAT.

Albo jakiś drogi, porządny dzielony hosting, nie wiem co to za skrypt i jakie tam są wymagania co do RAMu, zapytań do bazy, itd...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przy płatności rocznej wychodzi mi tanio Biznes-Host

 

Odpowiednio zarzadzalny da #1 i #2 = 894 i 1194 złocisze [rocznie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem.

 

Nie można powiedzieć, czy jest dobry, czy nie. Jest OK tak ogólnie. Nie jest to jakaś lipa, czy krzak, z tego, co mi wiadomo.

Zależy po prostu pod jaki serwis - ile uu, ile zapytań, co, jak itd. To jest bardziej skomplikowane niż spojrzenie na tabelkę i odpowiedź "jest dobry" albo "jest niedobry".

No i tak, jak pisałem - to jest root.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za podpowiedź. A czemu ten VPS kliknij, jest nie dobry ? bo nic na ten temat nie piszecie

To są serwery root, czyli niezarządzane. Nie poradzisz sobie nawet z instalacją środowiska nie mówiąc już o całej administracji i konfiguracji.

 

Musisz mieć serwer typu Managed, czyli serwer zarządzany. Dobre serwery z dobra administracją są dużo droższe niż 1500 złotych na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×