Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bushaya

Hosting pod nowy serwis

Polecane posty

Witam!

 

Chcę otworzyć nowy serwis internetowy, w którym będą umieszczanie obrazy i filmiki (typu kwejk). Nie będzie to kolejny klon jakich wiele. Znalazłem niszę i chcę to wykorzystać, grono odbiorców będzie znacznie zawężone, dlatego pewnie wymagania serwerowe będą dużo mniejsze. Na początek myślałem nad Hostingiem a w późniejszym czasie VPS. Transfer najlepiej nielimitowany.

Edytowano przez Bushaya (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek myślałem nad Hostingiem

 

Pomyśl nad VPS bo na shared ci to nie przejdzie szybko zostaniesz wyproszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Nie napisałeś jakiej początkowej pojemności oczekujesz. Dodatkowo idąc za Twoją wypowiedzią skoro masz określona grupę docelową fajnie by było jak byś określił minimalne wymagania przewidywane do tego projektu. Łatwiej jest coś dopasować lub zaproponować opierając się o te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet?

Sam zarządzasz czy z administracją serwerem?

 

Z administracją serwerem

 

 

Nie napisałeś jakiej początkowej pojemności oczekujesz. Dodatkowo idąc za Twoją wypowiedzią skoro masz określona grupę docelową fajnie by było jak byś określił minimalne wymagania przewidywane do tego projektu. Łatwiej jest coś dopasować lub zaproponować opierając się o te informacje.

 

Ciężko mi się teraz określić, czytałem, że w przypadku takich serwisów najlepiej rozbić ruch na kilka serwerów. Powiedzmy 5.000 - 15.000 uu dziennie (w późniejszym czasie). Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno hostingu z możliwością późniejszego przejścia na VPS (tej samej firmy) bo zanim jednak się wybiję i marketing zacznie działać to trochę czasu minie i na początku ogromny serwer nie będzie mi potrzebny.

 

P.S

Dodam jeszcze, że w przeszłości korzystałem z usług prohost.pl i w sumie nadal mam u nich jeden Hosting

Edytowano przez Bushaya (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5.000 - 15.000 uu dziennie

 

zwykly hosting imo odpada. VPSy sa teraz tanie kup jakis nizszy pakiet i pozniej bez problemu (i konfigurowania czegokolwiek) bedziesz przeskakiwal na wyzsze pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to możesz zacząć u mnie za darmo ... testuję właśnie swój serwer, także od 6 do 12 miesięcy będziesz miał konto :)

Jednak jest to na prywatnym łączu 50/5 Mb, nie limituję transferu.

Możesz zacząć u mnie za free a później wykupić hosting jeśli obciążenie będzie zbyt wielkie.

Zainteresowany -> priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Przy takim ruchu będzie Tobie ciężko utrzymać się na hostingu. Jedynie VPS pozwoli Tobie na płynne przejście na wyższy pakiet i to nie z powodu ruchu witryny lecz z powodu braku miejsca pod projekt. Zainteresuj się firmami które oferują zwykłe serwery VPS za bardzo niska cenę z możliwością przejścia na coś mocniejszego. Ze swojej strony nic nie oferuję ponieważ raczej zajmujemy się wdrażaniem gotowych rozwiązań. Po prostu nie posiadamy oferty dla tz Kowalskiego. Zainteresuj się wspomnianym biznes-host.pl. Najmniejszy pakiet pozwoli Tobie spokojnie rozwinąć skrzydła. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem i oferta ciekawa, aczkolwiek są u nich limity transferowe.

 

Wszędzie są limity transferu. "Brak limitów" to papka marketingowa. W przypadku serwisu zawierającego treści multimedialne, bardziej powinna Ciebie interesować gwarantowana przepustowość łącza oraz koszt za 1TB.

Serwisy takie jak kwejk czy demotywatory serwują treści statyczne z OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

na kwejku transfer liczą pewnie w dziesiatkach tys TB na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Napisałeś że chcesz otworzyć nowy serwis. Czyli według normalnego toku myślenia jeszcze go nie ma lub jest w fazie testów i szukasz jakiejś maszyny docelowej pod ten projekt. Wskazałem Tobie biznes-host ze względu na to że najmniejszy pakiet kosztuje 112zł przy pojemności 100GB i z transferem nielimitowanym – port 20Mbit. Jeżeli przyjdzie czas że pojemność się kończy przepustowość jest niewystarczająca przechodzisz na dedyka opierając konfiguracje o swoje wytyczne. Praktycznie każda firma zaproponuje Tobie coś ciekawego by pasowało do zapotrzebowania jakie wystosowałeś w zapytaniu. Przy pewnych projektach trzeba liczyć się z kosztami. Jest to normalny i naturalny proces gdy Twoja witryna zaczyna być rozchwytywana jak ciepłe bułeczki, trzeba nadążyć je piec. Lecz zasadniczym pytaniem jest to czy opracowałeś dokładnie politykę swojego działania opierając ją o bardzo ważny element jakim jest stosunek możliwości finansowych do otrzymanych dochodów? Nie ma możliwości postawienia serwisu który będzie posiadał upchane reklamy w każdym możliwym miejscu – to nie zwraca kosztów! Bardziej robi bałagan w tym projekcie. Strategia zależy od Ciebie ale w początkowej fazie To ty za nią płacisz.

Zacznij od czegoś taniego i małego lecz by mieściło się w jakiś ramach jeżeli projekt jest fajny każdy zrozumie że przychodzi czas by go przenieść na inny serwer. Ludzie nie uciekają jak robisz coś by było lepsze. Uciekają gdy zaniżasz poziom usług. W końcu Twoja witryna to usługa, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lecz zasadniczym pytaniem jest to czy opracowałeś dokładnie politykę swojego działania opierając ją o bardzo ważny element jakim jest stosunek możliwości finansowych do otrzymanych dochodów?

 

Oczywiście, że tak, wszystko dokładnie sobie rozplanowałem. Projekt chcę finansować ok 6-8 miesięcy. Po tym czasie liczę na zwrot kosztów z reklam, jeżeli dojdzie do tego szybciej to będę zadowolony. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wpierw to musi "wypalić", więc nie ma co się porywać na ruch.

Grunt by oprogramowanie było sensownie napisane nie generując zbytecznego obciążenia, statyka nie jest tu wielkim problemem.

Możesz spróbować jakiś VPS zarządzalny w Ionic.pl i zobaczyć jak to będzie działać.

Gdy dostanie ruch, optymalizować aplikacje, zmienić na serwer dedykowany i obrazki serwować z innych maszyn :)

 

na kwejku transfer liczą pewnie w dziesiatkach tys TB na miesiac

Bez przesady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×