Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zoel

E-maile z EXIMa częściej niż z Postfixa klasyfikowane jako SPAM

Polecane posty

Witam,

 

Ostatnio korzystając z panelu DA jak i ISPConfig zauważyłem, że e-maile z DA (czyli EXIM) częściej trafiają do SPAMu u takich dostawców jak Outlook.com, Gmail czy Yahoo niż identyczne e-maile z ISPConfig (Postfix). W obu przypadkach rekordy SPF prawidłowe.

 

Czy jeszcze ktoś oprócz mnie zauważył, że e-maile z EXIMa są częściej klasyfikowane jako spam niż w przypadku konkurencyjnych serwerów pocztowych?

 

Bez różnicy czy są to wiadomości generowane np z CMSów czy wysłane przez webmaila. Po tyłku dostają także wiadomości automatycznie generowane np przez WHMCS + DA (pomijam fakt, że mało dostawców dba o prawidłowość rekordów SPF nie mówiąc o DKIM).

Edytowano przez Zoel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez to zauważyłem. Wszystkie maile z exima na gmail, onet, o2 albo nie dochodzą albo trafiają do spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo moje maile dochodzą do wszystkich wymienionych serwisów pomimo, że są wysyłane z exima.

 

Myślę, że to kwestia właściwej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy właściwa konfiguracja w przypadku EXIMa w panelu DA? Pomijam tutaj opcje takie jak DKIM, SPF czy SpamAssassin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym co w innych MTA host=ip=revers, IP z którego wychodzą maile w przypadku kilku IP na serwerze, jeżeli coś trafia do spamu u odbiorcy to trzeba przejrzeć nagłówki i wtedy można coś więcej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×