Skocz do zawartości
Gość Konstruktor

Hosting www z własnym datacenter w Polsce.

Polecane posty

Gość

Konstruktor nie bierz tego do siebie, ale tylko udowadniasz, że mam odpowiednie przeczucia : )

Ja nie mam z tym problemu, tylko Inferno dobrze to podsumował...

 

Chciałem po prostu polecić tę czy inną firmę, ale ...w tym przypadku to chyba nawet nie ma sensu : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem polityki tej firmy serwery w Niemczech 2 razy tańsze niż w Polsce.

To jest normalna sytuacja. Mimo że zarobki w krajach takich jak Niemcy i Francja są na dużo wyższym poziomie to ceny łacz, prądu, powierzchni serwerowej tam są sporo tańsze co przekłada się na ceny kont www. Do tego w Polsce trzeba przecież zapłacić za kilkukrotnie droższy ruch do TP - a jak szkoda kasy to ruch idzie przez zagranice.

aktualnie hostuje się w takiej firmie która wykorzystuje datacenter innych firm i na prośbę by przenieśli mi stronę na polski serwer otrzymałem odpowiedź że mam wykupić wyższy pakiet który jest 2,5 raza droższy od obecnego, bo ten nie obejmuje serwerów w kraju.

Patrz co napisałem wyżej:)

Do tego wypowiedzenie umowy nie gwarantuje mi zwrotów kosztów, bo firma ma taki a nie inny regulamin.

Tak masz chyba w każdej firmie nie tylko hostingowej. Masz telefon na abonament? idź do punktu powiedź że chcesz zakończyć z nimi umowę, zobaczysz że koszty będą takie, że postanowisz trzymać ten telefon do końca umowy:)

Dodatkowo w takich firmach support 24/7 wygląda tak że jest on w godzinach od 8 do 16 a potem niech sobie klient pisze.

To że trafiłeś na taką firmę, nie oznacza że wszystkie takie są. Wiele polecanych tu firm dbają o klienta i kontakt jest na prawdę 24/7. I duża część z nich nie ma własnego DC.

 

Wielu firmom nie opłaca się tworzenia swojego data center ze względu na przykład na swoje rozmiary (data center dla kilku serwerów?). I powiem ci więcej. Takich kont współdzielonych jakiego potrzebujesz mieści się pewnie ponad 200 albo 300 na jednym serwerze. Więc firma mająca nawet 2000 tysięcy klientów może mieć zaledwie kilka lub kilkanaście serwerów. Do tego mogę ci powiedzieć że klienci w małych firmach traktowani są lepiej niż w wielkich "molochach". W wielkich firmach jest jak w Netii - póki działa to się ciesz i nie myśl że wynegocjujesz dobre warunki jako mały klient indywidualny. W firmach mniejszych o klienta się dba - często nawet bardzo modyfikując pakiety do potrzeb klienta (a nie "prosimy przejść na wyższy pakiet").

 

 

Dla tego pomijając to moim zdaniem głupie wymaganie (własne DC) z powodu na prawdę małej ceny mogę ci zaproponować te firmy (nie patrzyłem też na szczegóły takie jak backup itd, po prostu nie chce mi się szukać):

progreso.pl - firma bardzo polecana na naszym forum - za 180zł masz rok serwera który przekracza kilkukrotnie twoje wymagania.

castpol.pl - ta firma już ci się zaprezentowała i też można ją polecić

biznes-host.pl - miałem u nich vps i wydajność, uptime (dobiłem chyba do 150 dni) i jakoś obsługi klienta od zawsze chwalę. Nawet mogę zarzucić reflinkiem http://logout.pl/polecam/Kszysiu

mintshost.pl - firma która w ogóle nie pasuje do twoich wymagań na temat własnego DC bo są resellerem biznes-hostu ale mają niższe ceny i jakość obsługi też jest dobra (kilka razy pisałem na gg i nie ważne czy światek piątek czy niedziela zawsze ktoś był - nawet koło północy)

 

 

Pozdrawiam

Kszysiu

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Mój boże to jak kupowanie prepaidowej karty sim za 5 zł i upewnianie się, że operator ma własne nadajniki. Oferujesz 200 zł (pominę ten vat i darmowe domeny, które byś chętnie widział w tej astronomicznej kwocie) czyli 16 zł miesięcznie i chcesz, żeby centra danych same się o Ciebie biły? Ciesz się, że w ogóle ktoś się Tobą zainteresował. I nie miej złudzeń, pewnie połowa w tym temacie myśli to samo ale nie powie tego, bo lepiej mieć klienta niż nie mieć :)

 

Skoro uważasz że usługa współdzielonego serwera to nie usługa, a 200 złotych to gówno nie pieniądz to może zasponsorujesz mi dedyka na 10 lat. Bo z Twojej wypowiedzi wynika że stać Cię na to, i sprawa będzie rozwiązana.

 

Jak szukasz jakieś dobrej masówki bądź coś w tym designu to zapraszam na www.ovh.pl

 

Takiś mądry a odpowiedzieć na pytanie odnośnie kopi zapasowych nie potrafisz :D

 

Ps. Zapomniałeś dodać wykrzyknik :P

 

Chciałem po prostu polecić tę czy inną firmę, ale ...w tym przypadku to chyba nawet nie ma sensu : /

 

Tutaj się z Tobą zgodzę lepiej nie polecaj mi żadnej firmy, bo jeszcze może się okazać że polecisz mi tą z której będę rezygnował i dopiero by był fail z Twojej strony. ;)

 

To jest normalna sytuacja. Mimo że zarobki w krajach takich jak Niemcy i Francja są na dużo wyższym poziomie to ceny łacz, prądu, powierzchni serwerowej tam są sporo tańsze co przekłada się na ceny kont www. Do tego w Polsce trzeba przecież zapłacić za kilkukrotnie droższy ruch do TP - a jak szkoda kasy to ruch idzie przez zagranice.

 

Dziękuje za wyjaśnienie sprawy ale sam sobie zaprzeczasz :) bo piszesz że w Polsce koszty są wysokie ale na końcu wypowiedzi podajesz firmy które jednak potrafią sprzedawać usługę taniej i rzetelniej ;)

 

Tak masz chyba w każdej firmie nie tylko hostingowej. Masz telefon na abonament? idź do punktu powiedź że chcesz zakończyć z nimi umowę, zobaczysz że koszty będą takie, że postanowisz trzymać ten telefon do końca umowy:)

 

Złe porównanie ponieważ przepisy jakie w Polsce obowiązują pozwalają na taką samowolkę że klienta za wypowiedzenie umowy się karze. Bo w normalnym świecie wygląda to tak że za brak podania przyczyny wypowiedzenia umowy, płaci się do końca jej trwania bez jakiejkolwiek kary, natomiast jeżeli firma nie wywiązuje się z zawartej umowy można zrezygnować od razu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów a wręcz czasami rządać ich zwrotu.

 

To że trafiłeś na taką firmę, nie oznacza że wszystkie takie są. Wiele polecanych tu firm dbają o klienta i kontakt jest na prawdę 24/7. I duża część z nich nie ma własnego DC.

 

Wiem o tym że źle trafiłem, dlatego też postanowiłem poszukać firmy z własnym DC bo jako klient mam do tego prawo.

 

Nawet mogę zarzucić reflinkiem http://logout.pl/polecam/Kszysiu

 

Dziękuję jak się zdecyduję to skorzystam.

 

 

Mam pytanie czy któraś z firm jest w stanie zoferować taką ofertę jak Futurehost?

  1. Opłaciłeś swój hosting u konkurencji z góry na rok czasu.
  2. Mija 8 miesięcy. Hosting nie spełnia Twoich wymagań. Decydujesz się na przenosiny do Futurehost.
  3. Rejestrujesz serwer w Futurehost.
  4. Przesyłasz fakturę z poprzedniej firmy hostingowej do Biura Obsługi Klienta Futurehost.
  5. Obsługa Futurehost potwierdza, że Twój poprzedni hosting jest jeszcze ważny przez 4 miesiące.
  6. Samodzielnie lub z darmową pomocą techników przenosisz swoją stronę. Ważność Twojego konta wynosi 16 miesięcy, choć zapłaciłeś nam za rok.

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Wiem o tym że źle trafiłem, dlatego też postanowiłem poszukać firmy z własnym DC bo jako klient mam do tego prawo.

 

futurehost także nie posiada swojego DC. To z którego korzystają jest w innym mieście, więc powinieneś tak samo skreślić ich ofertę jak prohost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@konstruktor

Nie napisałem ani jednej z rzeczy które wymieniłeś. Po prostu jak dla mnie za bardzo wybrzydzasz jak na fundusze którymi dysponujesz. A co do sponsoringu to na to trzeba sobie zasłużyć :)

 

Ktoś proponował już sprinta? Oni mają swoje dc i mają jakieś 2 pakiety hostingowe : https://www.sprintdatacenter.pl/2/hosting

 

Btw. czym różni się gwarancja jakości firmy która hostuje z własnym centrum danych (które wcale nie musi być najwyższych lotów) a firmą, która np. trzyma swoje maszyny w atmanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

futurehost także nie posiada swojego DC. To z którego korzystają jest w innym mieście, więc powinieneś tak samo skreślić ich ofertę jak prohost.

 

Zadałem tylko pytanie czy jakaś inna firma jest w stanie zaoferować taką samą lub podobną ofertę. I to tylko było pytanie i nie oznaczało że biorę tą firmę pod uwagę. ;)

 

@konstruktor

Nie napisałem ani jednej z rzeczy które wymieniłeś.

 

Twoją wcześniejszą wypowiedź odebrałem tak jak odebrałem i nie dziw się zbytnio, ale nie miałem zamiaru wkłądać swoich słów w Twoje usta dlatego jeżeli Cię uraziłem to przepraszam, bo nie to było moim zamiarem. :)

 

Po prostu jak dla mnie za bardzo wybrzydzasz jak na fundusze którymi dysponujesz.

 

Ale jak by nie patrzeć to wciąż moje fundusze, które są w mojej kieszeni ;) i jakie by one nie były są wystarczające by przebierać w ofertach.

 

Ktoś proponował już sprinta? Oni mają swoje dc i mają jakieś 2 pakiety hostingowe : https://www.sprintda...er.pl/2/hosting

 

Mają zgadza się ale pierwszy ma tylko 25 kont email a drugi jest po za zasięgiem mojego budżetu :)

 

Btw. czym różni się gwarancja jakości firmy która hostuje z własnym centrum danych (które wcale nie musi być najwyższych lotów) a firmą, która np. trzyma swoje maszyny w atmanie?

 

Można też zapytać czemu ta firma z własnym DC świadczy gorsze usługi od tej firmy która wykorzystuje ATMana, lub na odwrót. Ale to mnie nie interesuje ja szukam firmy z własnym DC bo tak postanowiłem, i wcale to nie oznacza że firmy które wykorzystuja cudze DC są gorsze, lub oferują gorszej jakości usługi.

 

Na prawdę czy tak ciężko jest zrozumieć że ktoś szuka konkretnego dostawcy, przecież to widnieje nawet w tytule tematu. Gdyby choć część zwróciła na to uwagę nie było by tych słownych przepychanek.

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piszesz że w Polsce koszty są wysokie ale na końcu wypowiedzi podajesz firmy które jednak potrafią sprzedawać usługę taniej i rzetelniej

1. taniej i rzetelniej od?:) cenami zachodu i tak raczej nie doganiają. Nie chce mi się teraz konkretnego przykładu szukać...

2. jeśli chodzi ci o to że np progreso ma tanie usługi to wiesz... duża firma może dużo...

 

natomiast jeżeli firma nie wywiązuje się z zawartej umowy można zrezygnować od razu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów

w jaki sposób firma nie wywiązała się z umowy w twoim przypadku?

dlatego też postanowiłem poszukać firmy z własnym DC bo jako klient mam do tego prawo

a ja próbuje cię od tej bezsensownej decyzji odciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają zgadza się ale pierwszy ma tylko 25 kont email a drugi jest po za zasięgiem mojego budżetu :)

Polecam spróbować skontaktować się z nimi drogą mailową. Na pewno za małą dopłatą uda się wykrzesać więcej kont email. Wyszłoby pewnie razem poniżej założonego budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Od firmy, która dzierżawi powiedzmy pomieszczenie w DC X i ma tam swoje szafy, serwery itd. możesz otrzymać lepszą jakość usług od firmy, która da ci serwer za grosze a posiada własne DC.

 

Moim zdaniem tutaj kierujesz się złymi warunkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

1. taniej i rzetelniej od? :) cenami zachodu i tak raczej nie doganiają. Nie chce mi się teraz konkretnego przykładu szukać...

 

Jak i na zachodzie tak i w kraju znajdziesz prawie identyczne oferty w prawie takich samych cenach. Owszem niktóre znajdziesz taniej po jednej stronie a inne po drugiej. Tylko po co ja mam wspierać zachodnie firmy skoro mogę Polskie i wpłynać pozytywnie na koniunkturę, dzięki czemu przy wzroście klientów ceny będą spadać, przez co zachód przyjdzie się do nas hostować jeżeli polski rynek stanie się atrakcyjny.

 

2. jeśli chodzi ci o to że np progreso ma tanie usługi to wiesz... duża firma może dużo...

 

Nie pisałem nic o Progrsivo, ale skoro twierdzisz że firma jest duża i ma niskie ceny może sobie pozwolić, to nic tylko się cieszyć bo to z korzyścią dla klienta :)

 

 

w jaki sposób firma nie wywiązała się z umowy w twoim przypadku?

 

Pisełem już o tym dwa razy i nie zamierzam kolejny raz powtarzać, szukać i czytać. :P I nie jest to absolutnie związane z tym co napisałem odnośnie wypowiedzenia umowy.

 

a ja próbuje cię od tej bezsensownej decyzji odciągnąć.

 

Dlaczego? Dlaczego starasz się wpłynąc na moją decyzję i na moje fundusze? Dlaczego nie potrafisz pogodzić się z tym że ja nikogo słuchać nie muszę, i tak samo jak ty uważasz że moja decyzja jest bezensowna tak samo i ja mogę uważać że Twoja taką jest, z tym że ja nigdy nie będę się starał nikogo odciągać tak jak ty to robisz bo każdy ma swój rozum.

 

Polecam spróbować skontaktować się z nimi drogą mailową. Na pewno za małą dopłatą uda się wykrzesać więcej kont email. Wyszłoby pewnie razem poniżej założonego budżetu.

 

Na razie biorę pod uwagę ale wolałbym by to wszystko było w pakiecie bo nie lubię extra usług ;)

 

Od firmy, która dzierżawi powiedzmy pomieszczenie w DC X i ma tam swoje szafy, serwery itd. możesz otrzymać lepszą jakość usług od firmy, która da ci serwer za grosze a posiada własne DC.

 

Ale może być też tak że firma z własnym DC będzie oferowała lepsze warunki od tej firmy która ma tylko swoje szafy w DC firmy x :) Więc jeżeli już patrzymy to patrzmy w obie strony ;)

 

 

Moim zdaniem tutaj kierujesz się złymi warunkami ;)

 

I to jest tylko wyłącznie Twoje zdanie które szanuję, ale pozwól że będę się kierował wyłącznie swoim ;)

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×