Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexieco

"problem" z firmą, rejestratorem

Polecane posty

Witajcie, sprawdzając pocztę w domenie mojego znajomego, któremu zarządzam stroną itd. natknąłem się na maila o temacie

Internet copyright 'firma' i 'druga firma'

 

Po wrzuceniu w tłumacza google idzie coś wywnioskować, że chodzi o prawa własności do domeny.

Poniżej załączam maila w oryginale i po przetłumaczeniu. Mail przyszedł z domeny nzdns.org . Nic się tam nie znajduje, a mail leżał w spamie od tygodnia. Czy jest się czym przejmować ?

 

Oryg.

Dear President & CEO,

We are an organization specified at dealing with domain name dispute and registration in Asia. We have something important on intellectual property right need to confirm with your company.

On November 10, 2012, we received an application formally, one company named "Uhgiyoxj Holding Ltd" applied for the Brand Name "icecreamfactory" and some domain names with our organization.

 

After checking, we found your company is the original trademark owner. If the company's action haven't been authorized by your company, so their behavior will conflict with your interests. In order to deal with the matter better, please contact us ASAP. (If you are NOT President, please forward this to your President & CEO, because this is urgent. Thanks.)

 

Best Regards,

Andy

Auditing Director

Web: http://www.huynic.org

Tel:+00852-30775989

Fax:+00852-30771254

Mail: andy.chan@huynic.org

 

PL(translate google)

Szanowny Prezes i CEO,

Jesteśmy organizacją danych w rozwiązywaniu sporów i rejestracji nazwy domeny w Azji. Mamy coś ważnego na temat prawa własności intelektualnej, należy potwierdzić z firmy.

W dniu 10 listopada 2012 otrzymał wniosek formalnie jedna firma o nazwie "Uhgiyoxj Holding Ltd" towarowy marką "icecreamfactory" i niektóre nazwy domen z naszej organizacji.

 

Po sprawdzeniu, okazało się Twoja firma jest pierwotny właściciel towarowym. Jeśli firmy działania nie zostały zatwierdzone przez firmę, więc ich zachowanie będzie sprzeczne ze swoimi interesami. W celu zajęcia się sprawą lepiej, skontaktuj się z nami jak najszybciej. (Jeśli nie są przewodniczący, proszę przesłać do Prezesa Zarządu, bo to pilne. Dziękuję.)

 

Z poważaniem,

Andy

Dyrektor Audytu

 

Web: http://www.huynic.org

Tel: +00852-30775989

Fax: +00852-30771254

Mail: andy.chan @ huynic.org

O co może wql chodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jakaś firma w Azji będzie prawdopodobnie chciała uzyskać prawa do marki której Ty prawdopodobnie używasz, firma od której dostałeś list oferuje Ci pomoc prawną. ;)

 

Zignoruj to, jest to typowe naciąganie na koszty.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ściema pewnie. Skontaktujesz się to zaoferują ci rejestrację tej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zignoruj tą wiadomość. Skoro na tej stronie całej nic się nie znajduje to wiesz...

 

To tak jak ja bym sobie do kogoś napisał:

 

Szanowny Panie!

 

Jestem z działu windykacji ZAiKS.

Z przykrością Pana informuję, że dopatrzyłem się braku licencji na odtwarzanie strumienia dźwiękowego i masz mi Pan za to zapłacić bo jak nie to idę na policję, a przed tym faktem strzelę sobie kulkę w łeb.

A po mojej śmierci dostaniesz Pan po mordzie.

 

Pozdrawiam

ZaiKS

 

To to byś zignorował, bo rzecz jasna. Zignoruj i to.

 

Haha, było napisać: Do you speak Polish?

 

Mail przyszedł z domeny nzdns.org . Nic się tam nie znajduje,

 

No jak nie? Normalna firma rejestrująca domeny.

Tak sobie teraz myślę, że ktoś może chcieć odbić Ci domenę.

Ale nie wiem do końca... To tylko moje mniemanie.

 

Zresztą sam zrozum biurokrację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tak myślałem, ale kiedyś gdzieś czytałem że ktoś tam komuś odbił domenę właśnie poprzez takie coś :) .

 

Dzięki chłopaki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×