Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Problemy z ekranem - "skakanie" tekstu w konsoli itp

Polecane posty

Cześć

 

Kontynuując moją edukację zainstalowałem na starszym kompie debiana (bez trybu graficznego). Wszystko działa ok oprócz tego, że konsola działa jedynie na części ekranu, a tekst często "skacze" na boki, a po bokach widnieją pozostałości po poprzednich wiadomościach (jeszcze z instalacji).

 

Wygląda to mniej więcej tak:

awcim9.jpg

 

Mam jakieś sterowniki czy coś zainstalować? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ustaw w biosie żeby nie wyrzucał errorów przy braku karty graficznej, wyjmij ją, podłącz komputer do sieci i łącz się z innego przez ssh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to po prostu podłacz się przez lan i zarządzaj przez ssh. Wystarczy że będziesz miał podłaczony kabel sieciowy i zasilający do niego. Tylko musisz w biosie odpowiednią opcję przestawić. Jest opcja o errorach przy włączaniu. Musisz ustawić tak żeby nie blokowało uruchomienia komputera bo inaczej będzie ci gadać "nie znaleziono klawiatury - naciśnij F1 aby kontynuować":)

 

 

a i nie jestem pewien czy standardowo w debianie jest zainstalowany serwer SSH - sprawdź:)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: przy instalacji wybierasz czy ma się instalować czy nie.

Nie wszystkie PC'ty walą błędami gdy nie ma klawiatury, zazwyczaj nie trzeba nic zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić system z użyciem różnych wariantów opcji acpi, apic i vga. Pewnie będzie trochę eksperymentowania z tym.

Tutaj masz przykładową dyskusję z forum, są podane dokładne opcje bootowania: http://forums.debian...hp?f=17&t=74701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×