Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
globox99

Problem z WINE na Linuxie...

Polecane posty

Witam, zainstalowałem sobie na linuxa WINE aby odpalić gierkę która jest na windowsa. Kiedy wpisuję winecfg to wywala mi taki błąd

 

 

Application tried to create a window, but no driver could be loaded.
Make sure that your X server is running and that $DISPLAY is set correctly.
err:systray:initialize_systray Could not create tray window
Application tried to create a window, but no driver could be loaded.
Make sure that your X server is running and that $DISPLAY is set correctly.

 

 

Ktoś wie co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz uruchomić coś, co wymaga otwarcia okna - co za tym idzie, jakiegoś środowiska graficznego.

Jeśli masz dobry serwer to możesz wgrać sobie jakieś lekkie środowisko (np. xfce/lxde) i wtedy to uruchomisz - niemniej nie będziesz w stanie w cokolwiek grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być serwer jakiejś gry to polecam najbardziej optymalne rozwiązanie. Instalujesz vnc4server (jeśli to jakiś debian/ubuntu to wiadomo apt-get install), on sobie doinstaluje potrzebne rzeczy, z serwerem łączysz się przez klienta VNC i przez WINE odpalasz danego exeka. Nie powinien się kłócić bo VNC sam w sobie to nic innego jak zdalny pulpit. Tym samym unikasz potrzeby instalowania pełnego środowiska graficznego takiego jak np. wcześniej wspomniany lxde. Jeśli jednak masz dostęp do "konsoli" systemu (czyli nie putty, a normalna konsola wirtualizacyjna) to nie ma sensu się bawić w w/w vnc tylko od razu pyknąć jakieś lxde i na nim odpalać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie ma być serwer. Chcę zagrać na Dedyku w Grę.. Wiem, że Wine właśnie na to pozwala..

Tylko jak mam go uruchomić... Jeśli wskakują takie błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Putty musi forwardować X11 - Connection => SSH => X11 => [X] Enable X11 forwarding

 

Bez tego ani rusz + nadal nie sądzę, żeby odpalanie gry na serwerze to był dobry pomysł ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×