Skocz do zawartości
blake

Instalacja php 5.3 na CentOS 5.8

Polecane posty

Cześć, mam problem - zaginął mi admin (zero kontaktu od paru tygodni) a bardzo pilnie potrzebuje zaktualizować php z 5.2.17 do 5.3. Domyślam się że będzie to parę linijek do wstukania w konsoli i dla większości z was 5 min pisania. Znalazłem dużo instrukcji, ale tylko udało mi się tego całego CentOSa zaktualizować - a co do php to wszędzie jest to inaczej napisane i nie chę mieszać żeby nie położyc serwera.

 

Jeżeli nie chce się nikomu napisać tutaj tych paru linijek to może znacie jakiś dobry toturial jak to zrobić.

Edytowano przez blake (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać sobie repo webtatic i z niego zainstalować php 5.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, pobrałem, zainstalowałem:

yum --enablerepo=webtatic install php

I co dalej?

 

Po tej instalacji ostatnia linijka w konsoli to: No package php available. Nothing to do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co wywala

 

rpm -qa | grep php

 

Masz tam jakiś panel zainstalowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisałem ta komendę co podałeś to nic nie pokazało. Nie mam pojęcia czy jest tam jakiś panel zainstalowany, łącze się po prostu przez putty jako root

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz zainstalowane php ze źródeł.. I tą samą drogą musisz robić aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I szukam właśnie od 3h jakiejś instrukcji jak to zrobić i nic niemogę znależć. Tzn źródło znalazłem, ściągnąć i rozpakować to pewnie też bym potrafił, ale tam trzeba usunąć chyba starą wersję i wgrać nową a z tym to już się boję bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś sam to zrobił skoro masz zainstalowane ze źródeł, tudzież drogą kompilacji. Logicznie rzecz biorąc musisz tak samo aktualizować do 5.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olałem tego dedyka, kupiłem vpsa w biznes-host i wszystko mi skonfigurowali, śmiga aż miło. Problem mam tylko z jednym ustawieniem (i niestety w supporcie ciężko jest się doprosić o zrobienie tego - chcą listę wymagań skryptu ale przecież żaden autor skryptu nie opisze całego pliku php.ini a sam skrypt działa na innych serwerach) - może ktoś z was będzie wiedział jaka funkcja za to odpowiada w php.ini. Chodzi o wyświetlanie wykonywania pętli w przeglądarce. Mam skrypt do którego wrzucam dane i są one podzielone na pętle, na innym serwerze wyglada to tak ze od razu pokazuje mi się informacja : wykonuje petle 1z10 i pokazuje mi te dane z tej pierwszej pętli, później "przeładowuje" się tak jakby w ajaxie jak skończy pierwą pętle i pokazuje info:wykonuję pętlę 2z10 i tak do końca. A tutaj mam problem taki, że nie pokazuje mi tych pętli (po prostu mieli stronę aż wykona je wszystkie i dopiero na końcu pokaże wszystko na raz). Problem jest w tym, że jak ma tych pętli do wykonania kilkaset to po paru minutach strona po prostu nie może się wczytać i przestaje wykonywać te pętle w jakimś niewiadomym miejscu. Ten sam problem występuje w wordpressie. Podczas aktulizacji na przykład wtyczek - zaznaczam 10 do aktualizacji - klikam aktualizuj i "mieli". Za chwilę pokazuje ze zaktualizował wszystkie wtyczki. Na innych serwerach informację o aktualizacji ładują się na bieżąco, czyli pokazuje pobieram aktualizacje, rozpakowuje, instaluje... i kazda czynnosc "leci" na bieżąco. Czy kojarzycie jakie ustawienia tego dotyczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wynika z tego jak jest odpalone php. Z tego co pamiętam przy mod_php można flushować wyjście czyli po zrobieniu jakiegoś echo "coś" w połowie skryptu może flushem wypchnąć to przeglądarce i ona to pokaże i jest efekt tego krokowego wykonywania skryptu, przy cgi/fcgi nie działa to w ten sposób, dopiero po zakończeniu działania skryptu wszystko się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×