Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sebastiann96

Hasło do [Bazy Danych]

Polecane posty

Witam, postanowiłem dziś wgrać amxbans na forum.

Przy instalacji jest potrzebne hasło do bazy danych , niestety zapomniałem je.

Czy jest możliwość zmiany hasła, lub sprawdzenie obecnego?

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez sebastiann96 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Skoro na stronie jest już forum, to może łatwiej będzie przeszukanie plików konfiguracyjnych forum niż zmiana hasła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

finlandia nie za bardzo ogarniam , a tych plików pewnie jest sporo.

Na jakimś forum znalazłem że trzeba wbić d config.php.

Jest tam coś takiego $dbpasswd = g7WAa6sVuE

Jak to rozszyfrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak podawaj publicznie hasło do swojego forum, którego adres masz w profilu. Co do bazy to musisz stworzyć nową pod amxbans w panelu jaki dostarcza hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proserwer.pl zdaje się, że ma cPanel.

Zatem wejdź do działu "MySQL databases", na samym dole ujrzysz listę użytkowników baz danych, po kliknięciu na wybranego będziesz mógł zmienić hasło.

W tym samym dziale będziesz mógł też stworzyć nową bazę danych i/lub nowego użytkownika bazy danych.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr GRD, nie mogę go zmienić bo nie znam starego hasła.

Stworzyłem nową bazę danych. Hasło wpisałem prawidłowo ale dalej wyskakuje że dane nie zostały poprawnie wpisane.

 

http://screenshooter...7312471/jgkbyiv

Edytowano przez sebastiann96 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znasz, jeśli masz je nadal w jakichś plikach konfiguracyjnych forum, bloga, itd. itp. ; )

Jeśli faktycznie nie, to pamiętaj, że hasło jest dla użytkownika bazy danych, nie dla samej bazy danych. Zatem zawsze można stworzyć nowego użytkownika i nadać mu odpowiednie uprawnienia do wskazanej bazy danych lub nawet skasować obecnego użytkownika (tylko użytkownika, nie bazę danych) i stworzyć nowego o tej samej nazwie.

 

 

Ale jeśli utworzyłeś nową bazę danych, nowego użytkownika, przypisałeś odpowiednie uprawnienia użytkownikowi do tej bazy, to powyższe Cię w obecnej sytuacji nie dotyczy.

 

- Czy na pewno adres bazy danych to wskazany przez Ciebie adres IP?... Nie wiem jak jest na proserwer.pl, ale zazwyczaj na hostingach współdzielonych używa się serwera MySQL pod adresem "localhost".

- A może instalujesz ten skrypt na zewnętrznym serwerze, nie tym samym co baza danych? W takim wypadku musisz w cPanel przejśc do sekcji "Remote MySQL" i wpisać na listę adres serwera, z którego z bazą danych będziesz się łączyć (na którym instalujesz ten skrypt), po to aby serwer MySQL w ogóle akceptował połączenia z tamtego zewnętrznego serwera.

- Czy na pewno nazwa Twojej bazy danych to "amxbans"? A nie np. "p123456_amxbans"? Upewnij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×