Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość finlandia

VPS na SSD

Polecane posty

Gość finlandia

Witam, potrzebuję niewielkiego VPS-a do swojego projektu. Generalnie potrzebuje:

- dedykowany rdzeń jakiegoś szybkiego procesora

- dysk 5-10GB SSD lub SAS (w tej kwestii się nie znam, generalnie zależy mi na jak najszybszym odczycie danych z dysku - pod MySQL)

- jak najwyższy uptime

- łącze w zasadzie nie będzie potrzebne duże 5-10Mb gwarantowane lub 50GB z możliwością zwiększenia, ale koniecznie jak najniższe pingi

- w miarę normalna cena :)

- lokalizacja oczywiście PL

 

Do tego pomoc przy instalacji wszystkich składników - myślę, że apache odpada, potrzebuję szybszego serwera. Myślę, że to tyle. Całość ma działać jak najszybciej się da. W tym konkretnym przypadku każda ms jest dla mnie ważna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Jak SSD to sprawdź ofertę ultimahost.pl.

Widzę, że mają tylko openvz, a z tego co się orientuje w openvz nie dostanę rdzenia na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Niestety dyski SCSI + wyższy ping + uptime 99,8% mnie nie zadowalają. Wolę dać więcej, ale żeby spełniało moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Wybierz lokalizację najbliżej docelowego miejsca.

2) Nie bierz VPS, tylko dedykowane rozwiązanie skoro zależy Ci na każdej ms.

3) Poproś o test i sprawdź drogę do docelowego hosta.

4) SSD są dobre w losowych operacjach IO, gdy operujesz na bardziej sekwencyjnych działaniach SAS będzie równie dobry, a i czasami lepszy gdy jest w RAID. Mówię tutaj o RAID w macierzach takich z prawdziwego zdarzenia, potrafią one naprawdę dużo wyciągnąć z dysków, i dobrze zarządzać zapisem/odczytem. Do tego SAS jest tańszy na GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

W zasadzie potrzebuję około 5-10GB więc różnica w cenie pomiędzy SAS a SSD nie będzie dla mnie aż tak rażąca - w przypadku VPS. Duża różnica będzie pomiędzy dedykiem a VPS? A przede wszystkim czy ta różnica jest warta kilku(nasto) krotnie większej ceny? Generalnie na serwerze docelowo będzie 3-5 skryptów + baza MySQL i to koniec więc nie wiem czy dedyk to rozwiązanie którego potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za "miejsce docelowe"? Jak podasz konkret, to łatwiej będzie Ci coś doradzić i sobie sam sprawdzisz jak wygląda ping. Odległość geograficzna to nie wszystko, szybciej pójdzie pakiet przez 200-kilometrowy kabel z 3 szybkimi przeskokami niż przez 2-kilometrowy skaczący przez 15 zamulonych routerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Najlepiej żeby serwer miał wpięcie do ATMANA - w tym przypadku ping będzie taki jaki sobie wymarzyłem. Co do poprzedniego posta - myślę że na początek mimo wszystko VPS, z czasem może dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Napiszę do obydwóch firm i wybiorę coś dla siebie. A może znacie jeszcze jakąś firmę w Nephax?

 

P.S. - wiem wiem, mam link hekko w stopce, ale nie dają całego rdzenia dla mnie, chyba że w hostingu dedykowanym, ale chciałbym (jeśli to możliwe) znaleźć coś tańszego na początek, bo niepotrzebny mi DA który w tym przypadku jedynie zwiększa cenę końcową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyczytałeś, że w hostingu dedykowanym dajemy cały rdzeń? Oferty pod względem procesora nie różnią się.

Napisz PW albo na biuro@hekko.pl, to zmodyfikujemy pakiet specjalnie aby miał pełny rdzeń. Aczkolwiek maszyny są różne, na niektórych 2GHz to cały rdzeń już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Dogadałem ofertę indywidualną z hekko, która spełnia moje wszystkie oczekiwania :) Temat nieaktualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o dedykowanym rdzeniu, w przypadku Hekko, które oferuje serwery na openVZ to awykonalne. Gdzie więc logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Wspominałeś o dedykowanym rdzeniu, w przypadku Hekko, które oferuje serwery na openVZ to awykonalne. Gdzie więc logika?

Na xenie maja hosting dedykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×