Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kali666

Domyślny chmod na serwerze

Polecane posty

Witam. Mam serwer VPS z Debianem oraz panel VPS. Chciałbym aby każde utworzone konto oraz wgrane pliki na serwer posiadały chmod 755. Jak to zrobić, by za każdym razem nie zmieniać uprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

umask.

 

PS: Zdajesz sobie sprawę, czym grozi dawanie uprawnień exec wszystkim użytkownikom dla wszystkich plików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakieś inne rozwiązanie twojego problemu. Powiedz nam, co chciałbyś osiągnąć i z czym masz problem, bo dla mnie taki rozwiązanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. instalując Joomle nie mogę zapisać pliku konfiguracyjnego. Na wielu sharedach jest to po prostu domyślne że uprawnienia są tak ustawione że z tym nie ma problemów. To właśnie chciałbym osiągnąć przez ustawienie chmodów, bo za każdym razem zmiana jest trochę męcząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. instalując Joomle nie mogę zapisać pliku konfiguracyjnego. Na wielu sharedach jest to po prostu domyślne że uprawnienia są tak ustawione że z tym nie ma problemów. To właśnie chciałbym osiągnąć przez ustawienie chmodów, bo za każdym razem zmiana jest trochę męcząca.

Po 1 to nie ma sensu bo KATALOGI powinny mieć wartość 755 a pliki 644 więc jak ustawisz wszystko na jedno kopyto nic ci to nie da. Czasem przy instalacji skryptów potrzeba też do instalacji ustawiać 777 na configi a potem zmieniać znów na 644 więc tak czy siak musiał byś zmieniać chmody.

Po 2 to więcej mógł byś sobie narobić szkód niż pożytku więc lepiej nie leć w ten deseń tylko zaloguj się na ftp i kilkoma kliknięciami zmieniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×