Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomitech2000

Parkowanie domeny na domowym serwer

Polecane posty

Witam od niedawna mam w domu serwer Zyxel NSA310 nic specjalnego, chciałbym wrzucić sobie na niego stronkę mam wykupioną domenę w nazwy.pl szukam kogoś kto pomoże mi to skonfigurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stałe IP to delegujesz sobie w DNS na swoje IP (IN A), jeżeli masz zmienne IP to rejestrujesz sobie jakieś dynamiczny DNS (dyndns, no-ip, itp.) a następnie delegujesz sobie swoja domenę jako IN CNAME na ta dynamiczną nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałeś jakie masz łącze, czy masz stałe IP.

Po drugie domyślam się tylko, że biega na tym Zyxelu jakiś popularny demon http, skoro jest tam np. phpmyadmin. Więc pozostaje tylko dopisać w konfiguracji tego demona vhosta z domeną i zrobienie tego o czym napisał regdos. Jedna uwaga dotycząca podpięcia domeny przy dynamicznym IP - jeśli chcesz skorzystać z własnej domeny to niestety takie usługi kosztują, darmowe są wyłącznie subdomeny oferowane przez usługodawcę (polecam no-ip.com, mają spory wybór domen i przede wszystkim dobrego klienta aktualizującego IP zarówno pod Windę jak i pod Linuxa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mam stałe IP, wczoraj wieczorem zrobiłem przekierowanie swojej domeny na zewnętrzny adres IP.

Internet UPC Ireland prędkość pobierania 22mb/s wysyłanie z 2,5mb/s IP: 109.255.10#.###

Nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia wiec raczkuję w tych kwestiach, ale mam nadzieję że pomożecie i jakoś dam radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałeś jakie masz łącze, czy masz stałe IP.

Po drugie domyślam się tylko, że biega na tym Zyxelu jakiś popularny demon http, skoro jest tam np. phpmyadmin. Więc pozostaje tylko dopisać w konfiguracji tego demona vhosta z domeną i zrobienie tego o czym napisał regdos. Jedna uwaga dotycząca podpięcia domeny przy dynamicznym IP - jeśli chcesz skorzystać z własnej domeny to niestety takie usługi kosztują, darmowe są wyłącznie subdomeny oferowane przez usługodawcę (polecam no-ip.com, mają spory wybór domen i przede wszystkim dobrego klienta aktualizującego IP zarówno pod Windę jak i pod Linuxa).

 

Mógłbyś podać sprawdzone strony do takich rzeczy?

 

Niedługo będe potrzebował podpiąć własną domene wlasnie pod IP z neośki, a jeszcze sie nie zagłębialem w ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marek607

Jest to dość proste, załóż konto na np. no-ip.com, będziesz musiał pobrać na komputer aplikację w której się zalogujesz - tyle z konfiguracji.

W DNSach domeny ustawiasz IN CNAME na adres który stworzysz w no-ip.. i tyle ;) Nie uda Ci się to zrobić rzecz jasna jako główna domena, tylko jako np. subdomena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Marek to ja ci to wyjaśnie hehe ;)

 

Jeżeli masz router z obsługą DynDNS (koszt około 50zł ;D ) robisz konto, podpinasz na routerze konto i połowa pracy zrobiona ;)

Teraz przekierowujesz sobie porty na routerze na dany serwer w sieci (np. 192.168.2.10) i ew. DMZ.

Domenę sobie delegujesz na DNSy rejestratora jeżeli ci pozwala (ovh ma dobre API).

Głównej domeny nie podepmniesz chyba pod CNAME bo musisz mieć r. A. Więc tworzysz sobie rekord:

www IN CNAME nazwa.dyndns-server.com

I przekierowanie z głównej domeny na > www.domena.pl

 

I śmiga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze, dyndns chyba już nie jest free. Chyba że mówiąc o 50zł mówiłeś o opłacie za konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Dyn już nie świadczy darmowych usług, choć w przypadku podpinania własnej domeny niczego to nie zmienia, bo nigdy ta usługa darmowa nie była. Koszt takiej zabawy u nich to 30 dolków rocznie (w wersji "standard" dla niedużych stron). W no-ip jest 5 Waszyngtonów taniej (usługa "No-IP Plus').

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co wy gadacie ;)

 

Sam korzystam z DDNS i nie płacę!

 

Chyba dwa hosty maksymalnie można - poniżej SS podsyłam ;)

 

ddns.png

 

I po dodaniu nowego hosta

 

ddns2.png

 

Po synchronizacji na routerze ;)

 

3ddns.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak masz stałe IP to u rejestratora domeny przekierowujesz ją na swój adres IP i tyle. Ewentualnie podpinasz pod jakąś usługę DNS typu cloudflare.com (wystarczy darmowa usługa u nich, spisuje się wyśmienicie) i tam przekierowujesz wpis A na swój adres IP. Ta opcja ma ten plus, że możesz jednocześnie skierować np. poddomeny czy wpisy MX (poczty) na inne serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie ;)

Sam korzystam z DDNS i nie płacę!

Chyba dwa hosty maksymalnie można - poniżej SS podsyłam ;)

A nie jest tak, że dodałeś te hosty zanim dyndns wprowadził opłaty? Ja w tej chwili mam 3 hosty na jednym koncie ale zakładane 2-3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No właśnie założyłem konto nowe i trzeba ;)

 

Mój błąd... Jak założyło się jakiś czas temu konto to nie ma opłat, tylko przy nowych niestety... Ehh

 

Nowy host przed chwilą dodawałem, więc to kwestia daty założenia konta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hint:

You can always cancel your DynDNS trial at any time and use a single dynamic DNS hostname free of charge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Panowie dla mnie to czarna magia, mógłby mi ktoś pomóc poustawiać to zdalnie?

 

Najpierw określ się, czy masz stałe czy zmienne IP. Wtedy wszystko Ci wytłumaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nie zmienił się mój adres IP więc jest stały, na nazwa.pl zleciłem przekierowanie domeny na zewnętrzne IP (109.255.1##.###) w routerze zmieniłem

 

DHCP Server: Enable Disable Starting IP Address: 192.168.2.

192.168.2.106 to serwer

 

na serwerze mam baze danych mysql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale musisz jeszcze ustawić DMZ i przekierować porty żeby było wiadomo gdzie ma iść połączenie z zewnątrz ;)

To jest na zasadzie drogowskazu żeby pakiety z internetu wiedziały w mieście jakimi uliczkami dojechać do miejsca docelowego - serwera

 

I pamiętaj że jeżeli korzystasz z komputera w tej samej sieci to musisz wchodzić przez wewnętrzne IP (lub proxy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×