Skocz do zawartości
Dariusz Cieślak

Problem z DNS webhostingtalk.pl?

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Panowie, zanim by się dns'y zmieniło to już forum było online :)

 

Niestety takie sytuacje się zdarzają (ostatnia chyba w kwietniu, też serwer poszedł do śmieci).

 

Teoretycznie można by skorzystać z cloudflare czy podobnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapiemy się dalej. Ktoś mas pocztę w swojej domenie, która działa na innym serwerze i ma zamiar wszystko przenieść do Ciebie. To co wtedy?

 

Przecież to są niepotrzebne koszta. Policzmy sobie ;-)

Stworzenie kolejnego środowiska

Zakup dwóch serwerów (jeden zapasowy)

Backup

Koszt administracji

Koszt prądu, łącza, transferu

Koszty edycji kodu

 

Przecież to nie są małe sumy, a jak dla mnie zbyteczne. Nie od dziś wiadomo, że WHT ma swój profil na Facebook, ba nawet założyłem temat na forum dla każdej zainteresowanej osoby (bo tutaj niestety nie istnieje widget jak na WHT.pl).

Nie mój biznes nie moje kredki róbcie co chcecie ja doradziłem - tyle ode mnie w tej kwestii pozdrawiam

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartosz: coś lipne te serwery kupujesz ;)

A co do skorzystania z jakiegoś zewnętrznego DNSa to może rzeczywiście warto by pomyśleć, skoro co jakiś czas sprzęt się sypie.

 

A z innej beczki: znów dzisiaj z SQLem były przeboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, ja Cię proszę, weź się ogarnij i przestań pisać głupoty, bo Twoje posty sprowadzają się do tego że jak ktoś myśli inaczej niż Ty to znaczy że źle myśli.

 

FB jest największym portalem dzięki któremu można dotrzeć do użytkowników - to raz, a dwa, aby poczytać wiadomości na tablicy WHT na FaceBook'u nie trzeba mieć konta - więc po co się oburzasz ? Pewnie teraz napiszesz bo Facebook jest zły, bo to, bo tamto - ale Twoje argumenty nie będą miały żadnego poparcia. Dla użytkowników nie jest ważne czy informacja techniczna będzie zawsze dostępna na http://informacjenat...bhostingtalk.pl czy https://www.facebook.com/WHTpl - jak będą mieli sprawdzić to i tak sprawdzą, a zarazem dodawanie na tablicy FaceBook'owej ma dwie główne zalety - jest banalnie proste + uptime takiej strony sięga 100%. Trzecią zaletą jest duży zasięg tego portalu.

 

Nie widzę sensu informowania ludzi na Twitterze - polska społeczność Twittera to mała, elitarna grupa i raczej każdy kto posiada tam konto i odwiedza WHT bez problemu i zająknięcia poczeka do uruchomienia WHT. Koniec, kropka.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z innej beczki: znów dzisiaj z SQLem były przeboje.

I to coraz częściej SqL pada - przeciążenie serwera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dobrze, że mamy takie osoby jak Sponsi na forum bo inaczej nigdy byśmy nie uwierzyli, że tacy ludzie żyją ;)

 

NIENAWIDZE FEJSA: ale informowanie tam to bardzo rozsądne zachowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

xorg nie niee... właśnie jest tak, że jak piszę coś pod prąd, to jest jazda na mnie, taka bezmyślna jazda, że jakim to prawem ma czelność się sprzeciwiać i coś innego myśleć. Ale tak - ciężko rozmawiać na zasadzie, że wy jesteście totalnie w matriksie, a ja mówię, że to nie tak, że jest coś poza tym. A jeśli nie rozumiesz o co mi chodzi z globalistycznym bulszitem, to samo d.v no to sorry... no to jest kolejny jakiś tam temat, w którym przedstawiacie ignorancję.

 

nrm ale widzisz - bo wow, może załapiesz o co mi chodzi - prezentowanie problemu i mnie w ogóle na zasadzie "no co, na fejsie pisali" i że wiesz, że nie sprawdziłem i dlatego jestem taki owaki, bo to przecież takie jest super, że na fejsie można opublikować i se sprawdzić.

To jest zresztą nagminne, że właśnie albo idziesz z tłumem, albo jesteś ten "gupi i w ogóle cicho siedź".

Niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli nie rozumiesz o co mi chodzi z globalistycznym bulszitem
Krótko i stanowczo: co Ci przeszkadza w informowaniu o awarii na portalu o największym zasięgu ? Kurde, nie chcesz, nie używaj, nikt Ci nie broni - ale nie mów innym co mają robić. Ja używam FB, Kisiek używa FB, miliony innych używa FB.

 

Jesteś wiecznym malkontentem. Wszystko w około jest źle, a w Polsce to w ogóle.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi nic niema do osób, które z niego korzystają tylko oburzył się takimi wypowiedziami:

 

Jak ktoś może nie mieć FB? operator blokuje na proxy? Jakieś firewalle blokują? Przecież nikt nie każe Ci się tam logować czy zakładać konta, profil jest publiczny.

Nie masz fejsa jesteś zacofany, nie wyobrażam sobie życia bez tego portalu , jedynym środkiem komunikacji z ludźmi stał się fejsbook - Żenada

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To jest zresztą nagminne, że właśnie albo idziesz z tłumem, alo jesteś ten "gupi i w ogóle cicho siedź".

Niesamowite.

Powiem Ci tak: prywatnie to możemy sobie jechac po fejsie ile wlezie. Czemu nie. Nie musisz iść z tłumem jak nie chcesz. ALE (!!!). ALE zawodowo jest już skrajną głupotą wypinać się na wszystkie kretynizmy tego świata. Musiałbym chyba zamieszkać w szałasie w górach, polować i uprawiać gdybym chciał się poobrażać na cały świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że wpierw sprawdziłem twittera. Informację o padzie oczywiście znalazłem wraz z linkiem do FB z odrobinę szerszym opisem co się wydarzyło. Przed padem nie byłem nawet świadomy, że WHT ma konta na twitterze/fb, co chyba dobrze świadczy o tym, że te media są idealne do informowania o wszelkich problemach ze stroną. Dla osób takich jak Sponsi można jeszcze pomyśleć na subdomeną status.webhostingtalk.pl hostowaną poza głównym serwerem WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Spoko, dla chętnych mogę sms'y wysyłać tylko listę założymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój numer pewnie tam macie więc mnie tam dodajcie do listy btw a już chciałem dzwonić do bella i pytać co zepsuł ( ewentualnie pocieszyć podnieść na duchu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu , jak widze posty typu 'a jak ktoś nie ma facebooka to co wtedy?' to wtedy popadnij w atak szału, powieś się, rób co chcesz. Wydarzyła się wielka tragedia bo wht padło. Padło i co z tego? Nie bedzie go w internecie pare godzin i coś w związku z tym się wydarzy? Przestańcie wariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tutaj administracji WHT tak jak wyżej pisałem polecił bym portal umieścić na osobnym serwerze i, każdy wiedział by o wszystkim gdyż tutaj reklamują się firmy hostingowe za co płacą nie małe pieniądze i dla nich taka informacja dlaczego forum nie działa jest istotna.

 

Co jadłes na śniadanie?

Bez przesady, masz ( jak większośc firm) darmowe konto i 90 % wypowiedzi to "zerknij na oferte freecast" a marudzisz jakby się stała wielka tragedia.........

 

Przecież żadna z firm która płaci nie marudzi, więc w czym problem? Nawet jeśli padło takie pytanie, to zapewne poprzez mail, a nie płacz na forum ;)

 

Nie zapominajmy że wht mimo iż jest liderem jeśli chodzi o tą tematyke, to tak naprawde jest to tylko średniej wielkości forum - i nawet taka przerwa konserwacyjna to nic strasznego.

 

Czasami większe przerwy ma operator internetu jak zerwie kabel i tez się żyje ;)

 

 

P.S. Juz to widze jak Bartek z Bellem siedza i stukają sms-y zamiast zajać się awarią ; Bo przecież zwykłe "mamy awarie sprzętową, prosze czekać" to dla tak marudnych "klientów" to za mało i trzeba im szczegółowo wyjaśnić co gdzie i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu , jak widze posty typu 'a jak ktoś nie ma facebooka to co wtedy?' to wtedy popadnij w atak szału, powieś się, rób co chcesz. Wydarzyła się wielka tragedia bo wht padło. Padło i co z tego? Nie bedzie go w internecie pare godzin i coś w związku z tym się wydarzy? Przestańcie wariować...

 

 

 

Co jadłes na śniadanie?

Bez przesady, masz ( jak większośc firm) darmowe konto i 90 % wypowiedzi to "zerknij na oferte freecast" a marudzisz jakby się stała wielka tragedia.........

 

Przecież żadna z firm która płaci nie marudzi, więc w czym problem? Nawet jeśli padło takie pytanie, to zapewne poprzez mail, a nie płacz na forum ;)

 

Nie zapominajmy że wht mimo iż jest liderem jeśli chodzi o tą tematyke, to tak naprawde jest to tylko średniej wielkości forum - i nawet taka przerwa konserwacyjna to nic strasznego.

 

Czasami większe przerwy ma operator internetu jak zerwie kabel i tez się żyje ;)

 

 

P.S. Juz to widze jak Bartek z Bellem siedza i stukają sms-y zamiast zajać się awarią ; Bo przecież zwykłe "mamy awarie sprzętową, prosze czekać" to dla tak marudnych "klientów" to za mało i trzeba im szczegółowo wyjaśnić co gdzie i jak.

 

Nie stała się tragedia nie odczułem braku WHT przez kilka godzin w sieci w liczbie klientów itp tylko napisałem,że ........ no właśnie przeczytaj ponownie moją wypowiedz i sam wydedukuj co mam na myśli nie będę się powtarzał

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To ja proponuje "Goracy SMS"

 

Wyślij sms o treści: whtinfo na numer 91440 (14PLN netto)

 

Wysłałem SMS pobrało a info nie przyszło... Że niby co już WHT działa ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja chciałbym tylko zaznaczyć że jest to tylko forum a 3/4 osób jęczy jak by to im usługi hostingowe padły ;)

W Host is Down są mniejsze dyskusje ;)

 

 

To nie usługa hostingowa że musi mieć uptime 99.9999999% w skali roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Możemy ustawić niski TTL tylko po co infrastrukturę całego internetu obciążać?

 

Natomiast obiecuję, że coś wymyślimy na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 razy więcej postów jest w tym wątku niż forum wht straciło na tej małej przerwie ;)

 

Poza tym również zgadzam się z tym, że fb jest dobrym kanałem komunikacyjnym. Wiele firm hostingowych kiedy ma awarie to właśnie od tego punktu zaczyna masowe informowanie klientów. Wiele ludzi ma konto na FB i spora część z nich pewnie nawet synchronizuje je pewnie na swoich androidach więc o awarii dowiedzą się i tak szybciej niż jakiegoś komunikatu domeny o niskim ttl. A podejście typu "skandal jak komunikat można dać na fb" jest z lekka żenujące bo w ogóle nie argumentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 razy więcej postów jest w tym wątku niż forum wht straciło na tej małej przerwie ;)

(...)

 

Proponuję więc raz na tydzień wywoływać kilkugodzinną awarię uzupełnioną umieszczaniem informacji na budzących kontrowersje portalach, a forum z pewnością się ożywi. ; D ; )

 

 

Sugestia o przeniesieniu strony tymczasowo gdzie indziej przy obecnych ustawieniach nie ma za wiele sensu, jak to już napisano, "glue rekordy" na a-dns.pl itd. mają TTL 86400, więc co najmniej tyle by zmiana trwała.

 

 

A cała burza - wydaje mi się - nie rozpoczęła się chyba od samego faktu umieszczenia informacji na Facebooku, a od słów ksk sugerujących, że nie czytanie informacji na tymże portalu jest czymś, co czyni Cię osobą co najmniej zacofaną. WIEM, że słowa pisane - pozbawione mimiki twarzy, tonu głosu itd. - są często mylnie interpretowane i niejeden raz już mnóstwo nieporozumień z tego powodu i niepotrzebnych emocji doświadczyłem, dlatego osobiście zastanawiałem się, zastanawiałem, lecz jednak zrezygnowałem z odpowiedzi, że chyba nie każdy pomyśli o tym, by akurat na Facebooka zajrzeć, nie każdy domyślnie tam informacji szuka i ani jedno ani drugie - ani korzystanie z tego ani nie korzystanie - nie powinno być dyskryminowane. Sponsi swoje zdanie wyraził i się potoczyło...

 

 

Ja osobiście wpisałem w wyszukiwarce: "-site:webhostingtalk.pl webhostingtalk.pl", przefiltrowałem wpisy na tylko te z ostatniej doby, jednak na pierwszych dwóch stronach wyników nic odnośnie awarii nie znalazłem, więc postanowiłem spokojnie pójść spać, choć też lubię poczytać co tu się pojawia. : )

 

 

 

PS.

Co do zabezpieczania się na przyszłość: ze swojej strony mogę zaproponować utworzenie strony wyświetlającej wyniki monitorowania dostępności webhostingtalk.pl, a administracji dam jakąś możliwość samodzielnego wpisania na mojej stronie ogłoszenia. Choć też przecież nie wszyscy od razu będą wiedzieć, że taka moja strona istnieje i nie wszyscy ją znajdą w razie czego. ; )

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×