Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
predzyl

Podpięcie Subdomeny Pod Ts3

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich :)

 

Posiadam domenę w ovh, hosting www na onuse.pl a serwer vps na slaskdatacenter.pl

 

Strona jak i Team Speak 3 dziala ładnie, ale chce podpiąć domenę pod vps tak aby używaż np: domena.pl lub ts3.domena.pl zamiast adresu ip maszyny.

 

Gdybym miał to all w jednej firmie to subdomene zmieniam pole A na adres z jakim się łącze z Team Speak 3, lecz jest inaczej.

 

Moje pytanie jak podpiąć domenę lub subdomenę pod vps tak aby łączyć się z nazwy domeny z TS3

Czy jak podepnę domenę pod VPS tak abym łączył sie z nim z ts3 to czy po wpisaniu w przegladarkę domena.pl wyświetli mi sie obecna strona ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz alias w strefie DNS i przekierowujesz go na IP np

 

ts3.domena.pl A 127.0.0.1

 

Trochę zaczekaj i sprawdź przez cmd> ping ts3.domena.pl

 

Nie znam panelu OVH wiec nie powiem ci jak to dokładnie zrobić,ale musisz znaleźć opcje zarządzania strefami DNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting www (onuse.pl) jedynie co robiłem tam to zakładka dodaj domene wpisałem nazwę potem zakładka subdomena nazwa i tyle. Domena jak i subdomena ładnie się wyświetla w przeglądarce.

 

Domena (ovh.pl) zakładka Domeny & DNS > Serwery DNS > zmieniłem DNS na ten z onuse czyli ns1.onuse.pl i ns2.onuse.pl potem zakładka Strefa DNS > pole A wpisałem przedrostek ts3 reszta juz była przekierowanie na inny ip i wpisałem ten poprzez który łącze się z ts3, już ładne parę godzin i nadal mie mogę się połączyć poprzez nazwę z ts3. Więcej na SS:

 

http://img515.imageshack.us/img515/7493/zzzh.png

http://img43.imageshack.us/img43/6800/zzz2t.png

http://img525.imageshack.us/img525/6053/cccgn.png

 

Chyba że pole A trzeba zmienić w onuse to bede musial napisac do admina bo takiej opcji nie ma na stronie ;/ A start > uruchom > cmd > ping mojadomena.pl oraz ts3.mojadomena.pl pokazuja jak by ip z onuse ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twórz subdomeny w hostingu... Tylko po prostu dodać tak jak dodałeś rekord A wpisz ts3 i IP serwera TS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko że ja bym chciał aby subdomena jednak się wyświetlała w przeglądarce. Napisałem do admina odpisał mi więc poczekam aż zmieni pole A jak zadziała to fajnie jak nie to trudno usunę subdomenę z hostingu i dodam pole A w ovh subdomena nie musi się na 100% wyświetlać w przeglądarce ale było by fajnie jak by jednak dało rady to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało się :)

 

Tak dla innych jak macie domenę w firmie A, hosting w firmie B i chcecie podpiąć subdomenę pod VPS (TeamSpeak3) to robicie to na hostingu czyli w firmie B a nie domenie czyli w firmie A. W moim przypadku firma A to ovh.pl a firma B to onuse.pl. Napisałem do admina podałem IP maszyny zmienił ustawienia i działa. Dowiedziałem się również że firma B pracuje już nad narzędziem do samodzielnej zmiany w panelu.

 

samu czyli ja mam (3.0.1 [build: 1321515270] on Linux) starą wersje ?? Wersja o której wspominasz to może Client x86 3.0.8.1 (najnowsza ze strony producenta) czy może być jakaś starsza np: 3.0.6.1 [build: 1340956745] on Linux ?? czyli instaluje ta wersje i co muszę teraz zrobić aby i strona działała i poprzez jej nazwę logować się można było z ts3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki ale jeszcze jedno pytanie czyli to nie zależy tak naprawdę od zainstalowanego serwera ts3 na VPS (znaczy ma to duży wpływ) ale jak użytkownik TS3 ma starszą wersję klienta to nie zależnie że ja na serwerze będę miał all najnowsze i wpisy wszystkie poprawnie skonfigurowane to i tak takiego typka nie wpuści wtedy na serwer ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki samu, jak będziesz miał możliwość przeglądania normalnie neta to zapodaj link lub napisz jakie wpisy srv dodać do domeny bo szukam i nie mogę znaleźć jak znajdę to edytuje wpis i napisze. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój rekord powinien wyglądać mniej więcej tak:

_teamspeak._udp.twojadomena.pl. 86400 IN SRV 0 0 1234 ts.innadomena.pl

gdzie 1234 to port TS, a na końcu wstawiasz adres TS'a. Koniecznie ten adres TS'a musi być nazwą kanoniczną, więc ewentualnie dajesz tam ts.twojadomena.pl, a potem dodajesz rekord

ts.twojadomena.pl. IN A ip.ser.wer.ats

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak skupmy się na jednym hostingu mianowicie slaskdatacenter mam tam wykupiona domenę z hostingiem w/w domenę zostawmy w spokoju nie będę admina onuse męczył zresztą działa.

 

Wszedłem w ustawienia zakładka Domeny > Zaawansowany edytor stref DNS (cPanel)

Nazwa: wpisałem tylko ts3 reszta tzn: .mojadomena.pl się sama dopisała

TTL: nie wiem co to jest ale widzę że w ustawieniach innych wpisów jest 100 to dałem tyle samo.

Typ: A

Adres: wpisałem ip maszyny 1.

 

Maszyna 1 - wykupione sloty na net-speak.pl

Maszyna 2 - postawiony serwer ts3 na vps z tej samej serwerowni co domena

 

Zatwierdziłem i o dziwo od razu all działa tzn: mogę zalogować się na serwer za pomocą tego adresu oraz IP. Zrobiłem drugi wpis tym razem to samo z tą różnicą że IP maszyny 2, również all działa ale tak jak klikam w link ts3.domena.pl czyli z maszyny 1 to otwiera mi się ich strona a jak na ts.domena.pl czyli maszyna 2 to

 

It works! This is the default web page for this server. The web server software is running but no content has been added, yet.

 

Jestem zielony w tej sprawie a cpanel jest mi obcy do tej pory tylko z DA korzystałem mógłby mi ktoś dokładnie powiedzieć co mam teraz zrobić aby domena czy też sub domena otwierała się w przeglądarce a zarazem za pomocą jej nazwy mógłbym logować się na ts ??

 

Jak by to miała być subdomena to nie wiem muszę ją utworzyć a co dalej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×