Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Phinix

skrypt uploadu ftp

Polecane posty

  <html>
<body>
<center>
<table border="1" bordercolor="black" cellspacing="0">
<tr><td>
<table border="0" cellpadding="5" cellspacing="0" bgcolor=white>
<form enctype="multipart/form-data" method="post" action="upload.php">
<tr>
<td colspan="2"><font face="arial" size="2">Plik</font>
  <input type="file" name="fupload"></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2" align="center">
<input type="submit" value="Wyślij">  <input type="reset" value="Anuluj"></form>
</td></tr></table>
</td></tr></table>
</center>
</body>
</html>

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 <?php
$host = "ftp.moja_strona.pl";
$username = "uzytkownik";
$moje_haslo = "upload";
$port = 21;
foreach($HTTP_POST_VARS as $key=>$val)
{
if($var=="" or !$var)
{
print "<font face="arial" size="2">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>";
exit();
}
}
$ftp_connect=@ftp_connect($host,$port);
if(!$ftp_connect)
{
print "<font face="arial" size="2">Błšd połšczenia z serwerem $host<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>";
exit();
}
$ftp_login=@ftp_login($ftp_connect,$username,$moje_haslo);
if(!$ftp_login)
{
print "<font face="arial" size="2">Niepoprawny login<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>";
exit();
}
$fp=@fopen($fupload,"r");
if(!$fp)
{
print "<font face="arial" size="2">Przesłanie wybranego pliku jest niemożliwe<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>";
exit();
}
@ftp_fput($ftp_connect,$fupload_name,$fp,FTP_BINARY) or die("<font face="arial" size="2">Przesłanie wybranego pliku jest niemożliwe<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>");
echo "<font face="arial" size="2"><center><br><br><br>Przesłanie pliku <b>$fupload_name</b>,<br>o rozmiarze <b>$fupload_size bajtów</b>,<br>zostało zakończone sukcesem!<br><br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></center></font>";
fclose($fp);
ftp_quit($ftp_connect);
?>

 

co w tym skrypcie jest źle , gdy zaznaczam plik do wysłania wywala taki komunikat

 

[b]Parse error[/b]: syntax error, unexpected T_STRING in [b]/home/hostsi1/domains/stronawww.pl[/b][b]/public_html/upload.php[/b] on line [b]10[/b]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz back-slash w zmiennych.

Przykładowo to:

"<font face="arial" size="2">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>";

 

Powinno wyglądać tak:

"<font face=\"arial\" size=\"2\">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href=\"java script:history.back()\">Powrót</a></font>";

 

Poza tym, globalna $HTTP_POST_VARS jest już przestarzała i powinieneś użyć $_POST

 

if($var=="" or !$var)

 

Bezsens. Wystarczy

if(!$var)

 

 

Dlaczego raz używasz print a raz echo?

Edytowano przez Macsch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 <?php
    $host = "ftp.moja_strona.pl";
    $username = "uzytkownik";
    $moje_haslo = "upload";
    $port = 21;
    foreach($_POST as $key=>$val)
    {
    if(!$var)
    {
    print "<font face=\"arial\" size=\"2\">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href=\"java script:history.back()\">Powrót</a></font>";
    exit();
    }
    }
    $ftp_connect=@ftp_connect($host,$port);
    if(!$ftp_connect)
    {
    print "<font face=\"arial\" size=\"2\">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href=\"java script:history.back()\">Powrót</a></font>";
    }
    $ftp_login=@ftp_login($ftp_connect,$username,$moje_haslo);
    if(!$ftp_login)
    {
    print "<font face=\"arial\" size=\"2\">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href=\"java script:history.back()\">Powrót</a></font>";
    exit();
    }
    $fp=@fopen($fupload,"r");
    if(!$fp)
    {
    print "<font face=\"arial\" size=\"2\">Nie zaznaczyłeś $key pliku do przesłania<br><a href=\"java script:history.back()\">Powrót</a></font>";
    exit();
    }
    @ftp_fput($ftp_connect,$fupload_name,$fp,FTP_BINARY) or die("<font face=\"arial\" size=\"2\">Przesłanie wybranego pliku jest niemożliwe<br><a href=\"java script:history.back()">Powrót</a></font>");
    print "<font face=\"arial\" size=\"2\"><center><br><br><br>Przesłanie pliku <b>$fupload_name</b>,<br>o rozmiarze <b>$fupload_size bajtów</b>,<br>zostało zakończone sukcesem!<br><br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></center></font>";
    fclose($fp);
    ftp_quit($ftp_connect);
    ?>

 


[b]Parse error[/b]: syntax error, unexpected '<' in [b]/home/hostsi1/domains/stronawww.pl/public_html/upload.php[/b] on line [b]31[/b]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamień linijkę:

print "<font face=\"arial\" size=\"2\"><center><br><br><br>Przesłanie pliku <b>$fupload_name</b>,<br>o rozmiarze <b>$fupload_size bajtów</b>,<br>zostało zakończone sukcesem!<br><br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></center></font>";

 

na

 

echo '<font face="arial" size="2"><center><br><br><br>Przesłanie pliku <b>'.$fupload_name.'</b>,<br>o rozmiarze <b>'.$fupload_size.' bajtów</b>,<br>zostało zakończone sukcesem!<br><br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></center></font>';

 

Ogólnie twój kod to jakaś masakra.

Edytowano przez Pitu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie mój kod tylko chce go przerobić by zaczął działać a może ma ktoś jakiś kod do uploadu z tą fukcja

$host = "ftp.moja_strona.pl";

$username = "uzytkownik";

$moje_haslo = "upload";

$port = 21;

foreach($_POST as $key=>$val)

{

logowania na ftp tzn. serwis stoi na serwerze a a wysyła pliki na serwer b

Edytowano przez Phinix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli nie chcesz pomóc to po co nabijasz posty napisałem , że to nie mój kod i chce żeby ktoś go przerobił aby działał , lub dał podobny który działa , napisałeś

Dlaczego raz używasz print a raz echo?
jak w tym skrypcie nie jest używane raz print raz echo zastanów się co piszesz , poducz się jeszcze php a nie posty nabijasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jak byk stoi:

print "<font face="arial" size="2">Niepoprawny login<br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></font>"; 

echo "<font face="arial" size="2"><center><br><br><br>Przesłanie pliku <b>$fupload_name</b>,<br>o rozmiarze <b>$fupload_size bajtów</b>,<br>zostało zakończone sukcesem!<br><br><a href="java script:history.back()">Powrót</a></center></font>";

 

Poza tym faktycznie naucz się podstaw php a w szczególności czytać i rozumieć to co wyrzuca do Ciebie interpretator php zamiast zalewać forum swoimi problemami bo w większości dość wyraźnie wyjaśnia co go boli i którym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty czytaj ze zrozumieniem zobacz 5 post raz każe mi zmienić z echo na print a inny napisał bym zmienił na echo więc nie nabijaj postów i nie pisz jak nie masz nic więcej do wniesienia , i forum jest o tego by pomagać bez takich jak ja forum stało by w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ty czytaj ze zrozumieniem zobacz 5 post raz każe mi zmienić z echo na print a inny napisał bym zmienił na echo więc nie nabijaj postów i nie pisz jak nie masz nic więcej do wniesienia , i forum jest o tego by pomagać bez takich jak ja forum stało by w miejscu...

- zauważ, że zwrócenie tobie uwagi, że używasz print i echo było przed postem 5 i robiły to dwie różne osoby

- bez takich jak ty to forum będzie się normalnie rozwijać. Póki co to Ty zaniżasz poziom z dwóch powodów:

po pierwsze - nie czytasz tego co widzisz na ekranie tylko wklejasz bezmyślnie na forum, to są podstawy i jak ich nie znasz to nie zabieraj się za programowanie tylko zleć to komuś lub kup sobie książkę

po drugie - z twoim językiem polskim też jest źle, zdania rozpoczynamy z wielkiej litery, przed "i", "lub" nie stawiamy przecinka, przed przecinkiem nie robimy spacji, zdanie kończymy jedną kropką a nie dwoma.

 

Dlatego zamykam ten temat, jak będziesz miał poważniejszy problem a nie zwykłe parse error z powodu braku Twojej podstawowej wiedzy to pisz śmiało to Ci pomożemy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×