Skocz do zawartości
krzysiek02

Przeciążenie serwera

Polecane posty

Witam. Posiadam hosting zdjęć na tym serwerze https://www.ovh.pl/hosting/hosting_www_pro_100gb_trafic_nieograniczony.xml i właśnie dostałem wiadomość że mój serwer został zawieszony. Powód (Twoja strona przeciąża nasze serwery) Tylko zastanawiam się czym przeciąża skora przestrzeń dyskowa nie została przekroczona a transfer tm bardziej bo jest bez limitu. W statystykach obciążenia wszędzie zielony pasek (małe obciążenie) więc nie wiem w czym problem. Ze 4 miesiące kupiłem ten serwer bo na poprzednim już dysk był za mały, zapłaciłem za niego 300zł a tu taki zonk. :-( Napisałem do nich zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tylko zastanawiam się czym przeciąża skora przestrzeń dyskowa nie została przekroczona a transfer tm bardziej bo jest bez limitu.

Przecież "przeciążenie" NIE odnosi się do dysku czy transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisany skrypt ?? często widuje skrypty które wysyłają kupę bzdurnych zapytań do sql

Skrypt którego używam to Mihalism Multi Host v5.0.2

więc raczej nie wydaje mi się żeby źle napisany. Co ma teraz zrobić jak z nimi gadać żeby mi go odblokowali. Nie widzi mi się przenoszenia na lepszy bo ten nie jest nawet wykorzystany w połowie a ważny był do 2013-09-12. Mocniejszy serwer to koszt ok 450zł bo trzeba zapłacić za cały rok i nie wiadomo czy znów mi go nie zablokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt którego używam to Mihalism Multi Host v5.0.2

więc raczej nie wydaje mi się żeby źle napisany. Co ma teraz zrobić jak z nimi gadać żeby mi go odblokowali. Nie widzi mi się przenoszenia na lepszy bo ten nie jest nawet wykorzystany w połowie a ważny był do 2013-09-12. Mocniejszy serwer to koszt ok 450zł bo trzeba zapłacić za cały rok i nie wiadomo czy znów mi go nie zablokują.

 

 

Moim znaniem masz coś jednak. Domyślam się tylko iż możliwe że przeciążenie lub cały problem z " przeciążaniem innych serwerów" to problem samego kodu... możliwe że jest on dodatkowo modyfikowany i tu raczej bym szukał problemu... spróbuj wyższej wersji może problem zniknie. poszukaj w necie błędów krytycznych tejże wersji i ich rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt którego używam to Mihalism Multi Host v5.0.2

więc raczej nie wydaje mi się żeby źle napisany. Co ma teraz zrobić jak z nimi gadać żeby mi go odblokowali. Nie widzi mi się przenoszenia na lepszy bo ten nie jest nawet wykorzystany w połowie a ważny był do 2013-09-12. Mocniejszy serwer to koszt ok 450zł bo trzeba zapłacić za cały rok i nie wiadomo czy znów mi go nie zablokują.

To nie oznacza, że nie może obciążyź twojego konta www. Nie wiem, jakie masz zainteresowanie swoją stroną, ale możliwe, że jest duże i należy pomyśleć o serwerze VPS/Dedykowanym. Taki skrypt może mocno obciążyć twój serwerek, wyobraź sobie 10 osób, które wrzucają w tym samym czasie jednocześnie 30 zdjeć na stronę. Uwierz mi, że są w stanie obciążyć twój serwer. Nie zapominaj o tym, że posiadasz tylka konto www, pamięć ram i procesor także obciążasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zaznaczył iz blokada dotyczy przeciążenia innych więc łatwo się domyśleć.... jeśli było by przeciążenie jego serwera widziałby w wykresach.

 

A tu zonk kilka kliknięć i parę błędów mi w google wyskokło... Poszukaj jak napisałem błędów krytycznych tego skryptu a jeśli był dodatkowo modyfikowany to jak najbardziej możliwe.

 

http://secunia.com/advisories/41162/

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak współdzielony w OVH nie daje rady, to serwer z celkiem czy tam atomem 1.6 napewno da ;) yhy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Dostałem wiadomość od nich .

W celu odblokowania serwera proszę o potwierdzenie odblokowania, lecz w przypadku ponownego przeciążania web serwerów Państwa konto może zostać ponownie zablokowane.

 

Czyli mam do nich napisać wiadomość proszę o odblokowanie serwera.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam do nich napisać wiadomość proszę o odblokowanie serwera.?

 

gorzej niż gimbaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo kur.. nie wiem. Napisali do mnie o 14:02:00. Ja im odpisałem o 14:22:11 i ani serwer nie odblokowany ani nie dostałem żadnej wiadomości. Dlaczego oni olewają tak swoich klientów? Ludzie wrzucali zdjęcia na mój hosting aby je umieścić na allegro i teraz im nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo kur.. nie wiem. Napisali do mnie o 14:02:00. Ja im odpisałem o 14:22:11 i ani serwer nie odblokowany ani nie dostałem żadnej wiadomości. Dlaczego oni olewają tak swoich klientów? Ludzie wrzucali zdjęcia na mój hosting aby je umieścić na allegro i teraz im nie działają.

 

Dlatego, że wziąłeś w molochu w którym takie działania są niejako podstawą. Gdyby to była firma np. z WHT miałbyś możliwość sprawdzenia problemu, pomocy, a tak masz efekty. Poza tym tam są twarde zasady, brak elastyczności, podejścia do Kliena ...

 

Pomyśl czy nie lepiej przejść gdzieś gdzie będziesz miał bezstresowy host?

 

Polecam poczytać opinie i ewentualnie poprosić o pomoc w wyborze odpowiedniego hostingu. Tu są ludzie którzy Ci pomogą a nie utopią stekiem bełkotu marketingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że serwer u nich jest jeszcze ważny do 2013-09-12 a nie wiem czy mi zwrócą kasę za niego.

Jak weźmiesz dedykowany u nich serwer też nie zwrócą Ci kasy za inną usługę. Teraz jesteś w punkcie : albo utrata 200 albo optymalizować skrypt ewentualnie wziąć kogoś z wiedzą za 200 żeby to naprawił.. :) lub zabrać zabawki i przenieść się gdzieś gdzie nie zostawią klienta bez pomocy.

 

Dylemat co dalej...:)

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz bidulku, żebyś szukać nie musiał:

 

Pomoc OVH

 

Pon-Pt 9:00-17:00 (kontakt telefoniczny i email), Sb-Ndz 10:00 - 18:00 (email)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem odpowiedź od nich tylko za bardzo nie wiem co mam odpisać :unsure:

Proszę w zgłoszeniu awarii które Państwo utworzyli zamieścić dokładne informacje oraz czynności jakie Państwo wykonają w celu odciążenia klastra danych, tak aby nasz administrator mógł odblokować Państwa konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba proste - chcą byś im napisał jaki masz pomysł na optymalizacje swoich stron, to Ci odblokują konto.

Mamy za Ciebie wiedzieć co chcesz zrobić?

 

Wiem że chcą żebym im napisał jak mam pomysł na optymalizację swoich stron tylko problem w tym że nie mam pojęcia jak zoptymalizować ten skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odgrzebuje ale mam problem. Odblokowali mi tą bazę ale przestały mi się wyświetlać miniaturki na stronie. Pokazuje się tylko link. Wiecie może dlaczego tak się dzieję? W kodzie nie było nic grzebane.

5fnscp.png

 

W errorlog/php5 pokazuje mi taki błąd:

Time Encountered: October 11, 2012, 2:58:51 PM

Error Type: Unknown Error (Error #8192)

Error String: Directive 'magic_quotes_gpc' is deprecated in PHP 5.3 and greater

Error File: Unknown

Error Line: 0

 

W errorlog/mysql

====================================================================

Query Executed: SELECT * FROM `mmh_file_storage` WHERE `gallery_id` = '161' AND `album_id` = '0' AND (`filename` LIKE '%%' OR `file_title` LIKE '%%') AND `is_private` = 0 ORDER BY `file_id` DESC LIMIT 0, 20;

Time Encountered: October 11, 2012, 2:52:21 AM

URL Location: http://e-fotek.pl/users.php?act=gallery&gal=161

IP Address: 208.115.113.87

Error: Query execution was interrupted

Error Number: 1317

====================================================================

====================================================================

Query Executed: SELECT * FROM `mmh_file_storage` WHERE `gallery_id` = '180' AND `album_id` = '0' AND (`filename` LIKE '%%' OR `file_title` LIKE '%%') AND `is_private` = 0 ORDER BY `file_id` DESC LIMIT 0, 20;

Time Encountered: October 11, 2012, 8:53:48 AM

URL Location: http://e-fotek.pl/users.php?act=gallery&gal=180

IP Address: 208.115.111.71

Error: Query execution was interrupted

Error Number: 1317

====================================================================

====================================================================

Query Executed: SELECT * FROM `mmh_file_storage` WHERE `gallery_id` = '85' AND `album_id` = '53' AND (`filename` LIKE '%%' OR `file_title` LIKE '%%') AND `is_private` = 0 ORDER BY `file_id` DESC LIMIT 0, 20;

Time Encountered: October 11, 2012, 1:05:57 PM

URL Location: http://e-fotek.pl/users.php?act=gallery&gal=85&cat=53

IP Address: 208.115.111.71

Error: Query execution was interrupted

Error Number: 1317

====================================================================

 

Natomiast na nowym serwerze też nie wyświetlają się te miniatury a errorlog/php5 wywala błędy:

 

Time Encountered: October 11, 2012, 12:08:35 AM

Error Type: Warning (Error #2)

Error String: Division by zero

Error File: /usr/local/www/apache22/e-fotek.pl/www/admin.php

Error Line: 114

====================================================================

====================================================================

Time Encountered: October 11, 2012, 12:08:35 AM

Error Type: Warning (Error #2)

Error String: Division by zero

Error File: /usr/local/www/apache22/e-fotek.pl/www/admin.php

Error Line: 115

 

2n8alpg.png

 

Pomóżcie. Męczę się już z tym 4 dni i nic nie mogę wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×