Skocz do zawartości
krk

Dysk SSD do 400zł z kw

Polecane posty

Witajcie

 

Poszukuję dysku SSD pod system, w cenie do 400zł z kw

 

obecnie znalazłem coś takiego http://www.krsystem.pl/adata_ssd_xpg_sx900_128gb_25_sata3_odczzap_550520mbs_85k_iops_-item-19652.html

 

czy znajdę coś lepszego w tej cenie od tego dysku ?

 

Zależy mi na jak najlepszej wydajności oraz bezawaryjności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałbym tego OCZa którego polecił kaszub.

Ew. jeśli zależy Ci na większym odczycie niż zapisie to ostatnio jakiś Samsung był polecany..

 

No cena fajna tylko jak patrze na parametry to ta Adata jest chyba szybsza.

 

OCZ

Max. szybkość zapisu danych [MB/s] 500

Max. szybkość odczytu danych [MB/s] 525

 

Adata

Szybkość odczytu 550 MB/s

Szybkość zapisu 520 MB/s

 

co do samsunga to na wszystkich forach polecają Samsunga 830 lecz on wykracza poza mój budżet bo w najtańszym sklepie z przesyłką kosztuje prawie 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W SSD mam niezły przegląd, 2 miechy temu kupiłem Samsunga 830 128GB, wtedy jeszcze za 599zł, teraz są za pi razy drzwi 500zł.

 

Warte spojrzenia są jeszcze Crucial M4 i OCZ Vertex 4. Resztę raczej sobie odpuść, ew. Intel 520tka, ale tam jest SandForce, który się wielu ludziom baaaardzo źle kojarzy. Rzekomo poprawili soft i sam kontroler i niby "już luz" i nie ma marudzenia na forach aż takiego, jak kiedyś, ale smrodek został. X-kom ma niezłe promocje czasem na popularne modele. Generalnie wszystko sprowadza się do porównania kontrolera, a nie firmy czy osiągów.

 

Co do Cruciala, to mają inny kontroler, podobno bardzo spoko, OCZ kupiło bodajże Marvella, firmę, która robiła kontroler też niezły i podobno OCZ go poprawiło jeszcze. OCZ akurat nie ufam, dla mnie to takie Benq, że niby spoko, ale kiedyś kupiłem pena i był padaczkowaty (dostałem nowy z gwarancji), miałem też zasilacz, który też jakoś taki podejrzany był ; )

 

Crucial jest ekonomicznym dobrym wyborem, wypas kontroler ma rzekomo Samsung. Piszę rzekomo, bo i tak za rok okaże się, że to wszystko to syf, że wyjdzie jakiś super hiper ekstra kontroler, że "dopiero teraz SSD mają sens".. jak to się dzieje co roku ; )

 

Za 400zł będzie ciężko chyba Cruciala M4 kupić 120GB (czy 128, nie pamiętam), chyba 20-30zł więcej kosztuje (sprawdzałem chyba na gral.pl ze 2 dni temu). Samsung jest super, śmiga, ale no 128GB to tak o 128GB za mało żeby nie nosić dodatkowego dysku (włożyłem go do lapa).

 

Adata bym nie brał, to nie była jakaś elitarna firma nigdy. Można pomyśleć o jakichś Plextorach czy coś, ale nie mam danych, czy są dobre. Pewnie są dobre jakieś takie inne firmy, ale marketing forumowy robi swoje - ja świadomie zjadłem ten marketing i kupiłem wspomnianego Samsunga.

 

Nie patrz na osiągi, tylko patrz na kontroler, czy jest trim, itp. i czy ludzie na forach marudzą, że np. wchodzi maruda i mówi, że coś tam nie działa albo że padło po 3 miechach : )

 

Chcę wrzucić 64GB do netbooka takiego drugiego, mocno przenośnego, ale jak widzę jak ceny spadają, to nie wiem, czy nie poczekać jeszcze i kupić 256GB za np. 500zł i tego Samsunga 128GB co mam wrzucić do netbooka, a sobie 256. Od 256GB zaczyna się normalna praca bez stresu z drugim dyskiem przy boku.

Jak 256 będzie po 500zł to już będzie git... na razie to jest tak, jak kiedyś. Kilkanaście lat temu jakoś kupiłem talerzowy dysk WD Caviar 2 giga za 999zł : ) ale standardem było chyba 160 mega : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pawel_15 no to tak, jak wyżej pisałem. Ja bym wziął przy wersji eko Cruciala, ale IMO się nie opłaca. 300zł za 60GB/64GB, a za 420 jest 120GB/128GB...

 

Samsung stówę droższy, pytanie, na ile lepszy. Ja wziąłem, bo bym miał schizę, że czemu nie wziąłem Samsunga, może "by był lepszy" itd...

 

Agility 3 to jednak ciut tak niżej niż ten Vertex 4.

 

A na to mielenie i obawy z tym związane to właśnie kwestia kontrolera.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

agility to chyba jeden z obecnie najgorszych dysków... oczywiście wg opinii w internecie.. ( zreszta tak samo ja vertex i inne na sf )

 

crucial ma marvela no i samsung ...

 

też mam duży problem z wyborem ;)

ale bede brał pewnie samsunga

no chyba że ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe spostrzeżenia ;)

 

zastanawia mnie jeszcze ten intel 320 120 gb - na pclab piszą ze ma kontroler intela a nie sf..a gdzies indziej widziałem ze sf hmm ..

Edytowano przez Art_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Intel miał swój kontroler? To chyba "po prostu" SF... tyle, że firmware rzekomo dopracowali, że już "luz".

OCZ Vertex 4 na Marvellu jest, Crucial ma chyba jeszcze coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie tylko na R/W przy SSD bo to nie jest jedyny wyznacznik szybkości SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem czy PLEXTOR M5S 128GB czy KINGSTON SSD 120GB V300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W swoim drugim lapku mam tego Kingstona i jestem z niego na prawdę zadowolony. Śmiga jak szalony, żadnych problemów do tej pory nie sprawiał. Plextora w ręku miałem w trakcie swojego życia tylko nagrywarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra zamówiłem tego kingstona jutro będzie u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam Plextora M5S, ale bez pro. Spoko jest i git. Na desktopie z Celeronem 1610.

Ten Kingston jaki ma kontroler?

Bo prędkość to nie do końca najważniejsza kwestia, chyba, że by była mowa o jakimś żółwiu. Kontroler to bolączka.

 

A Allegro niech zdycha... R.I.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Plextora M5S, ale bez pro. Spoko jest i git. Na desktopie z Celeronem 1610.

Ten Kingston jaki ma kontroler?

Bo prędkość to nie do końca najważniejsza kwestia, chyba, że by była mowa o jakimś żółwiu. Kontroler to bolączka.

 

A Allegro niech zdycha... R.I.P.

 

nie wiem co wy macie z tym allegro mi śmiga bez problemu.

 

Kontroler LSI SandForce ale mam również w domu Samsunga 840 oraz OCZ Vertex 4

więc będę miał jako takie porownanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krk

Allegro DDOSa łapie, mi nie działa już dłuuugi czas.

 

Co do Samsunga Kingstona V300 - też mam go w swoim desktopie, trzymam na nim Fedore oraz projekty - śmiga miło już dłuższy czas

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ZooMpl Samsung 840, Kingston V300 chyba?

 

BTW. ten Samsung ma słabsze niby pamięci... ciekawe ile jest różnicy między tymi "Pro" a normalnymi albo 840 a 830... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×