Skocz do zawartości
Kolopik

Instalacja DA obok...

Polecane posty

Witam, otóż zastanawiam się nad zainstalowaniem DirectAdmina na moim serwerze, jednak nie mogę go przeinstalować, ponieważ mam tam sporo danych (kilka stron www), których nie mam gdzie przenieść na te kilka godzin. Próbował ktoś w takiej sytuacji instalować DirectAdmina ? Na dedyku mam mysql,bind, apache, php, proftpd i to wszystko. DA jest w stanie się poprawnie zainstalować i po przeniesieniu plików i baz do odpowiedniej struktury DA mogłoby działać?

 

btw oczywiście wiem o tym, że DA zainstaluje mi serwer www (i resztę), które nie będą mogły działać jednocześnie. Mnie chodzi o to, czy te pakiety z DA poprawnie się zainstalują, jeśli usunę apache2 instalowane z repo, czy httpd z DA ruszy itd.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam masz kimsufi - nie prościej przerzucić dane na backup ftp i je później przenieść spowrotem na serwer?

 

Wszystko się da zrobić, co prawda konwersji w tą strone nie robiłem na jednym serwerze, ale w drugą strone kilka osób próbowało i dało się naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek pisze, przerzuć dane na backup i zrób instalację na czystym OS. Prześpij się teraz i o 2 w nocy zacznij prace, przecież, nie masz onetu, żeby ktoś ci głowę urwał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Mozesz miec spore problemyDA potrzebuje swojej instalki swoich zrodel i patchy. to nie zadziala zamiennie. ale mozesz probowac. potem zdaj relacje z tej walki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki wam za pomoc. Niestety nie chcę robić backupu, bo jedna ze stron waży 6GB spakowana, a reszta drugie tyle. Trochę szkoda mi czasu na robienie backupów, później przywracanie itd. Zwłaszcza, że mam porozrzucane po serwerze potrzebne pliki.

 

Jeszcze się zastanowię, a jak zacznę instalację obok obecnej konfiguracji to zdam relacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że naprawa błędów po takim mixie zajmie ci więcej czasu niż wrzucenie tego na serwer backupowy - tym bardziej że tam idzie caly czas rurką 100 , więc te 20 Gb to mały pikuś, a i tak musisz zrobić po wszystkim porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że naprawa błędów po takim mixie zajmie ci więcej czasu niż wrzucenie tego na serwer backupowy - tym bardziej że tam idzie caly czas rurką 100 , więc te 20 Gb to mały pikuś, a i tak musisz zrobić po wszystkim porządek.

Dlaczego błędów ? Nie raz słyszało się, że ktoś zainstalował DA, a na serwerze miał domyslnie apache2. Po starcie DirectAdminowskiego serwera www (httpd) wyskakiwała tylko informacja, że port 80 jest zajęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da się usunąć tych usług z systemu? dpkg -P się popsuło, czy jaki tam inny yum? Coś za dużo kombinujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da się usunąć tych usług z systemu? dpkg -P się popsuło, czy jaki tam inny yum? Coś za dużo kombinujecie...

Jasne, że się da tylko chciałbym usunąć pakiety po instalacji DA, jak napisałem w 1 poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się da tylko chciałbym usunąć pakiety po instalacji DA, jak napisałem w 1 poście.

Nie piłem jeszcze dzisiaj kawy, ale przeczytałem ten post kilka razy i nie znalazłem zdania, w którym piszesz, że chcesz usunąć pakiety po instalacji DA.

Nie rozumiem w takim razie problemu, ale jeśli lubisz tak komplikować sobie życie, no to Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może weź jakiś serwer i zrób próbę?

 

Chcesz mogę ci udostępnić małego VPSa, ale ma tylko 512MB RAMu powiedzmy na tydzień.

Albo weź jakiś na krótki okres czasu - może jakaś firma ci udostępni taki serwer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem jeszcze dzisiaj kawy, ale przeczytałem ten post kilka razy i nie znalazłem zdania, w którym piszesz, że chcesz usunąć pakiety po instalacji DA.

Nie rozumiem w takim razie problemu, ale jeśli lubisz tak komplikować sobie życie, no to Twój wybór.

Bo czytać należy ze zrozumieniem. Logiczne, że nie będę uruchamiał 2x binda, 2x www, 2x ftp etc.

 

Sprawa nie wypaliła, bo firma, w której kupiłem licencje nie zmieniła systemu, o który prosiłem. Muszę teraz przeinstalować serwer, bo nie chce mi się czekać 10h żeby zmieniono system z powrotem.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może weź jakiś serwer i zrób próbę?

Ale po co? Nie widzisz, że Kolopik na siłę próbuje sobie komplikować instalacje DA?

 

Nawet DA zaleca instalacje panelu na czystym systemie, bez usług typu apache, dns, mysql.. Dalej uprawiasz kombinatorykę, zamiast wywalić usługi i odpalić instalację panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Nie widzisz, że Kolopik na siłę próbuje sobie komplikować instalacje DA?

 

Nawet DA zaleca instalacje panelu na czystym systemie, bez usług typu apache, dns, mysql.. Dalej uprawiasz kombinatorykę, zamiast wywalić usługi i odpalić instalację panelu.

To właśnie oni zalecają instalację na czystym serwerze :P

Z ciekawości chciałem to sprawdzić, dlaczego tak sobie życzą, jakie problemy później występują i czy w ogóle występują. Na moim serwerze konfiguracja była podstawowa, nie miałem zainstalowanych jakichś dziwnych pakietów, dlatego pomyślałem, że ruszy bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usuniesz wpierw usługi, phpy i inne pierdoły, które poinstalowałeś to ruszy. Nie wiem dlaczego się tak przed tym usunięciem bronisz. Chyba po to, żeby po instalacji DA mieć więcej roboty przy zbieraniu konfiguracji jak się coś rozjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale po co? Nie widzisz, że Kolopik na siłę próbuje sobie komplikować instalacje DA?

 

Nawet DA zaleca instalacje panelu na czystym systemie, bez usług typu apache, dns, mysql.. Dalej uprawiasz kombinatorykę, zamiast wywalić usługi i odpalić instalację panelu.

 

Jak chce się bawić to jego sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×