Skocz do zawartości
Agent

Jaki dysk wybrać ?

Polecane posty

Witam, składam swój pierwszy komputer, wiec proszę o wyrozumiałość. Jaki dysk kupić tak do 300zł ?? Proszę o jakieś linki do aukcji/sklepów oraz co wybrać SATA, czy ATA ?? Komputer będzie przeważnie do blendera.

 

i co chodzi z tym Barracuda :huh:

 

Zmieniłem cenę z 100 do 300 zł :D

Edytowano przez Agent (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym zwiększył budżet i kupił 2 dyski jeden mniejszy SSD SATA i jakiś inny SATA ten SSD pod samego windowsa a ten 2 pod partycje. SSD jest dużo szybszy więc m.in szybciej uruchamiał by ci się system ...

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak strzele, jaką masz taśmę łącząca dysk z płytą ? Takie 10cm czy 1cm?

10cm = ATA

1cm = SATA

 

Jak masz sata to Seagate omijaj z daleka... Awaryjność mają większą niż 2lata temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się uda, to bierz Samsunga jak gdzieś znajdziesz. A jak nie to WD.

 

Jeśli dużo przestrzeni nie potrzebujesz to polecam SSD, np z tańszych OCZ Agility 3, polecam, sam używam. Do tego jeśli znajdiesz budżet to można dokupić normalny talerzowiec pod storage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się uda, to bierz Samsunga jak gdzieś znajdziesz. A jak nie to WD.

Dyski Samsunga robi teraz Seagate, w życiu bym tego nie kupił ;) Zwłaszcza gdy dostępny jest nowy dysk nawet na SATA 3 od WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

SSD czad, niedawno kupiłem Samsunga 830, ale 128GB to jest o jeszcze tyle za mało, no i działam z zewnętrznym na USB : /

Ale polecam, normalnie inne życie... tylko za 300zł to max 64 GB, a to malutko...

 

Samsung F3 był kultowy i superowy, ale no... to już nie te czasy, po sławetnych wydarzeniach w Tajlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Każdy kto Ci tutaj odpowie, będzie miał własną sprawdzoną firmę, więc nigdy nie dojdziesz który dysk jest najlepszy bo takich nie ma. Ja osobiście używam od zawsze WD i tylko tą firmę mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×