Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
benek2007

rozszerzenie lvm

Polecane posty

witam, szukam informacji jak bezboleśnie rozszerzyć lvm, miałem 6 dysków w raidzie 6 na jednym virtual disk o pojemności 3TB na tym partycję boot, uefi i vg, na vg mam partycję lv_root lv_swap i Lv_backup. na lv_backup zaczęło się kończyć miejsce więc dołożyłem kolejne 6 dysków i puściłem rekonstrukcje i inicjalizacje macierzy na tym virtual disk, przeleciało i ok widać 9TB, jednak w zarządzaniu lvm za nic nie widzę tego nowego miejsca czy może mie ktoś naprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrótowo ( detale sobie wygooglujesz ):

 

1) tworzysz nowy fizyczny wolumen dyskowy dla LVM - pvcreate

2) rozszerzasz aktualny wirtualny wolumin LVM o nowy wolumen fizyczny z p. 1 - vgextend

3) rozszerzasz wirutalną partycję LVM o świeżo utworzoną w p. 1/2 powierzchnię - lvextend

4) robisz resize FS - jaki masz system plików? system operacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam informacji jak bezboleśnie rozszerzyć lvm, miałem 6 dysków w raidzie 6 na jednym virtual disk o pojemności 3TB na tym partycję boot, uefi i vg, na vg mam partycję lv_root lv_swap i Lv_backup. na lv_backup zaczęło się kończyć miejsce więc dołożyłem kolejne 6 dysków i puściłem rekonstrukcje i inicjalizacje macierzy na tym virtual disk, przeleciało i ok widać 9TB, jednak w zarządzaniu lvm za nic nie widzę tego nowego miejsca czy może mie ktoś naprowadzić?

 

zwiekszasz partycje lvm, dalej pvresize

 

--

Lazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×