Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Suchy*wolk

[wirtualny/VPS] Serwer pod forum dyskusyjne

Polecane posty

Witam. Od ponad roku moje forum dyskusyjne stoi na wirtualnym serwerze w firmie unixstorm.org.

 

Wszystko działa na prawdę bardzo dobrze i jestem zadowolony z jakości usług oferowanych przez w/w firmę, nie mniej jednak w ostatnich tygodniach forum ma duży przypływ użytkowników. Wiąże się z tym oczywiście obciążenie procesora, ale ostatnio praktycznie codziennie otrzymuję ostrzeżenie, iż przekroczyłem np.o 75% limit bezpieczeństwa. Mój pakiet pozwala na 260cp/doba, a ja wykorzystuje 400-500cp/doba.

 

Za cholerę nie wiem jak to jest przeliczane, ale statystyki mówią, że to wina robotów/botów, które generują "sztuczne" obciążenie z jednego adresu IP.

 

Na tę chwilę wystarczają mi wszystkie parametry mojego pakietu Biznes-3, poza tymi parametrami bezpieczeństwa. Administrator proponuje przejście na pakiet Reseller-3 lub serwer VPS.

 

Pytanie teraz więc jak się do tego ustosunkować? Blokując boty, sam Sobie zaszkodzę, wypierając dobre pozycje w wyszukiwarkach. Dlatego wolałbym przejść na konto o wyższych parametrach, ale obawiam się, że w tej firmie nie jest to możliwe, ze względu na dużo wyższe koszty utrzymania serwera.

 

W takim razie zwracam się do Was z prośbą o dobranie pakietu odpowiedniego dla mnie. Sądzę, że 15-20GB powierzchni dyskowej oraz 120-150GB transferu miesięcznie wystarczy w zupełności na kolejne 6 miesięcy lub więcej, jednakże te limity obciążenia/bezpieczeństwa muszą być konkretnie określone, tak aby mogło na forum wejść te 150-200 osób online i 20.000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

 

Znajomy proponuje przejście na pakiet Business Server w firmie home.pl, aczkolwiek nie miałem nigdy do czynienia z tą firmą i opinie jak czytałem są bardzo różne. No i pytanie czy nie lepiej przejść na taniego VPSa w zaufanej firmie?

 

P.S. Chciałbym się zamknąć w tych 500PLN/netto rocznie.

Edytowano przez Suchy*wolk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej znaleźć VPS`a, pytanie tylko jak u Ciebie z administracją serwera niezarządzanego.

 

Za 990 złotych masz u nas serwer VPS50PRO z panelem Directadmin i zarządzaniem, ale jest to dużo powyżej Twojego budżetu.

 

Administrator proponuje przejście na pakiet Reseller-3

Reseller to w zasadzie to samo konto co miałeś, jest tylko więcej opcji do zepsucia ;) Jeśli przekraczasz limity konta na serwerze pozostanie Ci tylko VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na takie forum w zasadzie wystarczy Ci jakiś niedrogi VPS (koszt ok. 200-250 zł netto rocznie), do tego darmowy panel, bo po co masz płacić za licencję na DirectAdmin itp dla jednej domeny - OpenSource'owe rozwiązanie typu IspCP Omega czy ISPConfig w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Pozostaje kwestia administracji. Jeśli jesteś w stanie sam ogarnąć temat, to jesteś w domu, jeśli nie, to stać Cię będzie tylko na admina, który Ci serwer ogarnie na początku, a później będzie czasem doglądał "z doskoku". Jeśli nie masz problemów z atakami na forum, skrypty są przemyślane i w miarę bezpieczne, to takie rozwiązanie może zdać egzamin. Stawiałem kilka podobnych i w zasadzie wystarczało raz-dwa razy w miesiącu zerknąć czy wszystko gra, porobić aktualizacje i trochę pozamiatać kurze i serwery pracują wiele miesięcy bez zgrzytów.

 

Od Home i podobnych trzymaj się z dala, bo tam też możesz mieć problem z obciążeniami. Wszystkie masówki są na tym punkcie mocno przeczulone. Co prawda w pakietach "Biznesowych" na Home można wyciągnąć znacznie więcej niż na ich standardowym hostingu (który, nota bene, też zwany jest "Biznes"), ale jeśli przewidujesz wzrost popularności forum to w końcu i tam się czepią. Na własnym VPSie masz większą możliwość kontrolowania tego co się dzieje i w razie czego po prostu dogadujesz się z firmą, w której serwer dzierżawisz, aby dała Ci lepsze parametry (często tylko np. pamięć czy CPU, bez przechodzenia na wyższy pakiet). W przypadku hostingu współdzielonego w takich firmach jak Home nie ma w zasadzie marginesu - jak przekroczysz jakikolwiek parametr, to Ci zaproponują wyższy pakiet za dużo większą kasę, a jeśli takiego nie ma to cholernie drogiego dedyka. A jak Ci nie będzie pasować to pokażą drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z firmą biznes-host.pl na pewno zaproponują ci coś ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

on z takim ruchem nie ma sensu się ładować w vpsa spokojnie pociągnie na dobrym sheradzie z naciskiem na dobrym polecam ci progreso to co oni ze mną tam przeszli i przechodzą niekiedy to żadnej innej formie nie życzę bo upierdliwy jestem nie kiedy ale co do serwerów to pociągną ci i 300 online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z VPS jest ten właśnie problem, że trzeba by go ogarnąć od początku do końca i z tym mógłby być problem, iż nie mam czasu siedzieć przy tym 24/7 i pilnować, sprawdzać, konfigurować ;) Nie mniej jednak oferta Biznes-host.pl w wersji VPS#2 wydaje się bardzo imponująca.

 

W Progresso trochę ubogie oferty. W dodatku brak opisu limitów.

Edytowano przez Suchy*wolk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to?

http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

mieści się w budżecie a do tego cała zabawa z administracją należy do nich. Taki serwer uciągnie ci pewnie duzo więcej niż potrzebujesz, więc możesz spróbować dopytać się o mniejszy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam również do zapoznania się z naszą ofertą Mintshost.pl

Koszt dokupienia DirectAdmina to 17 PLN / mc

Dla każdego pakietu VPS zapewniamy darmową pomoc techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×