Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
b4stek

Czy ktoś ma AMD A6-3420M ?

Polecane posty

Tak jak w temacie, czy ktoś posiada laptopa z takim procesorem?

Jestem ciekawy jaka jest jego wydajność.. Niby 4 rdzenie, a z testów, które widziałem szału nie ma, porównują go do starszych modeli dwurdzeniowych.

 

Będę wdzięczny za informacje ;)

Edytowano przez b4stek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest procesor z przeznaczeniem biurowym - ogarniać worda, nie grzać się i być tanim.

Procka wybierz na podstawie tego, co będziesz na laptopie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebuje go do PSa, czyli potrzebna dedykowana karta graficzna.

Tak się właśnie zastanawiam co będzie lepsze czy ten AMD (z podwójną karta (zintegrowana + dedykowana) czy jakis i3.. Tyle, że i3 z dedykowaną grafą będzie o 3 stówki droższy.

 

No chyba, że jeszcze seria B950 lub B960.

Co polecicie?

Edytowano przez b4stek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Photoshopa to Ci przede wszystkim będzie potrzebne dużo RAMu. Nawet najprostsze karty graficzne obsługują teraz bardzo wysokie rozdzielczości (gdybyś chciał używać zewn. monitora).

 

W studiach graficznych często stoją stare Dual Xeony i tym podobne rzeczy, tyle, że dopakowane RAMem np. do 32 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność i3 z drugiej serii bije na głowę wszystkie APU od AMD pod względem wydajności tylko przewaga Intela kończy się gdy procesor ląduje w laptopie i potrzebujesz dłuższej pracy na baterii :)

Akurat do PS wybrałbym i3 + sporo ramu i do tego jakaś dedykowana karta graficzna ze średniej półki.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A6 i A8, choć tego akurat modelu nie znam, to gdy szukałem lapa, polecano mi jako procesory pod...gry, bo tam jest zintegrowany Radek czy coś. Tylko trzeba było jakiś soft wgrać, czy coś tam gdzieś tam - nie wiem, rzekomo tam coś się odblokowuje i z pocących się Pudzianów robią się rzekomo procki na miarę i5 + grafa dedykowana. Ja wtedy wziąłem i3 2350, choć z Intelem HD 3000. Pograć w miarę pogram, choć sterowniki HD 3000 są tak dziwnie zoptymalizowane, że Fifa 08 mi skacze, a 12tka działa bardzo płynnie.

 

Acha... lapa wybierałem do pracy (PS i takie tam) i ciut pogrania w ciut starsze giery, ale no właśnie - okazuje się, że nVidia i AMD po prostu mają lepsze stery, a intelowi do HD 3000 nie chciało się ich docierać (np. po instalce Win7 miałem chyba 4,9 indeks dla grafy, a po instalacji sterowników jakoś z środka roku 2012 skoczyło do 6,2).

 

Dużo RAMu - oo tak, minimum 8... i polecam dysk SSD w ogóle : )

 

B950 czy B960 to takie ciut celerony są, mają bodaj HT wyłączony i coś tam jeszcze, te wirtualne rdzenie. i5 fajnie mieć, bo tam jest ten boost, w i3 go nie ma, ale ja wolałem aluminiowe elementy w kadłubku kosztem właśnie i5 czy też i3 + grafa typu Radek/Geforce.

 

A, co do zużywania akumulatora, to ja bym rzekł, że właśnie intele są oszczędniejsze. Słyszałem, że te A6 i A8 się grzeją dość mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Photoshopa to Ci przede wszystkim będzie potrzebne dużo RAMu. Nawet najprostsze karty graficzne obsługują teraz bardzo wysokie rozdzielczości (gdybyś chciał używać zewn. monitora).

 

Grafika dedykowana nie jest potrzebna dla wysokich rozdzielczości. Nowsze PS-y wspomagają obliczenia kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Myślałem, że takie ficzery to raczej do jakiś After Effects i podobnych rzeczy, ale ja nie na czasie w tym względzie jestem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, a jakiej firmy tego lapka kupiłeś?

Cenowo chciałbym się zmieścić do 1800 zeta.

Duża będzie różnica miedzy zintegrowaną Intela HD3000, a GeForce GT 630M czy tam GeForce GT 610M?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Della, chciałem żeby było trochę żelaza, firmowe i 14 cali, dlatego dałem bodaj 2200 za i3 z HD 3000, bebechy średnie, ale no właśnie - zależało mi na czymś innym.

 

1800zł to dobry netbook, nie lap... nie ma sensu IMO kupować lapa w tej cenie, ja "bałbym się" wziąć te B960.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za przytoczoną cenę można kupić Samsunga z prockiem AMD A6, który na dodatek ma 8 GB ramu, grafikę dedykowaną i matową matrycę. A jakościowo i wizualnie jest okey (mam też RV515).

Jest jeszcze taki Acer: http://allegro.pl/laptop-acer-as5750-i3-2350m-4gb-500gb-gt630m-hdmi-i2574912624.html

Ale matryca błyszcząca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się, że widziałem tego Samsunga na żywo i tam chyba plastik jest taki słaby, jak w tanich Asusach i Toshibach "For Poland", że taki jak w chińskich zabawkach... bo to jest ten srebrny Samsung, ten czarny taki model wyżej chyba ma już lepszy plastik.

Ten Asus chyba też ma plastik taki jak Toshiba, że taki drapiący chropowaty i on jest straszny IMO...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność i3 z drugiej serii bije na głowę wszystkie APU od AMD pod względem wydajności tylko przewaga Intela kończy się gdy procesor ląduje w laptopie i potrzebujesz dłuższej pracy na baterii :)

Akurat do PS wybrałbym i3 + sporo ramu i do tego jakaś dedykowana karta graficzna ze średniej półki.

 

Nowej generacji intele również biją AMD pod względem długości pracy na baterii (specyfikacja UltraBook)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie :)

Zdecydowanie w grach 6470M jest lepszy od 610M. Różnica około 10-15%. Przykładowo na układzie 610M(520M) Crysis 2 na low jest niegrywalny, a na powyższym Radku mamy prawie 40fps.

 

Musiałeś mieć jakiś popsuty egzemplarz chyba. Kombinacja i3 + 610M jest pod każdym względem lepsza od A6 + HD6470M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×