Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kszymon0

Domowy serwer dla programisty

Polecane posty

Witam,

 

Postanowiłem złożyć domowy serwer który miałby zastosowanie jako serwer plików, repozytorium git/svn, serwer redmine, mysql, itp. Dodatkowo służyłby jako dodatkowe stanowisko do testów oprogramowania. Dostęp do serwera byłby głównie z sieci lokalnej, ale w pracy też chciałbym mieć możliwość połączenia się z nim.

 

Dysponuje niewielkim budżetem i chciałbym żeby był cichy i tani w eksploatacji.

 

Max cena 1000zł

 

Myślałem nad czymś z atomem, ale nie wiem czy wydali obliczeniowo w specyficznych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie Ci lepiej kupić jakiegoś VPS'a ?

 

Tutaj koszta = koszt serwera + kosz zużytej energii + kosz internetu - w przypadku VPS'a płacisz tylko (zazwyczaj) co miesiąc za niego i zapominasz o wszystkim, a kosz takiego VPS'a będzie niewiele wyższy niż koszta prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Z tym ze na (tanim) VPSie ne bedzie mial tyle mocy obliczeniowej co na dedyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie Ci lepiej kupić jakiegoś VPS'a ?

 

Tutaj koszta = koszt serwera + kosz zużytej energii + kosz internetu - w przypadku VPS'a płacisz tylko (zazwyczaj) co miesiąc za niego i zapominasz o wszystkim, a kosz takiego VPS'a będzie niewiele wyższy niż koszta prądu.

 

Rozumiem, ale przy stworzeniu serwera który będzie pobierał mało W teoretycznie powinno się zwrócić.

 

Do całego rozrachunku nie doliczam kosztu internetu ponieważ nie zamierzam zmieniać łącza z którego korzystać, a serwer w małej ilości przypadków będzie wykorzystywany do komunikacji innej niż lokalna.

 

Dodatkowo zyskuję większą moc obliczeniową

Edytowano przez kszymon0 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo zyskuję większą moc obliczeniową
Na wspomnianym Atomie ? W dobrej firmie dostaniesz VPS'a na mocnym procesorze który wydajnościowo przebije Atoma nawet kilkukrotnie.

 

A gdy wybierzesz coś innego to koszta energii elektrycznej pójdą w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może chmura? Jak będziesz chciał więcej mocy np. przy jakimś renderingu lub czymś co obciąży proca to sobie zwiększych cpu / ram na np. godzinkę a później znowu zmniejszysz.

 

Chyba że potrzebujesz na dłużej mocy obliczeniowej to będzie się bardziej opłacało brać VPS.

 

Napisz do jakiejś firmy i poproś o rdzeń 100% dla siebie. Pewnie wyjdzie ci z 60zł / mc, ale efekt będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie chcesz go wykorzystywać maszynę do pracy w sieci lokalnej i testów oprogramowania to nie słuchaj rad o tanich VPS-ach tylko zainwestuj w coś swojego.

 

Z doświadczenia, że nie wyobrażam sobie innego sytemu pracy niż na lokalnym serwerze testowy, wszystkie aplikacje klepie na zwykłym kompie ale na dysku udostępnionym poprzez sambę na serwerze testowym. Potem wystarczy ctrl+s, przełączenie na przeglądarkę i ctrl+r. Nie trzeba nic wysyłać na serwer ftp-em, itp. tylko działa od razu.

Na zewnątrz tez bez problemu udostępnisz maszynę na świat (przy zmiennym IP poprzez dyndns-a)

 

Ja używam Atoma D510 i nie jest to demon prędkości ale wystarcza do mojej pracy, u Ciebie zależy co chcesz tam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej cenie nie będzie kompromisów. Jeśli głównymi cechami wyboru są cisza i cena to smiało doradzam odpuścić temat z kupowaniem maszyny na słabiutkim atomie i przejście na VPS. Będzie to przynajmniej pełnoprawna maszyna podpięta do mocnego łącza. Dodatkowo nie będzie wymagała wydania od razu całej kwoty tylko da trochę czasu na rozpoznanie tematu i przekonanie się czy to jest czego potrzebujesz. Poza tym możesz zawsze zrezygnować po miesiącu. Polecam zapoznać się z ofertą webh.pl a zapewne i w postach pojawia się propozycje hostingu VPS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z ofertą webh.pl a zapewne i w postach pojawia się propozycje hostingu VPS ;)

A czy w którymkolwiek miejscu autor prosił o oferty VPS-ów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy w którymkolwiek miejscu autor prosił o oferty VPS-ów?

A w którym momencie to jest jakaś oferta? Bo ja nie widzę tu żadnych kwot ani specyfikacji. Mam specjalnie dla ciebie dopisać "niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych." ? To tylko odnośnik do firmy zajmującej się sprzedażą VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w którym momencie to jest jakaś oferta? Bo ja nie widzę tu żadnych kwot ani specyfikacji. Mam specjalnie dla ciebie dopisać "niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych." ? To tylko odnośnik do firmy zajmującej się sprzedażą VPS.

W którym miejscu autor prosił o polecenie firm, które sprzedają VPS-y?

 

Autor w swoim poście nic nie wspomniał o VPS-ach a za chwilę zrobi się tu flame o samych VPS-ach.

 

@kszymon0:

Przejrzyj ten wątek http://www.webhostingtalk.pl/topic/34088-jaki-sprzet-do-nauki-i-pracy-domowy-lab/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VPS'y to mam już swoje firmy którym ufam i nie zmienię ich dlatego podziękuję za oferty polecające. Odnośnie pomysłu złożenia serwera wychodzimy od podstaw czyli zastosowanie programistyczne, testy itp, do tego system plików potem redmine, git/svn, mysql itp.

 

Jeśli chodzi o testy aplikacji webowych to bardziej szedłbym w stronę VPS, ale jestem programistą c/c++. Dodatkowo trochę ciężko z zastosowaniem VPS'a jako serwer plików ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jeśli masz wystarczająco miejsca, dorzuć do obecnego komputera ramu i zakup np. VMWare Workstation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct: pierwsza sensowna rada.

Zamiast ładować kasę w kolejnego kompa, który będzie zjadał kolejne kilowaty, lepiej dołożyć za tę samą kasę RAMu i jakiś dysk do obecnie wykorzystywanej maszyny, może nawet wymienić procka na mocniejszego, jeśli jest taka możliwość, później zainstalować jakąś maszynę wirtualną i z niej udostępniać na świat. Wyjdzie taniej i mniej wnerwiająco (mniej warczących wiatraków, mniej plączących się kabli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zużyciu 180w przez komputer, za miesiąc będziemy musieli zapłacić ok. 35zł. Za dobrego vps 100zł miesięcznie. Po jakimś czasie inwestycja się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy to będzie typowo komputer oszczędny np na atamie czy tania maszynka lowendowa.

Na serwer dla programisty wystarczy zwykły nettop z d525 + 2GB ram a taki sprzęt możesz tanio wyrwać na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×