Skocz do zawartości
Gość Kamikadze

SerwerStatus.pl

Polecane posty

Nikt nie wątpi że nie wiesz co się dzieje na maszynie :)

 

 

Cóż. Nie ma to jak odpyskować, zamiast grzecznie przyznać się do błędu, poprawić i przeprosić za uciążliwości. No ale pewnie znowu (tak jak w przypadku ujawnionych poprzednio luk) będzie śpiewka, że to darmowe, hobbystyczne itp. i produkcyjnych nadziei z tym nie ma co wiązać, a jak komuś nie pasuje, to wyp...

 

PS: Zdajesz sobie sprawę, że ten ranking stracił na jakiejkolwiek wiarygodności przez to,

bo klientowi zawsze można napisać, że działające systemy zabezpieczające tak nieudolny monitoring

(bo jakże by inaczej nazywać wynikający z tego komunikatu błędu fsockopen na port 22 i nic poza tym)

zidentyfikowały jako zagrożenie i wycięły permanentnie atakującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Jakim w o ogóle cudem wybierając metodę sprawdzania pingu można wrzucić fsockopen na ssh? :D

 

Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna - skrypt usilnie ustawia ssh_check na 1 zamiast ping, a więc problem leży albo w ustawieniach albo w samych funkcjach sprawdzających (w co wątpię...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Cóż. Nie ma to jak odpyskować, zamiast grzecznie przyznać się do błędu, poprawić i przeprosić za uciążliwości. No ale pewnie znowu (tak jak w przypadku ujawnionych poprzednio luk) będzie śpiewka, że to darmowe, hobbystyczne itp. i produkcyjnych nadziei z tym nie ma co wiązać, a jak komuś nie pasuje, to wyp...

 

PS: Zdajesz sobie sprawę, że ten ranking stracił na jakiejkolwiek wiarygodności przez to,

bo klientowi zawsze można napisać, że działające systemy zabezpieczające tak nieudolny monitoring

(bo jakże by inaczej nazywać wynikający z tego komunikatu błędu fsockopen na port 22 i nic poza tym)

zidentyfikowały jako zagrożenie i wycięły permanentnie atakującego?

 

Ojej przepraszam, ale chodziło mi raczej o to że przytaknałem, że on ma rację a teraz przeczytałem że wyszło na odwrót niż zamierzałem powiedzieć :) Ja nie chciałem obrazić nikogo tylko ze zmęczenia mi takie zdanie wyszło :)

 

@Archi, wybierając metodę ping, nie jest w ogóle (nie powinna) być używana metoda sprawdzania pingu, tylko jest oddzielny pliczek wykonywalny, który puszcza zwykły ping z systemu (jak logujesz się na usera i piszesz ping -c 1 wp.pl)

 

 

Edit:

No tak sa jeszcze błędy i problemy, ale są one systematycznie poprawiane a po tamtych ujawnionych lukach skrypt był zabezpieczany. Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie w 100% bo dziura zawsze się znajdzie jak nie w skrypcie to w systemie jak nie w systemie to gdzieś indziej, ale cały czas pracuję nad poprawą działania skryptu i jego optymalizacją. Jako że nie jestem jakimś geniuszem bo to chyba każdy wie idzie mi trochę wolniej niż innym, tym bardziej że prócz tego projektu człowiek też ma swoje życie :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

@Archi, wybierając metodę ping, nie jest w ogóle (nie powinna) być używana metoda sprawdzania pingu, tylko jest oddzielny pliczek wykonywalny, który puszcza zwykły ping z systemu (jak logujesz się na usera i piszesz ping -c 1 wp.pl)

 

To słaba metoda, powinno się puszczać minimum 2-3 requesty - internet jest zbyt "niestabilny", żeby bazować uptime w oparciu o 1 request / minutę. Ot, taka moja konkluzja.

 

A co do SSH to znając życie masz gdzieś błąd w php i dodaje się również pliczek odpowiadający za spam portu 22 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To wszystko muszę przejrzeć we wszystkich pliczkach, testowałem też inne metody testów, ale na razie nie znalazłem takiego złotego środka :)

 

Pamiętaj Archi też że uptime zmienia się jak system wykryje serwer offline. A taki status pojawia się z minimum 3 serwerów (jak któryś z 3 serwerów jest niedostępny to pobiera dane z innego). Podsunąłeś mi pomysł na taką zaawansowaną rozbudowę opcji monitoringu że wszystko sobie konfigurujesz co ile ma być testowane, ale to tylko zamysł na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Różnica jest taka, że wysyłasz te 3 pakiety i masz spokój, a tak na samą komunikację z drugim serwerem tracisz pewno 10x tyle ;).

 

Dałbym userowi opcję ilości requestów w liczbie 1-5, która dany serwer ma puścić ZANIM zgłosi serwer off i odpyta następny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już były takie sugestie. Przy aktualizacji wdrożona zostanie taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Spokojnie :)

 

Pisałem na FB że będą przerwy. Aktualnie przenoszę stronę WWW i panel na inny serwer aby odciążyć obecny. W między czasie trzeba było kilka rzeczy przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane procentowe w ostatnich 7 dniach pokazują 'brak danych %'.

 

Zauważył ktoś jakieś problemy przy np. cloudflare? U mnie serwer ma awarie pare razy w ciągu dnia, a tak naprawdę jest dostępny. Np. teraz awaria trwa od 12:03 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z CloudFlare są problemy. A z danymi jest problem. Jest prawie ukończona nowa aktualizacja gdzie statystyki będą dokładniejsze i zmieni się zupełnie system zliczania uptime/downtime (bardziej dokładniejszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer cały czas chodzi ;p
cluster014.ovh.net 80 0.08 % 0.05 % 0.05 % 0.08 %


14 listopad 2014 19:09:59 Zmiana statusu serwera cluster014.ovh.net

System wykrył że Twój serwer jest już dostępny.

Dane:
Nazwa serwera: cluster014.ovh.net
Adres IP/Host: cluster014.ovh.net
Port: 80

Data awarii: 2014-11-13 19:41:00
Data odzyskania sprawności: 2014-11-14 19:11:00

SerwerStatus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. często samo wylogowuje

 

2. strony bardzo ciężko się ładują

3. nie ma kontroli nad czasem sprawdzania serwera

(jest tytlko "Czas po jakim wysyłane są powiadomienia od momentu zmiany statusu")

 

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nowa aplikacja jest pisana praktycznie od zera, więc zapewne większość usterek będzie usunięta.

 

Jak masz sugestie co można dodać / zmienić / usunąć to pisz na kontakt@serwerstatus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa aplikacja jest pisana praktycznie od zera, więc zapewne większość usterek będzie usunięta.

 

W końcu się za robotę we firmie wziąłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Beta jest zrobiona, ale jeszcze bez dostępnych wszystkich modułów. Trochę czasu to zajmuje, ale plan jest do końca roku wykończyć 2 projekty włącznie z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Były takie prośby i jest to raczej rozważone pozytywnie.

 

Na razie jednak dopracowuję nowy system zliczania uptime i innych statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę o dodatkową wartość predefiniowaną: port 80 + ping

aby mieć tę kombinację trzeba wybrać opcję: "21, 22, 53, 80, 3306, PING"
a z nią już kilka serwerów ma uptime 0% w podsumowaniu, mimo że działają: gbzl, sixwishlist, fivhost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak bo został zmieniony system monitorowania już pod nowy panel i niektóre funkcje mogą nie działać wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×