Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
retep86

Jaki VPS pod mały sklep internetowy?

Polecane posty

Witam,

 

Jaką firmę polecacie do czegoś takiego: dwie strony(własny skrypt CMS) oraz jeden sklep internetowy postawiony na prestashop. Ja myślałem sobie, aby najpierw zakupić hosting www, a za jakiś czas gdy sklep się rozwinie w tej samej firmie zmienić hosting www na vps. Chodzi mi o jakiś w miarę tani VPS. Zależy mi też na rejestracji domen w szególności z końcówką edu.pl bo wiem, że nie wszyscy są w stanie taką zarejestrować. Pisałem do kilku firm, ale niestety te które mnie interesują nie mają możliwości rejestracji domen(vipower,hitme). Myślałem także nad ofertą webh.pl, ale dwa dni nie dostaje odpowiedzi na ich maila więc jak będę miał w przyszłości takie problemy z supportem to wolę wybrać inną firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domen lepiej nie kupować u usługodawców hostingu tylko u jakichś większych rejestratorów domen typu ovh, home czy az.pl. W az.pl dostaniesz edu.pl z tego co się orientuję.

 

Tanie vpsy zlokalizowane w Polsce dostaniesz tutaj:

http://slaskdatacenter.pl/dedykowane.html

http://vihost.pl/serwery-vps.php

 

Nie jesteśmy niestety w stanie ocenić czy będziesz potrzebował hostingu współdzielonego czy VPSa bez żadnych informacji (uu, transfer u poprzedniego usługodawcy itd) na temat stron, które chcesz hostować. Jeśli wszystko będziesz rozkręcał od zera (a nie przenosił z innego hostingu) to na początek na pewno wystarczy Ci współdzielony hosting www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting bierz śmiało w ViPower.pl - a domeny w OVH.pl bądź MasterNet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domen lepiej nie kupować u usługodawców hostingu tylko u jakichś większych rejestratorów domen typu ovh, home czy az.pl. W az.pl dostaniesz edu.pl z tego co się orientuję.

 

Tanie vpsy zlokalizowane w Polsce dostaniesz tutaj:

http://slaskdatacent...dedykowane.html

http://vihost.pl/serwery-vps.php

 

Nie jesteśmy niestety w stanie ocenić czy będziesz potrzebował hostingu współdzielonego czy VPSa bez żadnych informacji (uu, transfer u poprzedniego usługodawcy itd) na temat stron, które chcesz hostować. Jeśli wszystko będziesz rozkręcał od zera (a nie przenosił z innego hostingu) to na początek na pewno wystarczy Ci współdzielony hosting www.

 

A powiedz mi dlaczego lepiej kupować u większych rejestratorów? Wszystkie strony dopiero powstaną. Sklep też nowy więc wydaje mi się, że zanim będę potrzebował VPSa to kilka miesięcy minie. Mam kilka hostingów i wiem, że w niektórych nie ma VPS, a jest tylko hosting www więc chciałbym tam gdzie wszystko jest w jednym miejscu. Vihost to chyba ta sama firma co Vipower. Do nich pisałem, ale u nich domen nie mogę rejestrować, choć oferta mi się bardzo podoba i szybko odpisali na mojego maila, a support też jest dla mnie bardzo ważny. Mam w sumie możliwość rejestracji na innych moich hostingach domeny np. edu.pl, ale wydaje mi się, że chyba lepiej jak wszystko jest w jednym miejscu? Nie jestem w tym ekspertem więc liczę na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o hitme.net.pl? Czytałem, że były kiedyś problemy z supportem, ale kolega ma tam małego VPS i podobno ostatnio zmieniło się u nich na plus w tym temacie. Jutro spróbuje zadzwonić do webh.pl i dokładnie dowiedzieć się o ich ofercie. Vipower biorę cały czas pod uwagę bo mają wiele dobrych opinii na tym forum natomiast na temat innych wymienionych tutaj ofert albo czytałem o problemach z serwerami(slaskdatacenter, biznes-host) albo nic nie znalazłem(ann.pl). Nadal nikt nie wyjaśnij czemu lepiej zarejestrować domenę u dużych dostawców(np. ovh), a nie bezpośrednio u firmy, w której biorę VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Moim zdaniem zawsze lepiej rozdzielić hosting i domeny (nie zawsze ale w większości przypadków)

 

Jedna firma zapewni ci lepszy hosting druga tanie domeny.

 

Szkoda że ovh nie ma edu bo bym ci polecił ;)

Co do VPS to:

hitme.net.pl / budgetvps.pl - dobre serwery

globalnetwork.pl i serversite.eu - Warto brać lok. Warszawa

 

A hosting na początek to możesz jakieś progreso (tyle że tu za rok z góry) lub castpol.pl

 

Skoro zaczynasz dopiero i fizycznie nie masz żadnego ruchu to zacznij od zwykłego konta WWW a za pewnie jakieś pół roku jak się wszystko rozwinie (zależy od Ciebie oczywiście) przejście na VPS.

 

Szkoda płacić 2-3 razy więcej za VPS jak nie potrzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jak zakładasz sklep internetowy to oszczędzanie na serwerze i reklamie powinno być ostatnią rzeczą o jakiej można pomyśleć. Także odradzałbym wszelkiego rodzaju budżetowe oferty, hostingi za kilkdziesiąt złotych bo po co "przepłacać jak sklep dopiero zaczyna"

 

Koszt serwera nawet takiego za 500 PLN/rok ma się nijak do kosztów prowadzenia działalności

 

"tani serwer" można sobie wziąć na stronę hobbistyczną, nie zaś na sklep...

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Prawda jest taka że jak zakładasz sklep internetowy to oszczędzanie na serwerze i reklamie powinno być ostatnią rzeczą o jakiej można pomyśleć. Także odradzałbym wszelkiego rodzaju budżetowe oferty, hostingi za kilkdziesiąt złotych bo po co "przepłacać jak sklep dopiero zaczyna"

 

Koszt serwera nawet takiego za 500 PLN/rok ma się nijak do kosztów prowadzenia działalności

 

"tani serwer" można sobie wziąć na stronę hobbistyczną, nie zaś na sklep...

 

Jasne niech bierze od razu 3 dedyki po 1500zł / mc każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne niech bierze od razu 3 dedyki po 1500zł / mc każdy

 

Nie, na sklep idealne są vpsy budżetowe po 20pln/mies

 

Płacąc 1000PLN/zus, koszty lokalu, koszty magazynu, organizowania sprzedaży, kasy fiskalne czy co tam jeszcze potrzeba do prowadzenia zyskownego sklepu właścicielowi nie zależy na zarabianiu i może pozwolić sobie na rozwiązywanie problemów z tanim hostingiem i czekania dniami na reakcję usługodawcy prawda? bo przecież z ceny usługi nie wynika jakość i zaangażowanie usługodawcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest to takie proste jak się Wam wydaje, czasami warto zainwestować od razu w dedyka, innym razem wystarczy zwykły shared. Decyzje o tym powinien podjąć właściciel sklepu na podstawie ilości produktów, popytu na dane produkty i swoich zasobów finansowych. Ważne tez jest jaka będzie reklama danego sklepu, a tym samym ewentualna ilość wejść na stronę przez potencjalnych klientów.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Nie, na sklep idealne są vpsy budżetowe po 20pln/mies

 

Płacąc 1000PLN/zus, koszty lokalu, koszty magazynu, organizowania sprzedaży, kasy fiskalne czy co tam jeszcze potrzeba do prowadzenia zyskownego sklepu właścicielowi nie zależy na zarabianiu i może pozwolić sobie na rozwiązywanie problemów z tanim hostingiem i czekania dniami na reakcję usługodawcy prawda? bo przecież z ceny usługi nie wynika jakość i zaangażowanie usługodawcy ;)

 

Jak stawia coś dużego to ok, ale jak mały sklep z cukierkami że tak powiem to po co mu coś dużego jak w bazie będzie miał 20 produktów na krzyż ;)

 

Trochę się nie określił dokładnie użytkownik, ale trudno.

 

Jeżeli dopiero zaczyna to może sobie wziąć coś mniejszego bo ma 10 produktów w sklepie, ale jak zwiększy mu się popularność, a co za tym idzie ruch i produktów będzie chciał dorzucić to nie widzę problemu żeby przenieść wszystko na VPS a później dedyka.

 

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu jasno wynika że to startup. Jeśli nie wiadomo czego się spodziewać to już lepiej niż dedyka na poczatku chyba iść w chmurę i w razie czego zmienić nieco potrzebne parametry. Chociaż prawda jest taka, że i tani VPS pociągnie prestashop'a z normalnymi ilościami odwiedzin bo nie tylko serwery dedykowane potrafią obsłużyć konkretną liczbę odwiedzin i mieć sensowy uptime. Może i koszty prowadzenia firmy są większe niż koszt hostingu ale gdyby podchodzić do każdego tematu tak rozrzutnie to co drugi biznesplan zakładałby kupienie nowego mercedesa bo przecież właściciel nie ma czasu na stanie u mechanika. Zwłaszcza, że dla osoby która zdaje takie pytania dedyk prawdopodobnie nie obędzie się też bez pomocy z administracją, która będzie go kosztować drugie tyle.

 

Co do domeny edu.pl to lepiej zarejestrować tam gdzie taniej i niekoniecznie tam gdzie serwer. Z doświadczenia wiem, że ultra promocyjne ceny az.pl po roku odbijają się czkawką i za domenę łatwo w efekcie przepłacić dwukrotnie (przynajmniej pl). Tak na szybko kylos.pl tanio sprzedaje domeny edu.pl - 75 PLN brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez wziac micro instancje na Tiktalik.com za 35PLN/mc, ktora mozna wylaczyc i polozyc na noc z boku, zeby nie placic za wykorzystanie, w czasie programowania sklepu. http://www.tiktalik.com/

 

zasoby gwarantowane 512MB , 0.8Mhz, dysk SSD

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Na ten moment zarejestrowałem tylko domenę na hostingu, który mam już dłuższy czas(laohost). Akurat mieli tam możliwość rejestracji domen edu.pl. Pomysł z rejestracją domen u większych rejestratorów i zmiany tylko dnsów przypadł mi do gustu i resztę domen będę rejestrował w ovh(niskie ceny i duża firma). Mogę rejestrować tylko domenę bez żadnego hostingu? Zawsze brałem hosting z domeną więc nie wiem jak jest w tej kwestii. Co do hostingu dla tego sklepu: jedną stronę skończę dopiero gdzieś za tydzień, a sklep gdzieś za 2-3 tygodnie więc jeszcze się zastanawiam. Co do dyskusji na temat czy hosting, czy vps czy jeszcze coś innego to: dwie strony firmowe(na własnym prostym cmsie), które nie będą generować nie wiadomo jakich wejść dziennie(każda pewnie maks. do 10 wejść). Sklep nie jest startupem, a uzupełnieniem oferty sklepu stacjonarnego, który już istnieje(koszty prowadzenia firmy i tak są już ponoszone więc to nie ma żadnego znaczenia). Wybór padł na preste bo jest na darmowej platformie i nie będę potrzebował go rozbudowywać o mnóstwo funkcji. Sklep będzie miał maks. 300-400 produktów. Jakie będą odwiedziny tego nikt nie wie. Wydaje mi się, że na początku zwykły hosting powinien wystarczyć, ale na pewno po jakimś czasie przejdziemy na VPS, ale dedyk będzie według mnie za duży i nie wykorzystam go w całości. Wszystkie te strony będą dla dwóch znajomych, ale cieszę się, że przedstawiliście kilka pomysłów i propozycji bo pod koniec roku dla siebie będę potrzebował małego VPSa i nie będę musiał otwierać nowego tematu, a wykorzystam wiedzę zdobytą tutaj i wybiorę firmę, której nie wybiorę teraz dla znajomego(Będę miał porównanie przynajmniej dwóch różnych VPSów). Na ten moment zastanawiam się nad: Vipower, Mzone, Hitme, Webh. Tak naprawdę to wszystkie te firmy mają podobne ceny i co bym nie wybrał jeśli będzie dobry support, będę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę rejestrować tylko domenę bez żadnego hostingu? Zawsze brałem hosting z domeną więc nie wiem jak jest w tej kwestii.

Tak jak napisałem w poprzednim poście, wszędzie możesz spokojnie kupić tylko domenę i skonfigurować sobie z dowolnym serwerem wykupionym gdzie indziej.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×