Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

iRedMail nie działa tak jak powinien

Polecane posty

Cześć

 

Dla zabawy (bo wcześniej zawsze używałem zewnętrznego serwera pocztowego) zainstalowałem sobie iredmaila z dodatkami. Po zainstalowaniu i konfiguracji niestety nie wszystko działa tak jak powinno.

 

Dla testu najpierw wysłałem maila z vpsa na moje konto mailowe w boo.pl. Mail nie doszedł, a na skrzynkę dostałem dziwny mail zwrotny od daemona.

 

Najważniejszy jej fragment:

<mójmail na boo>: host mail.boo.pl[91.234.217.11] said: 550-[RBL] rejected
because x.x.200.242 is in a black list at 550 zen.spamhaus.org (in reply
to RCPT TO command)

 

Wynika z tego że ip podobne do ip mojego vpsa jest na blackliście (później z niej go usunąłem i mail doszedł bez problemu) - to wszystko rozumiem. Tylko dlaczego jeśli moje ip to x.x.203.24, a na blackliście jest x.x.200.242 (człony x.x. są takie same dla obu ip, ale dwa ostatnie różne) to z mojego ip maile również są blokowane? Przecież to dwa zupełnie inne ip, ten rzekomy spam nie był wysłany nawet z mojego vpsa przez ewentualnego poprzedniego właściciela... Wszystko robię na darmowym vpsie z h1f więc się nie dziwię takim działaniom, ale zastanawia mnie ta rozbieżność IP, przecież to mogły być dwa zupełnie różne serwery.

 

No i pomijając ten problem (z blacklisty ip już usunięte i maile nie są blokowane) to jest nie wszystkie maile dochodzą.

 

mój vps ===> boo.pl dochodzi

mój vps ===> o2.pl nie dochodzi, brak jakiegokolwiek błędu

mój vps ===> gmail.com nie dochodzi, brak jakiegokolwiek błędu

 

boo.pl ===> mój vps dochodzi

o2.pl ===> mój vps dochodzi

gmail.com ===> mój vps dochodzi

 

Dlaczego tak jest? Rekordy mx ustawiłem poprawne, na jeden serwer dochodzi bez problemu...

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i raczej nie będę miał, chyba że da się to zrobić samemu z poziomu konsoli, bo w solusie wyłączyli tą opcję a kontakt z supportem jest niemalże zerowy :P

 

Ale to na pewno jest wina rdns?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta zwrotka jest _dziwna_?

Przecież wyraźnie jest w niej, że IP (albo i sumaryzacja adresacji) jest na blackliście RBL spamhaus.

 

A odnośnie reszty - to jak nie podasz tego IP, to ciężko ze szklanej kuli wywróżyć, co też tam nie gra.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo adres mojego vpsa (x.x.203.24) nie był na żadnej liście sbl/xbl/pbl.

 

 

Problem rozwiązany. Na gmaila doszło z kilkunastominutowym opóźnieniem, a na o2 potrzebny jest rdns.

 

Aug 24 18:53:07 icebeast postfix/smtp[1951]: 495A41DE42AD: host mx11.go2.pl[193.17.41.141] refused to talk to me: 554 Client address rejected: No reverse DNS for x.x.203.24

Aug 24 18:53:10 icebeast postfix/smtp[1951]: 495A41DE42AD: host mx3.go2.pl[193.17.41.214] refused to talk to me: 554 Client address rejected: No reverse DNS for x.x.203.24

Aug 24 18:53:13 icebeast postfix/smtp[1951]: 495A41DE42AD: host mx4.go2.pl[193.17.41.44] refused to talk to me: 554 Client address rejected: No reverse DNS for x.x.203.24

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Ten adres IP nie ma wcale ustawionego RevDNS, więc raczej nikłe szanse, co by jakikolwiek średnio ogarnięty serwer taką wysyłkę przyjął. A odnośnie rbl - to tak, jeśli dysponent adresacji olewa spamowy ruch ze swojej sieci, to blokowane mogą być i całe przydziały adresacji albo i nawet ruch z systemu autonomicznego. Takie sumaryzujące rbl to właśnie spamhaus, no i np. uceprotect (ale tam delisting jest "lekko" drogawy ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×