Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

PhpBB3 vs. MyBB

Polecane posty

Witam, posiadam niewielkie forum oparte o skrypt PhpBB3, jednak denerwuje mnie wgrywanie modyfikacji, dlatego zastanawiam się nad Mybb ze względu na suport (bb3 też ma dobry), prostotę (minus dla bb3 ze względu na uprawnienia i wgrywanie modyfikacji), masę darmowych szablonów, np. podobnych do płatnych silników (IPB, VB etc). Dawno też nie siedziałem na Mybboard więc zasięgam waszej opinii. Temat już był wałkowany 4 lata temu na forum, jednak wolałbym otrzymać świeższe informacje. Poza tym, jak wygląda przejście z bb3 na mybb ? Próbował ktoś ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam,

Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gre wchodzą tylko te dwa skrypty? Jeśli nie zainteresuj się SMF

Tylko te dwa. Opcja 1 zostać przy bb3, opcja 2 przenosić się na mybb. SMF bawiłem się rok, albo 2 lata temu i nie przypadł mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl ma rację. Warto zainteresować się SMF. Rok czy 2 to dużo, po za tym ma kilka ciekawych szablonów. A leżeli masz wybierać to niestety ci nie poradzę. Rzadko korzystam z forum które stoi na tych 2 skryptach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB to strasznie nieoptymalne dziadostwo, tak samo jak większość pluginów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeniosłem forum na Mybb i na razie jestem zadowolony. Baza danych się bezproblemowo przyjęła. Odczułem jednak większe obciążenie serwera przez to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Uwierzcie, że mybb z autorskimi modyfikacjami, jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Focus:

 

phpBB3 z własnymi modyfikacjami jest również dobrym rozwiązaniem ;) Jeśli się dobrze zna jego budowę i pisze modyfikacje, które korzystają UMIL i są zgodne z AutoMOD - instalacja ich jest bezproblemowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

A czy ja powiedziałęm, że nie są? Owszem, masz rację są. Ale mi bardziej do gustu przypadło mybb z autorskimi dodatkami - nie wiem - może kwestia sentymentu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeniosłem forum na Mybb i na razie jestem zadowolony. Baza danych się bezproblemowo przyjęła. Odczułem jednak większe obciążenie serwera przez to forum.

 

Bo mybb obciąża o wiele bardziej od phpbb. Ale jest przyjaźniejsze dla użytkownika i łatwiejsze w personalizacji moim zdaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bo mybb obciąża o wiele bardziej od phpbb. Ale jest przyjaźniejsze dla użytkownika i łatwiejsze w personalizacji moim zdaniem :)

No tak, gdybym nie był leniwy to zostałbym przy bb3. Wgrywanie modyfikacji to katorga, ciągle trzeba edytować te szablony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od lat mam forum na bb3 a właściwie zaczynałem jeszcze na bb2 i jestem mega fanem tego skryptu. Do tego jako webmaster wdrążyłem już dziesiątki for pod różnymi skryptami i osobiście najlepiej mi się pracuje na phpBB3. Możliwe, że to dlatego iż znam dobrze ten skrypt, ale na moje oko ma najbardziej przyjazny system szablonów. Można zrobić w nim praktycznie wszystko. MyBB znam gorzej, ale jak testowałem i porównywałem oba skrypty to MyBB był troszkę bardziej obciążający dla serwera. Przy mniejszych forach nie odczuwa się różnicy, ale przy większym rozmiarze bazy różnice są odczuwalne. Jak dla mnie phpBB3 jest bardziej przyjazne użytkowników, prostsze w obsłudze, do tego ma ładniejszy panel administracyjny. Mankamentem jest panel moderatorów bo jest kompletnie zagmatwany, ale na szczęście w tworzonej właśnie wersji 3.1.0 ma zostać całkowicie przebudowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z phpBB3 od długiego czasu. Lubiłem go za fajny panel, mnóstwo layoutów i ogólne możliwości techniczne. Czy to pod fora, czy pod gry PBF... Jednakże potem zamieniłem php na MyBB. Dlaczego? Na pewno prostsze instalowanie pluginów, wgrany system reputacji i ciekawy układ edycji stylów, i to pomagało mi przy edycji całości. Ale od niedawna zaczęły mnie męczyć boty, a zabezpieczenia przestają działać. Za to phpBB3 cały czas stoi nienaruszone.

 

Tak więc jak chcesz forum modyfikować bardzo szybko, bierz MyBB, a jak ci zależy na całkowitym odseparowaniu od spamu - phpBB3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×