Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
i686x_

Serwer nie przechodzi trybu POST

Polecane posty

Witam serdecznie, po złożeniu serwera mam wielki problem, serwer nie przechodzi trybu POST. Gdy wyjmuję pamięci ram ze slotów; komputer tego nie wykrywa i przy włączeniu głośniczek nie wydaje żadnych dźwięków, po podłączeniu dysku pod kabel Moltex - działa poprawnie, lecz gdy podczepiam do niego taśmę IDE dysk się nie uruchamia... Wszystko poprawnie działa, lecz brak jest trybu post.

 

Umieszczę również bardzo niskiej jakości film, może w jakiś sposób on pomoże

http://youtu.be/wVnPgPLnYJ4

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szału nie ma jeśli idzie o możliwości,

reset cmos, a jak nie da rady to drugi taki sam szrotek i jedziesz po kolei z elementami (o ile to nie samo mobo),

jak ruszy po wymianie np. procka czy ramu / jakiejś taśmy to masz wadliwy element,

swego czasu stosowało się także karty diagnostyczne na pci które pokazywały jakiś tam numerek błędu,

ogólnie posprawdzaj czy nie masz gdzieś kondensatora wybrzuszonego, czy nie ma jakiś uszkodzonych ścieżek na mobo,

zmień zasilacz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego już próbowałem, lecz poruszenie taśmy IDE na gnieździe wytwarzało rozruch dysku twardego i nic po za tym, wszystko inne działa nadal, lecz nie chce nadal przejść do trybu POST, kondesatory są wszystkie sprawne i nigdzie nie zauważyłem wybrzuszenia.... Skończyły mi się pomysły na diagnozę. - Niby takowa karty na PCI są, lecz takowej niestety nie posiadam, co do zasilacza, jest on w pelni sprawny.

 

PS. Może i szalu nie ma, ale ważne że uciągnie Windowsa XP + kilka aplikacji do SERWERA WWW i Jakiś mało wymagających serwerów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Odłącz wszystko, wyjmij procek itp.

 

I złóż od nowa. Może coś źle zrobiłeś? Głośnik na pewno w odpowiednie miejsce podpiąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×