Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dariusz Lorek

Jaki ruch wytrzyma 8 równoległych procesów CGI?

Polecane posty

Posiadam dobrze rokujący serwis który aktualnie utrzymuję na serwerach współdzielonych home.pl. Aktualnie osiągamy ruch na poziomie przeciętnie 40,000 PV (7,7k V / 5k UU) - dziennie i spodziewamy się nawet dwukrotnego przyrostu na przestrzeni najbliższego miesiąca.

 

Dowiedziałem się iż współdzielony Business Server w home.pl posiada ograniczenie do 8 równoległych procesów CGI i może to przy zwiększonym ruchu wpłynąć na pojawianie się braku dostępu do serwisu.

 

Ile wytrzyma 8 CGI ruchu oraz ewentualnie ogólnie... jaki ruch powinien wytrzymać Business Server w home.pl ... czy mam się już ewakuować? (Mam opłaconą usługę na 3 najbliższe lata więc nie jest to równoznaczne z pożegnaniem home.pl...).

 

PS: Na żaden sposób nie mogę stworzyć tematu w dziale "LUŹNE ROZMOWY O HOSTINGU".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dobrze rokujący serwis który aktualnie utrzymuję na serwerach współdzielonych home.pl. Aktualnie osiągamy ruch na poziomie przeciętnie 40,000 PV (7,7k V / 5k UU) - dziennie i spodziewamy się nawet dwukrotnego przyrostu na przestrzeni najbliższego miesiąca.

 

Dowiedziałem się iż współdzielony Business Server w home.pl posiada ograniczenie do 8 równoległych procesów CGI i może to przy zwiększonym ruchu wpłynąć na pojawianie się braku dostępu do serwisu.

 

Ile wytrzyma 8 CGI ruchu oraz ewentualnie ogólnie... jaki ruch powinien wytrzymać Business Server w home.pl ... czy mam się już ewakuować? (Mam opłaconą usługę na 3 najbliższe lata więc nie jest to równoznaczne z pożegnaniem home.pl...).

 

PS: Na żaden sposób nie mogę stworzyć tematu w dziale "LUŹNE ROZMOWY O HOSTINGU".

 

 

Nikt Ci na to pytanie jednoznacznie nie odpowie, gdyż bardzo wiele zależy od samej strony. Jeśli strona jest ciężka to fcgi obsluguje dłużej requesty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak wydajny jest skrypt.

 

Zakładając, że wykona się w 1/10 sekundy to masz 10 zapytań na sekundę dla jednego procesu. 10 * 8 to 80 zapytań na sekundę. Co daje 288000 requestów na godzinę.

 

Do tego trzeba zaznaczyć, że moc serwera nie jest dedykowana dla tylko twojego konta więc jeśli inni używają mocy obliczeniowej to skrypt może wykonywać się dłużej - wtedy wydajność jest niższa.

 

Ilość dostępnych procesów 8 to wystarczający limit aby użyć całej mocy serwera z 2ma procesorami czterordzeniowymi, jeśli jest dostępna. Problemy mogą się zacząć kiedy napakujesz wiele stron - wtedy limit się musi podzielić na te strony i klienci muszą czekać w kolejce na przetworzenie zadania w ekstremalnych przypadkach (miliony zapytań).

 

Osobiście sprawdzone 10 procesów obsługuje spokojnie kilka milionów zapytań w kilka godzin przy dobrze napisanym skrypcie.

 

Takiego limitu używa się bardziej do limitowania ilości użytego ramu na serwerze.

Edytowano przez Prohost (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jedyne skrypty które przechowuję na tym serwerze home.pl to 2 postawione serwisy na WordPress oraz jedno forum IPB. Pozbyłem się wszelkich innych skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jedyne skrypty które przechowuję na tym serwerze home.pl to 2 postawione serwisy na WordPress

 

do Wordpresa możesz zainstalować wtyczkę WP Super Cache.

u mnie 5krotnie wzrosła szybkość generowaia strony co w Twoim przypadku o tyle zmniejszy ilość jednoczesnych procesów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×