Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Causen

Jakie kodowanie video - mały rozmiar, dobra jakość?

Polecane posty

Hej, znacie możesz jakieś dobre metody kompresowania filmów żeby nie zajmowały dużo miejsca a były w dobrej jakości? Na chwilę obecną używam

h.264, 720p,VBR, 1 Pass, Bitrate 8mb/s - 10 minutowe video, zajmuje mi 800 mb a przy 45 kb/s upload tego ciągnie się godzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam program Format Facotry, z filmika 20GB robi 30MB, jakość 720p AVI przed przemieleniem po minimalnie traci na ostrości, no ale efekty jak na taką kompresję bardzo dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką rozdzielczość chcesz mieć ?

 

Na chwilę obecną używam 1280x720 i póki co może tak zostać, głównie z racji tego, że przy FullHd wysłanie nagrania w eter przy obecnych ustawieniach trwało by kilka dni a nie godzin. Tak czy inaczej 1280x720 albo 1920x1080.

 

Polecam program Format Facotry, z filmika 20GB robi 30MB, jakość 720p AVI przed przemieleniem po minimalnie traci na ostrości, no ale efekty jak na taką kompresję bardzo dobre :)

 

Dzięki, sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
h.264, 720p,VBR, 1 Pass, Bitrate 8mb/s - 10 minutowe video, zajmuje mi 800 mb a przy 45 kb/s upload tego ciągnie się godzinami.

O ile to nie jest jakiś sport czy inne dymaniczne rzeczy to bitrate jest za wysoki.

 

Polskie kanały "HD" na satelicie typu HBO HD czy Fox HD mają 3,5-4 Mbps przy 1080i + h264, TVP1 HD ma 6,5 Mbps w DVB-T, więc i Ty spokojnie możesz ściąć bitrate video :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile to nie jest jakiś sport czy inne dymaniczne rzeczy to bitrate jest za wysoki.

 

Polskie kanały "HD" na satelicie typu HBO HD czy Fox HD mają 3,5-4 Mbps przy 1080i + h264, TVP1 HD ma 6,5 Mbps w DVB-T, więc i Ty spokojnie możesz ściąć bitrate video :-).

 

Oki dzięki za cenną radę. Zobaczę jak to wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narzedzie zainstalowane na serwerze ktore moge ci uzyczyc. Zgłoś sie do mnie na GG:5020787 to powiem co i jak

 

i zapewne narzędzie to będzie wymagało przesłania filmów w celu obróbki na serwer, co w sumie jest świetnym rozwiązaniem bo zamiast 500mb, musiałbym przesłać 40 gb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×