Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Major_22

Transfer - Minecraft i Cs 1.6

Polecane posty

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem serwera dedykowanego w slask data center, tylko mają tam limit transferu w pakiecie "standard" - 20 TB.

AMD X8 FX-8120

3.1 GHz 16 GB Ram

 

Serwer miałby być pod grę Minecraft (łącznie przeznaczam na nią 10 GB ramu - 180-200slotów) oraz Counter-Strike 1.6 (cała reszta zasobów)

 

I teraz pytanie - czy byłoby to rozsądne rozwiązanie? Czy może 20 TB transferu - jest to za mało dla takiej konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli serwer ma być pod Minecrafta to 16 GB RAM to lekko mało- choć wszystko zależy od ilości slotów. Rekomendował bym raczej 32 GB RAM, a już na pewno nie proc AMD.

 

Moja oferta poszła na PV

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

mail: krzysztof.postek@sprint.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli serwer ma być pod Minecrafta to 16 GB RAM to lekko mało

Na jeden slot przpada 64MB pamięci ram więc na 180 slotów zużyje ~11.5GB RAMu. Bardziej obawiałbym się o HDD niż o RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącze nie problem, MC wymaga super pingów.

Na 1Mbps przypada 8 graczy - ciągle aktywnych, kopiących, wyrzucających przedmioty, piszących, budujących itp itd - testowane na produkcyjnym, prywatnym serwerze.

Oranie dysku, problem z IO? Wystarczy przeznaczyć 2-3GB RAM pod ramdysk i wrzucać tam mapy świata - a to zrzucać co 5-10 minut na HDD/SSD.

Jeden gracz to 54MB RAMu - tak wychodzi rzeczywiście, przy serwerze pełnym wtyczek i graczy. Teoretycznie zakłada się 64MB/gracz.

 

Strzelam, że 3TB transferu wystarczą, zawsze można dokupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli serwer ma być pod Minecrafta to 16 GB RAM to lekko mało- choć wszystko zależy od ilości slotów. Rekomendował bym raczej 32 GB RAM, a już na pewno nie proc AMD.

 

Moja oferta poszła na PV

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

mail: krzysztof.postek@sprint.pl

 

Witam,

 

Co złego jest w AMD FX ? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ram - Wiem, o tym, tyle ile przeznaczyłem na minecrafta - wystarczy, nawet o to nie pytałem, ale oczywiście dzięki także za te rady ;)

Jedna osoba pisała że nie zużyje nawet połowy z 5 TB, kolejna osoba pisze że wyjdzie koło 3 TB.

 

No tak wyjdzie może koło tych ~3 TB, lecz tylko minecraft tak? No ale jeszcze te serwery CS to jak z to jest z transferem w CS`ie?

2. Ile według was powinienem umieścić slotów na 5 GB ramu? ;)

 

PS. Maszynę biorę od sprintdatacenter. :)

Edytowano przez Major_22 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wystrzegałbym się trzymania CS i MC na jednej maszynie - chyba, że to maszyna tylko pod Twoje prywatne cele, np sieć serwerów gier.

CS w Polsce, MC we Francji - tego się trzymać ;)

 

Na 5GB? 100 slotów, zakładając, że będą ciągle pełne, a gracze aktywni - tak nie jest, więc nawet 150-250 slotów zmieścisz.

Nie ma jednej regułki ile - tyle ile wejdzie, tylko trzymaj się bardzo dobrej jakości gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, dobra jakość to podstawa ;)

Jednak MC też pasuje postawić w PL, a niewielka ilość także dla CS`a i będzie okej.

Ja bardziej bałbym się o procesor a nie o ram, na Xeon 3,2 GHz ładnie będzie działać, nie będzie problemów ;)?

 

No i jak to jest z tym transferem w cs?

Edytowano przez Major_22 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MC w Polsce to totalny bezsens, różnica w grze niezauważalna ;)

 

CS w Polsce jak najbardziej.

Ale czy co na Xeonie 3,2GHz będzie działać? Jaki to procesor?

 

Z transferem w CS jest tak, że masz masę poradników o tym, chyba nawet na Wiaderku coś jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opisane mniej więcej jak wyliczyć transfer jaki zużywa serwer CS'a: http://hlds.pl/Trans...zny_serwera_gry

 

Co do serwera MC. Lepiej wykupić maszynkę we Francji, bądź w Niemczech. Wyjdzie Ci to taniej, a nie zauważysz spadku jakości (w przypadku CS'a, im większe pingi do serwera tym gorzej). Na serwer CS'a możesz wówczas kupić sobie jakiegoś VPS'a w Polsce.

Edytowano przez Waleq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×