Skocz do zawartości
razor

Cięcie i kodowanie strony firmowej pod WP/Joomle

Polecane posty

Jaki jest sens stawiania do tego CMS? Zwykły html + css nie wystarczy?

 

Dałeś mi do myślenia. Sęk w tym, że osoba zarządzająca stroną, chcąc zmienić jej treść musiałaby edytować pliki, wrzucać je na FTP itd. Zawsze wygodniej zalogować się do PA, tym bardziej jeśli mówimy o osobie będącej na bakier z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może oferta i realizacje będą często aktualizowane? Też początkowo wizytówkę firmy pisałem w html+css ale się okazało że za często trzeba grzebać w plikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niby tak - wiadomo wygoda potem, jednak osobiście uważam że przy tego typu działalności to przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozatym np. wordpressa trzeba "utrzymywać". To strasznie kiepskie oprogramowanie i często są exploity. Zdecydowanie nie nadaje się na strony firmowe, którym zależy na wizerunku.

Wordpress jest ok na bloga "cioci jadzi" albo na wrzucenie relacji z kolonii. Do poważnych zastosowań się nie nadaje.

O Joomli się nie wypowiem, ale pewnie taki sam jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do poważnych zastosowań się nie nadaje.

O Joomli się nie wypowiem, ale pewnie taki sam jest problem.

IMO to niech żółtodzioby stosują w miare sprawdzone Wordpressy czy dziumle,

(oczywiście nie zapominając o ich aktualizacji)

niż wykonywane na bazie prehistorycznych poradników cudotwory postaci

[ciach! jakiegoś szablonu]
<div id="content">
         <?php include($_GET['plik']); ?>
</div>
[ciach! dalszej części szablonu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być tylko do edycji podstron bez żadnych wodotrysków pluginów ani innych pierdół to może lepiej będzie użyć quick.cms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze prościej - GetSimple CMS. Wszystko oparte na plikach XML, zero baz danych, a do tego panel admina i prosta robota przy tworzeniu szablonów.

 

No ale to chyba dyskusja na inny temat - gościu wybrał WP, to powinni się zgłaszać ci, co chcieliby taką wizytówkę pod WP zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. Albo CMS Made SImple.

Chociaż z drugiej strony no jednak WP ma dużo plusów (SEO!). Tylko te 100zł to trochę żenada kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę przyjąc zadanie. Robota wykonana byłaby do niedzieli 00.00. Około godziny 00.00 przesłałbym wszystkie pliki i podpiął pod http://www.start-cms.fortnet.pl/3,zobacz.html

 

Oczywiście strona wyświetlałaby się poprawnie nawet w IE6. O profesjonalizmie nie wspominając.

Edytowano przez arve_lek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę przyjąc zadanie. Robota wykonana byłaby do niedzieli 00.00. Około godziny 00.00 przesłałbym wszystkie pliki i podpiął pod http://www.start-cms...l/3,zobacz.html

 

Oczywiście strona wyświetlałaby się poprawnie nawet w IE6. O profesjonalizmie nie wspominając.

 

 

czyli cms ze strony która pluje koniami trojańskimi..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dziękuję za wskazówki i złożone oferty. Odpisałem tylko na wybrane. Temat można zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×