Skocz do zawartości
kors4r

Chat z wykorzystaniem bazy mysql

Polecane posty

Witam,

 

istnieje grupa użytkowników (kilkuset), jest portal www, myślę nad stworzeniem modułu chata.

 

Najprostsze dla mnie rozwiązanie, to wykorzystać serwer mysql, który będzie zapisywał wszystkie posty, php i js (albo ajax).

 

Inne rozwiązanie, to wykorzystanie serwera irca lub jabbera i jakiejś bramki (są w necie dostępne darmowe bramki irca, wystarczyłoby przerobić).

 

 

 

Zastanawiam się tylko nad obciążeniem serwera.

 

 

Czy Waszym zdaniem wykorzystanie mysql do przechowywania postów użytkowników będzie obciążać serwer znacząco bardziej, niż wykorzystanie irca, lub jabbera?

 

Zaznaczam, że kwestia dostępu do archiwalnych postów nie jest jakoś specjalnie ważna. Najważniejsze, żeby była możliwość dyskusji w czasie rzeczywistym.

 

Z góry dziękuję za komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jest ważna opcja archiwum, to zamiast bazy możesz skorzystać z APC lub Memcached do przechowania ostatnich wiadomości i rozesłania ich na żądanie od użytkownika. Nie będziesz męczyć bazy tylko wszystko wrzucisz do pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił w oparciu o metody jQuery - .load() i .post() Szybko wywołując dowolny kod php taki chat można stworzyć dosłownie w kwadrans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jestem trochę zielony, więc jeśli macie pod ręką jakieś jeszcze linki do opisu rozwiązań tego typu, to będę niezmiernie wdzięczny :)

 

Ale to, co dostałem już i tak jest dużo :)

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×